Play to sieć telekomunikacyjna, która zrzesza ponad 16 milionów abonentów. Niestety nie wszyscy z nich są zadowoleni z jakości usług świadczonych przez operatora. Jeśli należysz do ich grona, skorzystaj z naszego darmowego wzoru wypowiedzenia umowy Play!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Play jest jedną z największych sieci telekomunikacyjnych działających na terenie naszego kraju. Skupia ponad 16 milionów klientów, którym oferuje usługi z zakresu telefonii komórkowej, internetu oraz telewizji. Choć liczba abonentów jest imponująca, to część decyduje się – z różnych przyczyn – na zakończenie umowy.

Jesteś jednym z nich? Doskonale trafiłeś! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy darmowy wzór wypowiedzenia umowy Play w formacie PDF wraz z jego dokładnym omówieniem. Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o Play

Sieć Play jest obecnie jedną z głównych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, a z jej usług korzysta ponad 16 milionów klientów. Operatorem sieci jest P4 Sp. z o.o.  Marka na rynku pojawiła się oficjalnie w roku 2007. Od tego czasu prężnie rozwijała zakres, jakość i zasięg swoich usług oraz mocno inwestowała w kampanie reklamowe.

Zobacz także  Umowa zlecenie – rezygnacja z dnia na dzień

Wszystko to sprawiło, że po zaledwie 10 latach istnienia została liderem rynku pod względem liczby obsługiwanych użytkowników. W ten sposób wyprzedziła inne marki, takie jak Orange, Polkomtel oraz T-Mobile.

Oczywiście oprócz nowych klientów są również i tacy, którzy zamierzają zrezygnować ze współpracy i szukają pomocy w rozwiązaniu umowy z operatorem. Ułatwieniem będzie ten artykuł, w którym krok po kroku przeprowadzimy cię przez cały proces wypowiedzenia umowy o świadczenie usług przez markę Play.

Rozwiązanie umowy terminowej a okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia umowy terminowej w Play wynosi jeden pełny okres rozliczeniowy. Zaczyna się go liczyć od początku okresu rozliczeniowego przypadającego bezpośrednio po tym, w którym do Play wpłynęła dyspozycja rozwiązania umowy.

Warto jednak wiedzieć, że z praktycznego punktu widzenia nie opłaca się rozwiązywać umów terminowych w trakcie ich trwania. Oznacza to bowiem konieczność uiszczenia opłat umownych, które bardzo często są wyższe niż pozostałe koszty związane z terminową obsługą i zamknięciem umowy. Jeśli zatem masz podpisaną umowę terminową w Play, najlepiej rozwiąż ją wraz z terminem zakończenia.

Wyjątek – umowy terminowe zawarte na warunkach promocyjnych

Co w sytuacji, gdy umowę terminową z Play zawarłeś na warunkach promocyjnych, która ulegnie automatycznemu przedłużeniu? Wówczas okres wypowiedzenia będzie biegł od dnia następującego po dniu, w którym pismo wpłynęło do operatora.

Współpraca bezterminowa a wypowiedzenie umowy w Play

Okres wypowiedzenia dla umów bezterminowych również wynosi jeden pełen okres rozliczeniowy. Liczy się identycznie, jak w przypadku umów zawieranych na czas określony. Rozpoczyna się więc od miesiąca następującego po tym, kiedy do operatora wpłynęła dyspozycja wypowiedzenia umowy.

Tryb rozwiązania umowy z operatorem

Wypowiedzenie umowy Play można złożyć na 4 sposoby:

  • osobiście w salonie;
  • listownie;
  • e-mailowo;
  • telefonicznie.

Wypowiedzenie umowy z Play – osobiście

Wypowiedzenie można złożyć osobiście – bezpośrednio w salonie Play. Pełną listę otwartych placówek znajdziesz na stronie internetowej operatora. Na miejscu konsultant pomoże ci wypełnić niezbędne dokumenty. Jeśli jednak chciałbyś sprawniej załatwić sprawę, posłuż się przygotowanym przez nas i załączonym poniżej wzorem wypowiedzenia omowy Play. Pobierz go, uzupełnij, wydrukuj i koniecznie własnoręcznie podpisz.

Zobacz także  Orange – wypowiedzenie umowy

Wypowiedzenie umowy z Play – listownie

Pismo wypowiedzenia możesz też wysłać listownie na adres:

P4 Sp. z o.o.

Skrytka pocztowa 41

02-671 Warszawa

Abyś miał pewność, że list dotarł do odbiorcy, wybierz formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.

Wypowiedzenie umowy z Play – mailowo

Wypowiedzenie umowy Play możesz wysłać też na adres mailowy. W tym celu wydrukuj pismo, wypełnij je, podpisz i wyślij jego skan lub czytelne zdjęcie mailem na [email protected].

Wypowiedzenie umowy z Play – telefonicznie

Konsultanci telefonicznej Obsługi Klienta Play dostępni są pod numerami telefonów:

  • dla klientów indywidualnych – 790 500 500 lub *500, jeśli masz numer telefonu w Play;
  • dla klientów biznesowych – 790 600 600 lub *600, jeśli masz numer telefonu w Play.

Wypowiedzenie umowy Play – darmowy wzór pisma w PDF

Nie jesteś zadowolony z jakości usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Play, a może otrzymałeś lepszą ofertę od innego operatora albo z innego powodu postanowiłeś zrezygnować?

Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy darmowy wzór wypowiedzenia umowy Play w formacie PDF. Dzięki temu rezygnacja z podpisanej umowy będzie jeszcze prostsza. Wystarczy, że wydrukujesz wzór, wypełnisz go swoimi danymi i danymi podpisanej umowy, a następnie własnoręcznie podpiszesz i dostarczysz do operatora.

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Wypowiedzenie umowy Play nie jest trudne. Wystarczy, że skorzystasz z naszego wzoru i wskazówek z poradnika. Powodzenia!

Zobacz także  INEA – wypowiedzenie umowy
wypowiedzenie umowy play