1 grupa inwalidzka jakie choroby

1. grupa inwalidzka – jakie choroby determinują ten status?

Zastanawiasz się, czym jest 1. grupa inwalidzka? Jakie choroby wpływają na jej uzyskanie? W niniejszym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym stopniem niepełnosprawności i podpowiadamy, jak o niego wnioskować.

wypadek zbiorowy ile osób

Wypadek zbiorowy – ile osób obejmuje?

Wypadek zbiorowy – ile osób musi być zaangażowanych, aby zdarzenie zostało tak zakwalifikowane? To istotna kwestia, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W tym artykule wyjaśniamy najważniejsze aspekty związane z wypadkami zbiorowymi.

kiedy do pracy po złamaniu nadgarstka

Kiedy do pracy po złamaniu nadgarstka? Praktyczne informacje

Kiedy do pracy po złamaniu nadgarstka? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób po doznaniu takiego urazu. W naszym artykule dowiesz się, jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę, aby podejść do tej kwestii odpowiedzialnie i z uwzględnieniem swojego zdrowia.

przedawnienie roszczeń

Przedawnienie roszczeń – co oznacza termin z kodeksu cywilnego?

Przedawnienie roszczeń jest pojęciem prawnym, które odnosi się do procesu, w wyniku którego roszczenie traci swą możliwość egzekwowania przez sąd po upływie określonego w prawie czasu. Jakie roszczenia się przedawniają i po jakim czasie? Sprawdzamy!

czy wigilia jest dniem wolnym od pracy

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy?

Wigilia świąt Bożego Narodzenia to dzień, na który czekają z utęsknieniem dzieci oraz dorośli. Ci ostatni — jeśli są pracownikami ...

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin?

Zgodnie z Kodeksem Pracy jednym z obowiązków pracownika jest praca w godzinach nadliczbowych. Są jednak określone sytuacje, w których pracownik ...