Zarobki

Jakie stawki obowiązują w restauracji typu KFC, Pizza Hut czy Burger King? Ile zarabia się w McDonald’s?

2 minut(y) czytania

McDonald’s to miejsce pierwszej pracy dla wielu młodych osób. Popularna sieć restauracji oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia i przejrzyste zasady awansu. Sprawdź, ile zarabia się w McDonald’s.

W tym artykule udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące warunków wynagrodzenia w mcdonald’s na poszczególnych stanowiskach. Omówimy najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, by dostać pracę w restauracji.

Ile zarabia pracownik w McDonald’s?

Stawka godzinowa dla osoby pracującej w restauracji McDonald’s uzależniona jest od wielu czynników. To, ile zarabia się w McDonald’s zależy między innymi od zajmowanego stanowiska, doświadczenia, miejsca pracy czy wymiaru etatu. Wielką zaletą tej pracy jest elastyczny grafik pozwalający dopasować godziny pracy do innych zajęć, takich jak studia czy opieka nad dzieckiem. Osoba zatrudniona może liczyć na atrakcyjne benefity czy zniżki dla pracowników. Firma organizuje kompleksowe szkolenia przygotowujące do pracy, zapewnia niezbędny sprzęt oraz ubranie. Praca w McDonald’s to gwarancja stałego i pewnego zatrudnienia oraz terminowych wypłat. Duża ilość stanowisk daje ambitnym osobom możliwość wspinania się po drabinie awansu, co oczywiście wiąże się z podwyżką.

Jakie są wymagania?

Do podjęcia pracy w McDonald’s niezbędne jest posiadanie aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych potwierdzających brak nosicielstwa bakterii. Idealny kandydat jest osobą pracowitą, komunikatywną i lubiącą pracę zespołową. Co ważne, sieć nie wymaga od kandydatów doświadczenia w pracy w gastronomii. Każdy nowo zatrudniony pracownik restauracji przechodzi szczegółowe szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora, przygotowujące do sprawnego i bezpiecznego wykonywania pracy na danym stanowisku.

Ile zarabia się w McDonald’s na najniższym poziomie?

Rozpoczynając pracę w McDonald’s, masz przed sobą realne możliwości awansu. Przechodząc przez kolejne stanowiska rozwijasz swoje umiejętności, a co za tym idzie – zwiększają się twoje zarobki. W McDonald’s wyróżniamy następujące stanowiska:

 • pracownik restauracji;
 • instruktor;
 • młodszy menadżer / lider gościnności;
 • manager;
 • asystent kierownika restauracji;
 • kierownik restauracji.
Kliknij!
Ile zarabia radiolog w Polsce? Dowiedz się, czym zajmuje się radiolog i jak wynagradzana jest jego praca!

Amerykańska sieć nie podaje oficjalnych informacji dotyczących pensji, jakie otrzymują jej pracownicy. Według doniesień początkujący pracownicy otrzymują stawkę wynoszącą 18,30 złotych brutto za godzinę pracy, co przy pełnym etacie daje wypłatę na poziomie około 2930 złotych brutto miesięcznie, czyli 2300 zł netto.

Na to ile zarabia się w McDonald’s mają wpływ różne dodatki, takie jak:

 • dodatek za pracę na nocnej zmianie w wysokości 20%;
 • dodatek za pracę w niedziele i święta w wysokości 25%;
 • dodatek za wzorowe wykonywanie obowiązków (nie sprecyzowano);
 • dodatek absencyjny (nie sprecyzowano).

Po nabraniu odpowiedniej wprawy i doświadczenia w wykonywaniu pracy można liczyć na podwyżkę w wysokości 0,50 złotych za godzinę i awans na stanowisko instruktora.

Ile zarabia się w McDonald’s na wyższych stanowiskach?

Każdy awans wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia oraz dodatkowymi obowiązkami. Podobnie jak w przypadku pracowników niższego poziomu, także managerowie otrzymują pensję uzależnioną od doświadczenia oraz lokalizacji restauracji. Zobaczmy, ile zarabia się w McDonald’s na wyższych stanowiskach:

 • młodszy manager – od 3300 do 3500 zł netto;
 • manager – od 3500 do 4300 zł netto;
 • kierownik restauracji – w zależności od lokalizacji od 4500 do 6000 złotych netto.

Jeśli interesuje cię praca w tego typu restauracji, wiesz już, ile zarabia się w McDonald’s. Sprawdź oferty pozostałych firm i zdecyduj, która najbardziej ci odpowiada.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia psycholog dziecięcy? Nadzoruje prawidłowy rozwój dziecka, a w razie potrzeby kieruje na leczenie
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.