Wypowiedzenia

Vectra – wypowiedzenie umowy

Obecnie Vectra jest największym operatorem kablowym w Polsce. Zrzesza prawie dwa miliony abonentów. Jeśli jesteś jednym z nich, ale chciałbyś zrezygnować z usług świadczonych przez Vectrę, wypowiedzenie umowy, które załączamy poniżej będzie dla ciebie sporą pomocą!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Przedsiębiorstwo Vectra działa na polskim rynku od ponad dwudziestu lat. W tym czasie zyskało grono prawie dwóch milionów usługobiorców. To największa sieć kablowa w naszym kraju. Jesteś abonentem Vectry? Wypowiedzenie umowy z operatorem jest twoim obecnym planem? Świetnie trafiłeś! Poniżej załączamy gotowy do pobrania i całkowicie bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy w Vectrze oraz tłumaczymy, co powinieneś krok po kroku zrobić, aby skutecznie i przy najniższych kosztach zrezygnować z usług operatora. Zapraszamy do lektury!

Vectra S.A – kilka słów o przedsiębiorstwie

Vectra S.A. to obecnie największy operator kablowy w Polsce. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w roku 1991 w Słupsku. Wówczas było lokalną siecią kablową, której nikt nie wróżył aż tak dużego sukcesu rynkowego. Kiedy Vectra działała już na terenie całego kraju i skupiała ponad milion klientów, dokonała największego jak do tej pory przejęcia innego dużego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego. Było nim Multimedia Polska, które mogło się poszczycić rzeszą 700 tysięcy usługobiorców. Obecnie za pośrednictwem Vectry możemy korzystać z usług Internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telewizji, telefonii komórkowej i stacjonarnej, jak również szeregu usług dodatkowych.

Wypowiedzenie umowy Vectra – podstawowe informacje

Jeśli chcesz zrezygnować z usług świadczonych przez operatora, to pierwszym krokiem, jakiego dokonasz, powinno być sprawdzenie typu umowy, jaki posiadasz. Jeśli zawarłeś umowę terminową, to jej wypowiedzenie przed czasem może skutkować koniecznością opłacenia kar umownych, których wysokość często przewyższa wartość pozostałych do spłaty rat abonamentowych. Z tego też względu wypowiedzenie najlepiej będzie złożyć ze skutkiem na ostatni dzień trwania umowy. Jeśli natomiast posiadasz umowę na czas nieokreślony, to musisz pamiętać o obowiązujących cię okresach wypowiedzenia.

Rezygnacja z usług Vectra a okresy wypowiedzenia

Jeżeli zawarłeś z operatorem umowę na czas określony, pamiętaj, aby dopasować termin złożenia wypowiedzenia w ten sposób, aby wraz z upływem okresu wypowiedzenia skończyła się ważność umowy. W ten sposób unikniesz jej automatycznego odnowienia na mniej korzystnych, bo niepromocyjnych warunkach.

Okresy wypowiedzenia u operatora kształtują się następująco:

  • okres wypowiedzenia dla usługi Internetu i Telefonu wynosi minimum 1 pełny miesiąc przed zakończeniem umowy;
  • okres wypowiedzenia dla usługi TV wynosi minimum 1 pełny miesiąc przed zakończeniem umowy.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy Vectra osobiście?

Aby osobiście rozwiązać umowę z operatorem, udaj się do najbliższego Punktu Obsługi Klienta. Listę placówek oraz godziny ich otwarcia znajdziesz na stronie internetowej operatora. Aby wizyta przebiegła możliwie jak najszybciej, wydrukuj wcześniej wzór wypowiedzenia, który załączamy powyżej, uzupełnij go i podpisz, a później jedynie wręcz konsultantowi.

Listowne pisemne wypowiedzenie umowy z Vectrą

Spółka Vectra daje możliwość złożenia wypowiedzenia w trybie listownym. W tym przypadku warto wybrać formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru i przesłać go na adres:

Vectra S. A.

Al. Zwycięstwa 253

81-525 Gdynia

Aby było ci łatwiej skorzystać z tej formy rozwiązania umowy z Vectrą, załączyliśmy wzór dokumentu wypowiedzenia umowy. Wystarczy, że go uzupełnisz i własnoręcznie podpiszesz.

Zwrot sprzętu po złożeniu pisma wypowiadającego umowę

Jeśli do tej pory korzystałeś ze sprzętu, który wypożyczyłeś od Vectra, to od momentu rozwiązania lub wygaśnięcia umowy masz na to 14 dni. W innym wypadku operator zażąda od ciebie uiszczenia kary umownej. Sprzęt możesz odesłać bezpłatnie do operatora za pośrednictwem paczkomatów lub kuriera, oddać osobiście w Dziale Obsługi Klienta, wysłać urządzenie na własny koszt lub odpłatnie zamówić technika, który odbierze go spod twoich drzwi.

Podsumowując, jeśli chcesz zrezygnować z usług świadczonych przez Vectrę, wypowiedzenie umowy, które załączyliśmy powyżej znacznie ułatwi ci to zadanie.

Vectra: wypowiedzenie umowy – darmowy wzór w formacie PDF

Jeśli jesteś klientem Vectry i chciałbyś zrezygnować z usług świadczonych przez operatora, to specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy wzór wypowiedzenia umowy. Zamieszczamy go poniżej w formacie PDF. Twoim zadaniem będzie jego uzupełnienie o najważniejsze dane dotyczące ciebie oraz twojej umowy, złożenie własnoręcznego podpisu oraz dostarczenie go do Vectry. Powodzenia!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz