niedziele handlowe

Niedziele handlowe marzec 2023 – czy 26 marca sklepy będą otwarte?

Od 1 marca 2018 roku obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Kolejne nowelizacje mają likwidować możliwość łamania zakazu przez przedsiębiorców. Czy 26 marca zrobimy zakupy? Kiedy będzie najbliższa niedziela handlowa? Sprawdź!

Rodzaje drzwi do garażu. Jakie wybrać do swojego domu?

Dostępne w sprzedaży drzwi garażowe różnią się budową, metodami otwierania i wykonaniem. Jak w natłoku propozycji wybrać tę właściwą? W wyborze właściwego modelu do domu jednorodzinnego pomoże ten przegląd typów bram garażowych.

inflacja w polsce czerwiec 2022

Inflacja w Polsce – luty 2023

Odczyt inflacji w Polsce (luty 2023 do analogicznego miesiąca w 2022 roku) to najwyższy wynik w XXI wieku. Finalny odczyt CPI wyniósł 18,4%. Rok temu było to 8,5%, a w 2021 r. 2,4%. Poznaj najnowsze dane GUS-u i dowiedz się, co stoi za spadkiem wartości pieniądza!

Czym zajmuje się kancelaria transportowa?

Kancelarie transportowe zapewniają obsługę prawną firmom zajmującym się spedycją i wykonywaniem przewozów drogowych. Zabezpieczają interesy przedsiębiorców poprzez proponowanie kompleksowych usług zarówno firmom realizującym przejazdy na terenie kraju, jak i za granicą. Kiedy zwrócić się do kancelarii transportowej? Sprawdź.

inflacja w turcji

Inflacja w Turcji – luty 2023. Ceny nadal wysokie!

Mimo że inflacja w Turcji – luty 2023 – została utrzymana w tendencji spadkowej, nadal ma tendencję galopującą. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę wartości inflacji CPI, przekraczające 80% pod koniec 2022 roku, wydaje się niska. Jednak problemy gospodarcze kraju pozostają nierozwiązane.

jaka wilgotność powinna być w biurze

Jaka wilgotność powinna być w biurze?

Wilgotność wraz z temperaturą powietrza to dwa istotne parametry wpływające na komfort pracy, a co za tym idzie, na wydolność pracowników. Informacje o tym, jaka wilgotność powinna być w biurze, zawarte zostały w przepisach BHP.

Zalety samochodów dostawczych od Toyoty

Samochody dostawcze to wymagający segment rynku. Klienci flotowi zwykle do zakupu auta podchodzą z miarką i kalkulatorem, a w oferty leasingowe wczytują się jak archeologowie w starożytne manuskrypty. Samochody transportowe muszą również być niezawodne i trwałe, nie mniej niż auta osobowe. W takich warunkach zaciętej konkurencji znakomicie radzi sobie Toyota Professional dzięki szerokiej ofercie aut, na które mogą liczyć przedsiębiorcy z różnych branż. W gamie modelowej znajdują się zarówno auta dostawcze i osobowe vany w pięciu rozmiarach, jak i samochody z paką, takie jak Toyota PROACE Platforma. Czym wyróżniają się samochody dostawcze Toyoty?

Fundusze Europejskie w latach 2021–2027: jak mogą skorzystać z nich przedsiębiorcy?

Na początku 2021 roku Unia Europejska rozpoczęła proces programowania Funduszy Europejskich (dawniej Regionalnych Programów Operacyjnych). Polscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z funduszy krajowych i 16 programów realizowanych na poziomie regionalnym. Uzyskają wsparcie m.in. na badania, innowacyjność, cyfryzację, energetykę oraz ochronę środowiska.

Gadżety reklamowe – w jakie warto zainwestować w 2023 roku?

Dopasowanie profesjonalnej strategii marketingowej to wyzwanie stojące przed wieloma działalnościami gospodarczymi w 2023 roku. Nie zmienia się jednak jedna sprawa, a mianowicie skuteczność upominków reklamowych, budowanie zaufania w grupie docelowej, wprowadzanie zasady wzajemności pomiędzy marką i grupą docelową. Jakie gadżety reklamowe sprawdzą się w najbliższym okresie, na jakie trendy przed wyborem upominków warto zwrócić uwagę, jak wygląda walka konkurencyjna i jakie kierunki zdominują funkcjonowanie przedsiębiorstw w 2023 roku? O tym kilka słów poniżej.

Zwolnienie lekarskie online – czy załatwienie go przez internet jest legalne?

Obecnie do lekarza można się umówić na wizytę stacjonarną, ale także na konsultację zdalną. W ramach drugiej opcji można otrzymać od lekarza zwolnienie lekarskie online. Wiele portali reklamuje się dzisiaj taką możliwością, co przyciąga pacjentów. Czy jednak załatwianie zwolnień L4 przez Internet jest legalne? Sprawdzamy!

kreowanie wizerunku marki

Kreowanie wizerunku marki – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Chcesz, aby twój biznes wzniósł się na nowy poziom i stał się jeszcze bardziej dochodowy? Musisz zgłębić choćby to, jak wygląda kreowanie wizerunku marki. Choć to proces złożony i często wielotorowy, ma ogromne znaczenie dla prężnego rozwoju firmy.

Jak prowadzić biznes w Internecie? Kluczowe zasady e-marketingu

Dziś prowadzenie własnej firmy bez jej obecności w Internecie staje się już niemal niemożliwe. Konsumenci szukają bowiem produktów i usług głównie w sieci. Warto więc się pokazać, aby móc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych osób. Żeby zwiększyć sprzedaż, należy przygotować odpowiednią strategię działania, a następnie umiejętnie ją realizować. Marketing internetowy dostarcza dziś wielu rozwiązań i możliwości, które warto wykorzystywać. Podstawą jest firmowa strona WWW, ale to nie wszystko. Jak promować i prowadzić biznes w Internecie? O czym warto pamiętać? Oto praktyczne wskazówki.

Czy Google Workspace to niezbędne narzędzie dla firmy? Sprawdzamy

Rok 2020 przyniósł ze sobą głębokie zmiany, które wywołały nasilenie się dyskusji na temat przyszłości pracy. I choć liderzy biznesu i analitycy już przed pandemią zastanawiali się, jak powinna wyglądać praca przyszłości, to kryzys sprawił, że nagle pytanie to trzeba było zadać sobie tu i teraz.

Wypromuj swoją firmę, wykorzystując krówki reklamowe – bo apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Chociaż często nie przyznajemy tego głośno, większość z nas uwielbia słodycze. Słodkości poprawiają nastrój i kojarzą się z czymś przyjemnym. Dlaczego zatem nie wykorzystać ich atutów w promocji firmy? Strzałem w dziesiątkę okażą się krówki promocyjne, które skutecznie trafiają przez żołądek do serca klientów. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Jak przygotować przesyłkę wielkogabarytową? Oto co musisz wiedzieć!

Przesyłki wielkiej wagi wymagają specjalnego przygotowania. Ze względu na to, że częściej wysyłamy mniejsze paczki lub koperty, możemy mieć problem, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z pralką lub zderzakiem samochodowym. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zorganizowaniu przewozu przesyłek wielkogabarytowych!

Jak kupić część Bitcoina? Czy to opłacalne?

Zasady związane z kupnem bitcoinów interesują coraz więcej osób. Kryptowaluty to wciąż spora nowość, dlatego też nie brakuje pytań m.in. o formę rozliczenia transakcji z fiskusem, czy o to, w jaki sposób można kupić tylko część tej kryptowaluty. Jak się za to zabrać? Odpowiadamy!

Usługa fulfillment – wszystko, co należy o niej wiedzieć

Firmy e-commerce nie są w stanie obejść się bez procesów logistycznych. Obsługa zamówień jest jednak czasochłonna i wymaga pewnego nakładu kapitału. Dlatego też sprzedawcy mogą zdecydować się na outsourcing tego obszaru. Czym w praktyce jest fulfillment i jakie korzyści może przynieść właścicielom sklepów internetowych?