Cyfrowy Polsat dostarcza usługi telekomunikacyjne do około 5,5 miliona abonentów z całej Polski. Jeśli jesteś klientem operatora i szukasz sposobu na wypowiedzenie umowy Cyfrowego Polsatu, to ten artykuł powstał specjalnie dla ciebie!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Znak firmowy Cyfrowego Polsatu w postaci żółtego słoneczka zna chyba każdy. Wcale nie trzeba być klientem marki, aby go bezbłędnie zinterpretować. Nic w tym dziwnego, W końcu operator istnieje na Polskim rynku już od 25 lat. W tym czasie poszerzył grono swoich odbiorców do około 5,5 miliona abonentów, co jest naprawdę doskonałym wynikiem.

Jeśli jesteś jednym z nich, ale nie do końca satysfakcjonuje cię współpraca i chciałbyś ją zakończyć, proponujemy darmowy wzór wypowiedzenia umowy Cyfrowego Polsatu wraz z jej dokładnym omówieniem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co krok po kroku należy zrobić, aby skutecznie i jak najtaniej rozwiązać umowę z operatorem!

Kilka słów o Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat zagościł na polskim rynku już 25 lat temu. Początkowo oferował jedynie usługi telewizji cyfrowej, ale kiedy spółka przejęła Polkomtel, oferta uległa znacznemu rozszerzeniu. Od tego momentu za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu można korzystać z usług telewizji, Internetu oraz telefonu. Obecnie operator skupia około 5,5 miliona abonentów, co niepodważalnie jest sporym sukcesem.

Rezygnacja z usług Cyfrowego Polsatu – najważniejsze informacje

Jeśli jesteś przekonany, że chcesz zrezygnować z usług świadczonych przez Cyfrowy Polsat, koniecznie zacznij od sprawdzenia typu umowy, jaki podpisałeś. Jeśli jest to umowa terminowa, a więc z wyraźnie zaznaczonym czasem jej zakończenia, to może się okazać, że jej rozwiązanie przed upływem będzie nieopłacalne. Dzieje się tak z uwagi na konieczność pokrycia kar umownych, które niejednokrotnie są wyższe niż abonament pozostały do spłaty.

Kolejnym rodzajem umowy jest umowa promocyjna, która dokładnie określa minimalny termin trwania warunków promocyjnych. Po zakończeniu tego czasu, umowa ulegnie automatycznemu przedłużeniu, ale na warunkach standardowych.

Jeśli natomiast posiadasz umowę zawartą na czas nieokreślony, to możesz ją wypowiedzieć w dowolnym momencie bez obaw, że będzie się to wiązało z jakimikolwiek negatywnymi skutkami. Ważne jednak, abyś pamiętał o przyjętych przez operatora umownych okresach wypowiedzenia.

Umowa w Cyfrowym Polsacie a okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia w Cyfrowym Polsacie został ustalony na czas jednego miesiąca. Jego bieg zaczyna się liczyć od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym operator otrzymał dyspozycję o rezygnacji. W praktyce oznacza to, że po złożeniu wypowiedzenia konieczne będzie opłacenie jeszcze jednego abonamentu po cenie ustalonej zapisami podpisanej umowy.

Należy mieć na uwadze, że operator automatycznie odnawia umowy zawarte na czas określony, przekształcając je na umowy na czas nieokreślony. Oznacza to, że należy złożyć wypowiedzenie każdego rodzaju umowy podpisanej z Cyfrowym Polsatem.

Sposoby na rozwiązanie umowy

Cyfrowy Polsat zrobił spory ukłon w kierunku swoich klientów, udostępniając aż 4 metody wypowiedzenia umowy o świadczenie usług. Wśród nich znajdziesz:

  • osobiste wypowiedzenie w Autoryzowanym Punkcie Cyfrowego Polsatu;
  • listowne wypowiedzenie;
  • telefoniczne wypowiedzenie;
  • e-mailowe wypowiedzenie.

Osobista rezygnacja w Autoryzowanym Punkcie Cyfrowego Polsatu

Pierwszym sposobem na rozwiązanie umowy z operatorem jest osobista wizyta w jednym z Autoryzowanych Punktów Cyfrowego Polsatu. Pełną listę dostępnych lokalizacji znajdziesz na stronie internetowej operatora. Na miejscu konsultant pomoże ci wypełnić niezbędne dokumenty, ale jeśli zależy ci na czasie, możesz udać się na wizytę w przygotowanym wcześniej drukiem wypowiedzenia. W tym celu z powodzeniem możesz wykorzystać nasz darmowy wzór.

Wypowiedzenie w formie listownej

Wypowiedzenie umowy Cyfrowego Polsatu można wysłać też listem. Abyś miał pewność, że korespondencja trafiła do adresata, wybierz formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru. Przesyłkę zaadresuj na adres:

Cyfrowy Polsat S. A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

Okres wypowiedzenia rozpocznie się wraz z początkiem okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu, w którym pismo wpłynęło do operatora.

Wypowiedzenie umowy poprzez wiadomość e-mail

Jeśli posiadasz adres e-mail zarejestrowany u operatora, to możesz korzystać z możliwości wypowiedzenia umowy za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected].

Telefoniczna rezygnacja z usług Cyfrowego Polsatu

Ostatnia metoda na wypowiedzenie umowy, to wykonanie telefonu na infolinię Cyfrowego Polsatu. W tym celu wybierz:

  • 801 08 08 08 z numerów stacjonarnych;
  • 699 00 22 22 lub 222 127 222 z numerów komórkowych.

Zwrot sprzętu Cyfrowego Polsatu po zakończeniu umowy

Często się zdarza, że abonenci w trakcie trwania umowy korzystają ze sprzętu wypożyczonego od Cyfrowego Polsatu. Po zakończeniu trwania umowy maja obowiązek jego zwrotu. Czas na zwrot to 30 dni od daty zakończenia okresu wypowiedzenia.

Urządzenia można odnieść do najbliższego punktu operatora lub odesłać na jego adres korespondencyjny.

Podsumowując, wypowiedzenie umowy Cyfrowego Polsatu jest stosunkowo proste. Wystarczy wydrukować przygotowany przez nas darmowy wzór dokumentu, uzupełnić go i podpisać, a następnie dostarczyć do operatora.

Wypowiedzenie umowy z Cyfrowym Polsatem – darmowy wzór wypowiedzenia w formacie PDF

Jeśli jesteś zdecydowany na złożenie wypowiedzenia umowy usług świadczonych przez Cyfrowy Polsat, koniecznie zapoznaj się z naszym darmowym wzorem wypowiedzenia, który załączamy poniżej. Dla twojej wygody wybraliśmy formę pliku PDF. Dzięki temu z łatwością wydrukujesz. Kiedy już to zrobisz, uzupełnij go brakującymi danymi i koniecznie własnoręcznie podpisz, a następnie dostarcz do Cyfrowego Polsatu i poczekaj na rozwiązanie umowy.

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
Archiwum: wrzesień 2022
wypowiedzenie umowy cyfrowy polsat