Najnowsze testy donoszą, że miał węglowy może być bardzo dobrą alternatywą dla ekogroszku. Ceny tego drugiego surowca sięgają obecnie rekordowego poziomu. PGG zaczęło sprzedaż ekomiału w bardzo atrakcyjnej cenie. Czytaj dalej!
PGG uruchamia sprzedaż ekomiału. Cena tego surowca w porównaniu do ekogroszku wygląda bardzo korzystnie. Za tonę miału węglowego zapłacić trzeba 1105 złotych, a za tonę ekogroszku aż 1770 złotych. Chętnych jest niewielu, więc na ekomiał nie trzeba czekać. Czy miał węglowy stanie się popularny w naszym kraju? Dowiedz się więcej!
Miał węglowy od PGG
Produkcja miału węglowego od Polskiej Grupy Górniczej S.A. odbywa się w kopalniach Jankowice, Piast Ziemowit oraz Staszic Wujek. Surowiec został udostępniony do zakupu dla klientów indywidualnych, którzy szukają tańszej alternatywy dla bardzo drogiego ekogroszku. Do tej pory miał węglowy traktowany był jako surowiec dużo gorszego gatunku, stąd bierze się jego niska popularność. Wyniki badań dowodzą jednak, że miał węglowy ma efektywność na poziomie średniej jakości ekogroszku.
Czy warto zdecydować się na zakup miału węglowego z PGG?
Uziarnienie miału węglowego z PGG wynosi do 20 mm. Oto czym charakteryzuje się miał:
- niska spiekalność;
- niska zawartość popiołu;
- dosyć wysoka wartość opałowa;
- brak zanieczyszczeń mułowych;
- stabilne parametry.
Miał węglowy może zostać wykorzystany jako paliwo do kotłów miałowych oraz kotłów zasypowych. Takie są zalecenia działu sprzedaży Polskiej Grupy Górniczej.
Badanie przeprowadzone przez Mariusza Seweryna z Telewizji Tychy są bardzo zaskakujące, jeżeli weźmie się pod uwagę to, jak ekomiał był do tej pory traktowany. Testy przeprowadzone zostały na ekomialu Greenpal. Okazało się, ze spiekalność, zawartość popiołu oraz czas spalania są podobne jak w przypadku ekogroszku ze średniej półki. Wydaje się więc, że miał węglowy może stać się naprawdę dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą przepłacać za surowiec grzewczy.
Gdzie kupić miał węglowy Polskiej Grupy Górniczej?
Miał węglowy od PGG można kupić w sklepie internetowym PGG S.A. Sesje sprzedażowe odbywają się w poniedziałki, środy oraz piątki od godziny 16. Na pierwszej sesji wystawiono na sprzedaż 40 tysięcy ton miału węglowego. Sprzedawała się jednak zaledwie 1/4 surowca. Każdy może więc obecnie wejść na stronę internetową spółki i od ręki kupić miał węglowy na własne potrzeby. Z każdą sesją udostępniane jest około 30 tysięcy ton surowca przeznaczonego dla odbiorców prywatnych.
Miał węglowy można kupić luzem lub w opakowaniach big-bag o wadze jednej tony. Odbioru z kopalń dokonują tylko przewoźnicy KDW. Oferowane przez PGG S.A. miały węglowe są wyjątkowo wysokiej jakości – tak twierdzi spółka. Mają one być przystosowane do spalania w odpowiednich kotłach. Ma to być paliwo bezpieczne dla użytkowników.
Co warto wiedzieć o paleniu miałem?
Nie ma obecnie żadnej uchwały antysmogowej, która zabraniałaby palenia w piecach miałem węglowym. Miał jest uznawany za pełnoprawne paliwo. Jeżeli dochodzi do kopcenia oraz śmierdzących zapachów, to nie jest to wina samego surowca, a złej techniki palenia. Miał z pewnego źródła, który jest dodatkowo odpowiednio spalany, nie powinien sprawiać żadnych problemów.
Miał węglowy z Polskiej Grupy Górniczej wciąż jest mało popularny. Wygląda jednak na to, że może być bardzo dobrym zamiennikiem dla ekogroszku. Wyniki testów są bardzo zachęcające!
- Dodatek węglowy – dla kogo, ile wynosi? Wszystko, co należy wiedzieć o nowym świadczeniu!
- Jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy? Poradnik krok po kroku
- Dodatek węglowy dla firm – czy dodatek węglowy obejmuje przedsiębiorców?
- Dodatek węglowy – terminy. Do kiedy wnioski i jak je składać?
- Dodatek węglowy a dwa domy – ile wniosków trzeba złożyć i jak?