faktura wdt

Faktura WDT. Podstawowe informacje

Faktura WDT to dokument, którego używają m.in. przedsiębiorcy dostarczający towary na teren innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym tekstem. Nie pożałujesz!

faktura końcowa

Faktura końcowa – czym jest i jak ją rozliczyć?

Faktura końcowa wystawiana przez sprzedawcę jest dokumentem, który należy przygotować, jeśli wcześniej pobrano zaliczki na poczet towarów bądź usług i wystawiona została faktura zaliczkowa. Sprawdź, co powinien zawierać taki dokument.

faktura zbiorcza

Faktura zbiorcza. Podstawowe informacje

W działalności gospodarczej stosuje się różne rodzaje faktur. Do ciekawych rozwiązań w tym zakresie zalicza się faktura zbiorcza. Czym jest ten typ dokumentu i w jakich sytuacjach można go wystawić? Przeczytaj nasz tekst – zawarliśmy w nim cenne informacje.

faktura bez nipu

Faktura bez NIP-u – co warto o niej wiedzieć?

Faktura bez NIP-u jest dokumentem, którego konsument może zażądać w celu udokumentowania poniesionych wydatków, np. dla pracodawcy. Sprawdź, co powinna zawierać faktura bez NIP i jak prawidłowo wystawić taki dokument.

faktura wewnętrzna

Faktura wewnętrzna. Podstawowe informacje

Faktura wewnętrzna to dokument, który zapewne pamiętają najczęściej głównie księgowi z wieloletnim doświadczeniem. Mimo to wciąż można go używać. Jakich transakcji dotyczą faktury wewnętrzne? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na pytanie, przeczytaj tekst.

faktura ryczałtowa

Faktura ryczałtowa – co warto o niej wiedzieć?

Faktura ryczałtowa potwierdza sprzedaż towarów lub świadczenie usług na zasadach ogólnych, które dotyczą wszystkich przedsiębiorców bez względu na rodzaj opodatkowania prowadzonej działalności. Sprawdź, jak ją wystawić.

faktura zaliczkowa a vat

Faktura zaliczkowa a VAT – czym jest taki dokument i jak go rozliczyć?

Jak rozliczana jest faktura zaliczkowa a VAT? Ten wystawiany przez czynnych podatników VAT dokument sprzedaży towarów bądź usług oznacza konieczność zapłaty podatku VAT jeszcze w miesiącu otrzymania zaliczki. Co zawiera faktura zaliczkowa i kiedy należy ją wystawić? Sprawdź.