Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego (z ang. International Bank Account Number) jest niezbędny, jeśli chcesz wykonać zagraniczną transakcję w obcej walucie. W zależności od instytucji, której jesteś klientem, konieczny może być np. IBAN Nest Banku.

Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego IBAN został wprowadzony jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Mimo upływu czasu system ten wciąż jest niezbędny, jeśli klient indywidualny lub firmowy potrzebuje wykonać przelew zagraniczny lub otrzymać środki od podmiotu zarejestrowanego w innym kraju. Ponieważ w Polsce, która jest zglobalizowaną gospodarką, transakcje międzynarodowe są już właściwie na porządku dziennym, tym ważniejsza jest świadomość dotycząca tego oznaczenia. W zależności od sytuacji niezbędny może być np. numer IBAN Nest Banku.

Numer międzynarodowy IBAN – co warto wiedzieć na jego temat?

Jak już wspomniano, Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego pozwala na transfer kapitału pieniężnego pomiędzy kontami zarejestrowanymi w dwóch różnych państwach. W pewnym sensie IBAN Nest Banku lub innej instytucji z tego sektora jest kluczem, który pozwala na przyporządkowanie przelewu do danego rachunku. Dzięki temu przelewy stają się szybsze i nie są – z punktu widzenia przeciętnego klienta – skomplikowaną, wieloetapową procedurą.

Jak wygląda Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego? Jeśli się nad tym zastanawiasz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: budowa tego kodu jest prosta niezależnie od faktu, czy mowa o IBAN Nest Banku, czy też oznaczeniu innej, podobnej instytucji. Jest to po prostu numer rachunku bankowego (jeśli wykonujesz przelewy krajowe, nie będziesz miał większego problemu z jego znalezieniem) z przedrostkiem w postaci dwóch liter. Ten dwuelementowy symbol ma za zadanie wskazać, w jakim kraju zostało założone dane konto – oto niektóre spośród wszystkich możliwości:

  • PL – Polska,
  • LU – Luksemburg,
  • EE – Estonia,
  • FR – Francja,
  • LV – Łotwa,
  • MK – Macedonia Północna.

Informacje na temat Międzynarodowego Numeru Rachunku Bankowego można znaleźć np. na koncie użytkownika po zalogowaniu się w aplikacji internetowej danego podmiotu. Oprócz tego numer można znaleźć w umowie zawartej z bankiem.

Kod SWIFT/BIC dla Nest Bank: NESBPLPW.

Kod IBAN dla Nest Bank: PL + numer rachunku danego klienta.

Dane do przelewu:

Nest Bank S.A.

ul. Wołoska 24

02-675 Warszawa.

Nest Bank to stosunkowo młody podmiot na polskim rynku usług finansowych. Pod obecnym szyldem istnieje on od 2016 roku (powstał on w 1995 roku jako Westdeutsche Landesbank Polska SA), ale w ciągu kilku lat zdążył mocno się rozwinąć i zaprezentować ofertę dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Archiwum: październik 2022
IBAN Nest Bank