Najnowsze w kategorii Porady

Rodzaje drzwi do garażu. Jakie wybrać do swojego domu?

Dostępne w sprzedaży drzwi garażowe różnią się budową, metodami otwierania i wykonaniem. Jak w natłoku propozycji wybrać tę właściwą? W wyborze właściwego modelu do domu jednorodzinnego pomoże ten przegląd typów bram garażowych.

Czy pracodawca może sprawdzić pracownika alkomatem?

Czy pracodawca może badać pracownika alkomatem?

Od dnia 21.02.2023 weszły w życie nowe przepisy, pozwalające na badanie stanu trzeźwości pracowników przez pracodawcę. Zmiany zawarte są w Ustawie z dnia 1 grudnia 2022 roku (Ustawa o zmianie ustawy-Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw). W ustawie określone są zarówno przepisy dotyczące sposobów przeprowadzania badań, jak i wymogów, jakie muszą spełniać urządzenia, którymi będą wykonywanie kontrole.

Samochód elektryczny w firmie

Samochód elektryczny w firmie – jakie korzyści?

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, także wśród firm. Przejście na pojazdy o napędzie elektrycznym może przynieść wiele korzyści, zarówno ekologicznych, jak i finansowych. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na samochód elektryczny w firmie i jak przygotować infrastrukturę do ładowania.

Wyzwania w prowadzeniu biznesu związanego z hurtownią odzieży — jak sobie z nimi poradzić?

Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z wyzwaniami. Ich charakter jest ściśle związany ze specyfiką danego biznesu. Dotyczy to również hurtowni odzieży. Jeśli zastanawiasz się nad wystartowaniem z takim przedsięwzięciem, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na ten temat, aby wiedzieć, jakie trudności mogą pojawić się w trakcie. Być może łatwiej Ci będzie zareagować, zanim się pojawią.

Czym zajmuje się kancelaria transportowa?

Kancelarie transportowe zapewniają obsługę prawną firmom zajmującym się spedycją i wykonywaniem przewozów drogowych. Zabezpieczają interesy przedsiębiorców poprzez proponowanie kompleksowych usług zarówno firmom realizującym przejazdy na terenie kraju, jak i za granicą. Kiedy zwrócić się do kancelarii transportowej? Sprawdź.

Czy catering dietetyczny może być kosztem uzyskania przychodu

Czy catering dietetyczny może być kosztem uzyskania przychodu?

Jednym z aspektów prowadzenia działalności gospodarczej jest rozliczanie kosztów. Wszyscy przedsiębiorcy chcą maksymalizować swoje przychody i minimalizować koszty, ale czy dieta pudełkowa wegetariańska czy catering dietetyczny mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu? W tym artykule omówimy, jak rozliczyć koszty związane z cateringiem dietetycznym w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.

Zalety samochodów dostawczych od Toyoty

Samochody dostawcze to wymagający segment rynku. Klienci flotowi zwykle do zakupu auta podchodzą z miarką i kalkulatorem, a w oferty leasingowe wczytują się jak archeologowie w starożytne manuskrypty. Samochody transportowe muszą również być niezawodne i trwałe, nie mniej niż auta osobowe. W takich warunkach zaciętej konkurencji znakomicie radzi sobie Toyota Professional dzięki szerokiej ofercie aut, na które mogą liczyć przedsiębiorcy z różnych branż. W gamie modelowej znajdują się zarówno auta dostawcze i osobowe vany w pięciu rozmiarach, jak i samochody z paką, takie jak Toyota PROACE Platforma. Czym wyróżniają się samochody dostawcze Toyoty?

Fundusze Europejskie w latach 2021–2027: jak mogą skorzystać z nich przedsiębiorcy?

Na początku 2021 roku Unia Europejska rozpoczęła proces programowania Funduszy Europejskich (dawniej Regionalnych Programów Operacyjnych). Polscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z funduszy krajowych i 16 programów realizowanych na poziomie regionalnym. Uzyskają wsparcie m.in. na badania, innowacyjność, cyfryzację, energetykę oraz ochronę środowiska.

Gadżety reklamowe – w jakie warto zainwestować w 2023 roku?

Dopasowanie profesjonalnej strategii marketingowej to wyzwanie stojące przed wieloma działalnościami gospodarczymi w 2023 roku. Nie zmienia się jednak jedna sprawa, a mianowicie skuteczność upominków reklamowych, budowanie zaufania w grupie docelowej, wprowadzanie zasady wzajemności pomiędzy marką i grupą docelową. Jakie gadżety reklamowe sprawdzą się w najbliższym okresie, na jakie trendy przed wyborem upominków warto zwrócić uwagę, jak wygląda walka konkurencyjna i jakie kierunki zdominują funkcjonowanie przedsiębiorstw w 2023 roku? O tym kilka słów poniżej.

Zwolnienie lekarskie online – czy załatwienie go przez internet jest legalne?

Obecnie do lekarza można się umówić na wizytę stacjonarną, ale także na konsultację zdalną. W ramach drugiej opcji można otrzymać od lekarza zwolnienie lekarskie online. Wiele portali reklamuje się dzisiaj taką możliwością, co przyciąga pacjentów. Czy jednak załatwianie zwolnień L4 przez Internet jest legalne? Sprawdzamy!

Jak prowadzić biznes w Internecie? Kluczowe zasady e-marketingu

Dziś prowadzenie własnej firmy bez jej obecności w Internecie staje się już niemal niemożliwe. Konsumenci szukają bowiem produktów i usług głównie w sieci. Warto więc się pokazać, aby móc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych osób. Żeby zwiększyć sprzedaż, należy przygotować odpowiednią strategię działania, a następnie umiejętnie ją realizować. Marketing internetowy dostarcza dziś wielu rozwiązań i możliwości, które warto wykorzystywać. Podstawą jest firmowa strona WWW, ale to nie wszystko. Jak promować i prowadzić biznes w Internecie? O czym warto pamiętać? Oto praktyczne wskazówki.

Czy Google Workspace to niezbędne narzędzie dla firmy? Sprawdzamy

Rok 2020 przyniósł ze sobą głębokie zmiany, które wywołały nasilenie się dyskusji na temat przyszłości pracy. I choć liderzy biznesu i analitycy już przed pandemią zastanawiali się, jak powinna wyglądać praca przyszłości, to kryzys sprawił, że nagle pytanie to trzeba było zadać sobie tu i teraz.

Wypromuj swoją firmę, wykorzystując krówki reklamowe – bo apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Chociaż często nie przyznajemy tego głośno, większość z nas uwielbia słodycze. Słodkości poprawiają nastrój i kojarzą się z czymś przyjemnym. Dlaczego zatem nie wykorzystać ich atutów w promocji firmy? Strzałem w dziesiątkę okażą się krówki promocyjne, które skutecznie trafiają przez żołądek do serca klientów. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Jak przygotować przesyłkę wielkogabarytową? Oto co musisz wiedzieć!

Przesyłki wielkiej wagi wymagają specjalnego przygotowania. Ze względu na to, że częściej wysyłamy mniejsze paczki lub koperty, możemy mieć problem, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z pralką lub zderzakiem samochodowym. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zorganizowaniu przewozu przesyłek wielkogabarytowych!

Jak kupić część Bitcoina? Czy to opłacalne?

Zasady związane z kupnem bitcoinów interesują coraz więcej osób. Kryptowaluty to wciąż spora nowość, dlatego też nie brakuje pytań m.in. o formę rozliczenia transakcji z fiskusem, czy o to, w jaki sposób można kupić tylko część tej kryptowaluty. Jak się za to zabrać? Odpowiadamy!

Usługa fulfillment – wszystko, co należy o niej wiedzieć

Firmy e-commerce nie są w stanie obejść się bez procesów logistycznych. Obsługa zamówień jest jednak czasochłonna i wymaga pewnego nakładu kapitału. Dlatego też sprzedawcy mogą zdecydować się na outsourcing tego obszaru. Czym w praktyce jest fulfillment i jakie korzyści może przynieść właścicielom sklepów internetowych?

Oczyszczacz powietrza do biura ranking

Oczyszczacz powietrza do biura – ranking 2023

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do biura? Ranking pomoże ci podjąć decyzję. Sprawdź nasze propozycje i porady, na jaki model postawić w 2023, aby stworzyć idealne warunki do pracy.

Wirtualne biuro – jak wynająć?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców nie potrzebuje własnego biura. Nadal jednak konieczne jest zarejestrowanie firmy pod konkretnym adresem. Idealnym rozwiązaniem ...