UPC jest największą siecią kablową w Polsce. Codziennie z jej usług korzystają miliony Polaków. Chciałbyś zrezygnować z usług UPC? Wypowiedzenie umowy nie jest trudne! Podpowiadamy, co zrobić i załączamy wzór, który możesz pobrać!
Pobierz wzór w .pdf | |
Pobierz wzór w .docx | |
UPC jest największą w Polsce siecią kablową, która oferuje dostęp do telewizji i internetu. Zasięg usługodawcy obejmuje aż 3,5 miliona gospodarstw domowych, z czego prawie połowa zdecydowała się na podpisanie umowy z operatorem. Nic zatem dziwnego, że część z nich poszukuje informacji, jak zrezygnować z usług UPC.
Wypowiedzenie umowy może być umotywowane wieloma czynnikami, wśród których najczęściej znajduje się zmiana miejsca zamieszkania lub dostawcy usług. Podpowiadamy, co zrobić, aby szybko i skutecznie rozwiązać umowę z UPC! Zapraszamy do lektury i zachęcamy do pobrania gotowego wzoru, który wystarczy jedynie wypełnić!
Czym jest UPC?
UPC Polska to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której siedziba mieści się w Warszawie. Należy do P4 spółka z o.o., czyli operatora sieci Play. UPC świadczy szereg cyfrowych usług – telewizji, światłowodowego Internetu oraz telefonii. Operator obsługuje zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych.
Obecnie z usług UPC korzysta niemal 1,5 miliona klientów. W zasięgu sieci znajduje się 3,3 miliona gospodarstw domowych rozmieszczonych w ponad 150 miejscowościach w Polsce.
Jak zrezygnować z usług UPC?
Pomimo stałego rozwoju i milionów zadowolonych klientów, wiele osób szuka sposobu na rozwiązanie umowy z UPC. Wypowiedzenie umowy może przebiegać na cztery sposoby:
- przez internet;
- listownie;
- telefonicznie;
- w punkcie obsługi klienta.
UPC – wypowiedzenie umowy: co musi zawierać rezygnacja?
Rezygnacja z usług UPC powinna mieć formę pisemną. W piśmie powinny znaleźć się dane takie, jak:
- numer identyfikacyjny klienta;
- imię i nazwisko klienta;
- adres świadczenia usług;
- zakres usług, których dotyczy rezygnacja;
- powód rezygnacji z usług;
- własnoręczny podpis.
Wypowiedzenie umowy UPC może zostać przesłane do operatora w formie skanu, listu lub dostarczone osobiście do punktu obsługi klienta.
W UPC przewidziano miesięczny okres wypowiedzenia, dlatego po wypowiedzeniu umowy klient otrzymuje jeszcze jeden lub dwa rachunki. Do końca trwania okresu wypowiedzenia usługi będą dostępne. Używany sprzęt należy zwrócić do operatora w terminie 14 dni od dnia zakończenia świadczenia usług.
Rezygnacja z UPC przez internet
Rezygnacja z usług operatora za wykorzystaniem Internetu uważana jest za najprostszą i najszybszą. Aby możliwe było jej dokonanie, konieczne jest posiadanie aktywnego dostępu do serwisu Moje UPC. Tam korzysta się z czatu z konsultantem, aby ten udostępnił klientowi ukryty formularz rezygnacji z usług.
- Aby skorzystać z czatu, konieczne jest przejście do sekcji Kontakt.
- Tam wybierz opcję Pomoc w innych tematach.
- Kliknij napis Czat z konsultantem i wybierz przycisk Rozpocznij czat.
- W trakcie rozmowy z konsultantem konieczne będzie wskazanie, że chce się wypowiedzieć umowę. Pracownik UPC będzie zapewne starał się namówić cię do zmiany decyzji. Jeśli jednak namowy nie okażą się skuteczne, to ma on obowiązek przekazać ci dalsze instrukcje, co zrobić, aby skutecznie rozwiązać umowę z UPC.
- Pracownik czatu przekazuje link do Formularza Rezygnacji.
- Tam konieczne będzie uzupełnienie danych kontaktowych, wpisanie treści rezygnacji oraz dodanie załącznika zawierającego podpisany druk wypowiedzenia.
Rozwiązanie umowy z UPC przez telefon
Jeśli rezygnujesz z usług UPC, wypowiedzenie umowy może zostać złożone również drogą telefoniczną. W tym celu należy zadzwonić na infolinię. Wybierz numer telefonu 813 813 813. Konsultanci telefoniczni są do dyspozycji klientów w dni robocze w godzinach od siódmej do dwudziestej drugiej oraz w sobotę od siódmej do dwudziestej.
W słuchawce usłyszysz głos automatycznej sekretarki. Po powitaniu będziesz musiał wybrać tonowo numer 1, aby dostać się do Menu dla klienta UPC. Aby wybrać Inne tematy, wybierz 4.
Rezygnacja z UPC w punkcie obsługi klienta
Twoją rezygnację z usług UPC powinien również przyjąć pracownik punktu obsługi klienta. W praktyce jednak bardzo często się zdarza, że osoby pełniące taką funkcję nie chcą tego zrobić i odsyłają swoich petentów do skorzystania z innych sposobów na złożenie wypowiedzenia. Aby uniknąć niepotrzebnej fatygi, warto przed wyprawą do salonu zadzwonić i zapytać, czy pracownik punktu przyjmie wypowiedzenie.
Rezygnacja z usług UPC listownie
Jeśli chcesz zakończyć korzystanie z usług UPC, wypowiedzenie umowy może również przybrać formę listowną. W tym celu warto wybrać opcję listu poleconego z potwierdzeniem odbioru, aby mieć pewność, że korespondencja trafiła do adresata. Własnoręcznie podpisane wypowiedzenie przesyła się na adres:
Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klientów UPC
ul. Murckowska 14c
40-265 Katowice.
UPC – wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia
Przy rozwiązywaniu umowy z UPC należy pamiętać o miesięcznym okresie wypowiedzenia. Liczony jest on od początku miesiąca następującego po złożeniu rezygnacji. W praktyce oznacza to, że wypowiedzenie złożone na początku maja będzie się wiązało z koniecznością opłacenia rachunku za usługę za maj i czerwiec. Usługa zostanie odłączona dopiero od początku lipca.
Odstąpienie od umowy
Klienci, którzy korzystali z usług operatora przez maksymalnie 14 dni i nie są zadowoleni z ich jakości, mają możliwość natychmiastowego odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Są zobowiązani jedynie do poniesienia opłaty za wykorzystany czas świadczonych usług oraz do zwrotu używanego sprzętu.
UPC – wypowiedzenie umowy. Pobierz darmowy wzór!
Nie jesteś zadowolony z usług świadczonych przez UPC? Skorzystaj z naszego darmowego wzoru wypowiedzenia, który jest dostępny w dwóch formatach do pobrania całkowicie za darmo!
Pobierz wzór w .pdf | |
Pobierz wzór w .docx | |
Chociaż z usług największego operatora internetu, telefonii i telewizji kablowej w Polsce korzysta kilka milionów osób, to nie wszyscy muszą być zadowoleni z jakości obsługi UPC. Wypowiedzenie umowy to rozwiązanie, które powinni rozważyć. Jeśli skorzystasz z tej opcji, miej na uwadze miesięczny okres wypowiedzenia oraz konieczność zwrotu używanego sprzętu.
- Wypowiedzenie umowy o pracę
- Jak napisać wypowiedzenie?
- Umowa na czas określony – wypowiedzenie
- Wypowiedzenie umowy zlecenia
- Wypowiedzenie umowy – Cyfrowy Polsat