dzien programisty 2023

Dziś Dzień Programisty 2023. Dlaczego właśnie 13 września?

Dzień Programisty 2023 to nie byle jaka data w kalendarzu! To specjalny dzień, kiedy kodujący wojownicy wychodzą ze swoich ciemnych jaskiń (czyt. biur) i celebrują swoje święto. Jest to również doskonała okazja, by wspomnieć, jak ważna jest ich praca, a przy okazji też się pośmiać. Gotowi na święto pełne jedynek i zer?

tvn zwalnia dziennikarze uwagi odchodza

TVN zwalnia! Sensacyjne odejścia i nowi prowadzący na jesieni

Wiele zmian czeka widzów programu "Uwaga!" na TVN. Po letniej przerwie z programem pożegna się dwóch znanych dziennikarzy – Zbigniew Łyczyński i Tomasz Kubat. Z kolei jesienią zobaczymy nowe twarze. Czy te zmiany to świeży powiew, czy zapowiedź trudnej przyszłości programu?

slack awaria lipiec 2023

Slack – awaria. Co się dzieje? AKTUALIZACJA

Nikomu z osób pracujących zdalnie nie trzeba przedstawiać aplikacji Slack. Popularny komunikator wykorzystywany w wielu branżach zanotował poważną awarię. Spora ...

cd projekt zwalnia

CD Projekt zwalnia! Znaczna redukcja zatrudnienia w polskim gigancie gier wideo

CD Projekt, uznany polski deweloper gier wideo, ogłosił niedawno plany znacznego cięcia zatrudnienia, które potrwa do pierwszego kwartału 2024 roku. Według komunikatu firmy, około 9% pracowników w różnych sektorach. Decyzja o redukcji siły roboczej wynika z potrzeby dostosowania struktury zespołu do bieżących potrzeb operacyjnych firmy i jej projektowo-wydawniczych planów. To część większej strategii, której celem jest optymalizacja CD Projekt.

kebaby pod lupą

Kebaby pod lupą. Porażające efekty kontroli IJHARS!

Pierwsza, niezwykle szczegółowa kontrola kebabów przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przynosi zaskakujące rezultaty. Nieprawidłowości wykryte w ponad połowie sprawdzonych punktów gastronomicznych obnażają tajemnice tego sektora gastronomii.

Techland przejęty przez chińskiego giganta

Techland przejęty przez chińskiego giganta. Firma mówi o wrzuceniu najwyższego biegu

Wrocławska firma Techland jeden z czołowych graczy na polskim rynku rozrywki elektronicznej, zyskała niedawno wsparcie, które może zrewolucjonizować jej pozycję w branży. Potężnym sojusznikiem stał się Tencent - chiński gigant gamingowy, który zdecydował się na inwestycję, stając się większościowym akcjonariuszem spółki.

twitter x

Twitter X już działa. Musk pokazał nowe logo!

W lipcowy poniedziałek platforma social media, którą wszyscy znamy jako Twitter, przeszła nieoczekiwaną metamorfozę. Elon Musk, pionier technologiczny i obecny szef firmy, przemianował platformę na X.com, rezygnując z charakterystycznego niebieskiego ptaszka na rzecz minimalistycznego "X" jako logo.

Płatny Facebook w Polsce! Ile i za co zapłacimy?

Płatny Facebook w Polsce niedługo stanie się rzeczywistością. Czy warto zainwestować w dodatkowe funkcje? Przedstawiamy kompletny przegląd oferty Meta Verified, przygotowaną przez zespół Marka Zuckerberga.

Ogłoszono wyrok TSUE w sprawie kredytów we frankach

W czwartek 15 czerwca zapadły nawet dwa wyroki TSUE w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich. Największe zainteresowanie budzi sprawa C-520/21 o roszczenia za korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy kredytu CHF. Jaka jest treść orzeczenia?