Faktura WDT to dokument, którego używają m.in. przedsiębiorcy dostarczający towary na teren innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym tekstem. Nie pożałujesz!
Faktura końcowa wystawiana przez sprzedawcę jest dokumentem, który należy przygotować, jeśli wcześniej pobrano zaliczki na poczet towarów bądź usług i wystawiona została faktura zaliczkowa. Sprawdź, co powinien zawierać taki dokument.
W działalności gospodarczej stosuje się różne rodzaje faktur. Do ciekawych rozwiązań w tym zakresie zalicza się faktura zbiorcza. Czym jest ten typ dokumentu i w jakich sytuacjach można go wystawić? Przeczytaj nasz tekst – zawarliśmy w nim cenne informacje.
Faktura przelewowa to dokument fiskalny z odroczonym terminem płatności. Sprzedawca wystawia ją, gdy realizacja towarów/usług miała miejsce wcześniej niż płatność. Sprawdź, jak prawidłowo wystawiać faktury przelewowe.
Faktura bez NIP-u jest dokumentem, którego konsument może zażądać w celu udokumentowania poniesionych wydatków, np. dla pracodawcy. Sprawdź, co powinna zawierać faktura bez NIP i jak prawidłowo wystawić taki dokument.
Faktura ustrukturyzowana to stosunkowo nowe rozwiązanie. Jego cel jest prosty: ułatwienie w prowadzeniu ewidencji rachunkowej w działalności gospodarczej. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się więcej na temat faktur ustrukturyzowanych.
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą ponosi wydatki na utrzymanie przedsiębiorstwa. Jednym z najczęściej stosowanych dokumentów, które potwierdzają poniesienie kosztów, jest faktura kosztowa. Co warto wiedzieć na jej temat?
Faktura wewnętrzna to dokument, który zapewne pamiętają najczęściej głównie księgowi z wieloletnim doświadczeniem. Mimo to wciąż można go używać. Jakich transakcji dotyczą faktury wewnętrzne? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, przeczytaj tekst.
Faktura ryczałtowa potwierdza sprzedaż towarów lub świadczenie usług na zasadach ogólnych, które dotyczą wszystkich przedsiębiorców bez względu na rodzaj opodatkowania prowadzonej działalności. Sprawdź, jak ją wystawić.
Jak rozliczana jest faktura zaliczkowa a VAT? Ten wystawiany przez czynnych podatników VAT dokument sprzedaży towarów bądź usług oznacza konieczność zapłaty podatku VAT jeszcze w miesiącu otrzymania zaliczki. Co zawiera faktura zaliczkowa i kiedy należy ją wystawić? Sprawdź.
Faktura sprzedaży to w Polsce podstawowy dokument księgowy. Pozwala na zaewidencjonowanie wszelkich transakcji kupna-sprzedaży towarów i usług zachodzących głównie pomiędzy ...
Faktura elektroniczna wiąże się z wygodą, bezpieczeństwem, szybkością i ekologicznością. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i jeszcze nie korzystasz z tego rozwiązania, ...
Faktura VAT RR wystawiana jest przez przedsiębiorcę, który dokonuje transakcji kupna od rolnika ryczałtowego. Dokument ten sporządzany jest zgodnie ze ...
Faktura na osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej to dokument, który wystawia się na wyraźne żądanie nabywcy towarów lub usług. Sprawdziliśmy, ...
Faktura VAT jest dokumentem księgowym potwierdzającym sprzedaż towarów lub usług na rzecz przedsiębiorstw. Powinien on zostać wystawiony zgodnie z konkretnymi ...