Orange to obecnie najpopularniejsza sieć telefonii komórkowej w Polsce. Operator świadczy również usługi z zakresu telefonii stacjonarnej oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu. Zastanawiasz się, jak napisać wypowiedzenie umowy Orange?

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Orange to obecnie numer jeden w Polsce jeśli chodzi o liczbę klientów telefonii komórkowej. Codziennie z usług komórkowych świadczonych przez Orange korzysta ponad 15 milionów osób. Telefon stacjonarny wciąż posiada około 3 miliony odbiorców, a Internet Orange dociera do 2,6 miliona domów w Polsce. Jeśli jesteś jednym z klientów, ale pomimo to nie do końca zadawala cię jakość usług świadczonych przez operatora, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Prezentujemy darmowy wzór PDF, jak napisać wypowiedzenie umowy Orange oraz omawiamy, jak przebiega krok po kroku proces rezygnowania z usług, Zapraszamy do lektury!

Orange: wypowiedzenie umowy na 3 sposoby

Umowę z Orange można wypowiedzieć na 3 sposoby:

  • dzwoniąc na infolinię;
  • składając pisemne wypowiedzenie w salonie Orange;
  • wysyłając list polecony.

Rozwiązanie umowy na infolinii

Aby rozwiązać umowę z Orange telefonicznie, należy zadzwonić pod numer:

  • dla klientów indywidualnych: *100 lub 510 100 100;
  • dla klientów biznesowych: *600 lub 510 600 600.

Opłata za połączenie naliczana jest zgodnie z cennikiem operatora.

Rozwiązanie umowy w salonie

Aby rozwiązać umowę w salonie, należy uprzednio wypełnić formularz rezygnacyjny, który zamieściliśmy poniżej. Formularz powinien być własnoręcznie podpisany. Listę Punktów Obsługi Klienta znajdziesz na stronie internetowej operatora.

Rozwiązanie w formie listownej

Formularz rezygnacji można również wysłać do siedziby operatora. Najlepiej wybrać formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.

Zwrot wypożyczonego sprzętu

Jeśli podpisując umowę z Orange jednocześnie wypożyczyłeś od operatora sprzęt, który pozwolił ci na odbiór usług, to możesz zwrócić go w salonie lub zapakować i wysłać bezpłatną paczką na adres siedziby operatora.

Rezygnacja z usługi telefonu w Orange – kiedy można to zrobić?

Wzór wypowiedzenia umowy, który prezentuje Orange, daje możliwość rozwiązania umowy w kilku momentach:

  • z datą końca umowy lojalnościowej;
  • z datą końca pełnego okresu rozliczeniowego z naliczeniem kary umownej;
  • z końcem pełnego okresu wypowiedzenia w przypadku posiadania umowy na czas nieokreślony;
  • natychmiastowo w przypadku śmierci abonenta Orange.

Okresy wypowiedzenia

Zgodnie z zapisami regulaminowymi rozwiązanie umowy zawartej z Orange nastąpi po upływie czasu wypowiedzenia trwającego jeden pełny okres rozliczeniowy, który liczy się od daty wpłynięcia do operatora rezygnacji abonenta.

Podsumowując, rozwiązanie umowy z Orange może nastąpić telefonicznie, listownie lub bezpośrednio w salonie. Specjalnie dla ciebie zamieściliśmy darmowy formularz wypowiedzenia umowy w formacie PDF.

Wypowiedzenie umowy Orange – darmowy wzór do pobrania

Operator Orange udostępnia swoim klientom Oświadczenie rezygnacji z usługi. Jeśli chcesz zrezygnować z usług świadczonych przez operatora, powinieneś je wydrukować, wypełnić i złożyć w salonie Orange lub wysyłać na adres korespondencyjny operatora. Darmowy wzór takiego oświadczenia załączamy poniżej w formacie PDF. Powodzenia!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
Archiwum: wrzesień 2022
orange wypowiedzenie umowy