Jeżeli chcesz wykonać przelew bankowy do innego kraju lub otrzymać stamtąd środki, musisz wykorzystać numer do płatności międzynarodowych. Każdy bank posiada unikalne oznaczenie. Jednym z nich jest IBAN Millennium.

W XXI wieku wykonanie przelewu na rachunek bankowy z drugiego końca świata nie jest trudnym zadaniem. Aby jednak móc je zrealizować, konieczne jest używanie stosownych oznaczeń identyfikujących. Należy do nich m.in. numer IBAN. W zależności od banku może być to na przykład IBAN Millennium.

Numer międzynarodowy IBAN – najważniejsze informacje?

Nie każdy wie, co oznacza skrótowiec IBAN; skrót ten pochodzi z języka angielskiego, a jego pełna nazwa brzmi: International Bank Account Number. Po polsku oznacza to: Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego.

IBAN jest powszechnie między innymi w takich państwach jak: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Polska czy Słowacja. Pozwala on na szybkie zidentyfikowanie kont zarejestrowanych w różnych państwach, dzięki czemu ułatwione jest wykonanie przelewu zagranicznego.

Zgodnie ze standardami ISO każdy kraj ma przypisany własny, dwuliterowy kod. Symbole te pozwalają zidentyfikować państwo. Oprócz tego IBAN zawiera numer rachunku bankowego danego klienta. Jego długość jest różna w poszczególnych krajach; przykładowo, w Belgii jest to szesnaście znaków, a we Francji dwadzieścia siedem.

IBAN w banku Millennium – jak wygląda to oznaczenie?

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych instytucji finansowych działających w Polsce, IBAN Banku Millennium również składa się z oznaczenia „PL” oraz dwudziestu sześciu cyfr (suma kontrolna: 2 znaki, lokalizacja banku: 8 znaków, numer rachunku danego klienta: 16 znaków). Kod ten jest zgodny ze wspomnianymi już standardami ISO.

Aby poznać szczegółowe informacje na temat rozliczeń w danym banku, należy odwiedzić stronę internetową danego podmiotu i/lub skonsultować się z działem obsługi klienta.

IBAN a SWIFT. Millenium i dane do przelewu

Numer IBAN jest niezbędny, jeśli chcesz wykonać przelew międzynarodowy. Jest to ważny, ale nie jedyny wymagany element. Ponadto, konieczne jest posługiwanie się oznaczeniem SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). Inna nazwa tego kodu to BIC, czyli Bank Identifier Code. Oznaczenie to składa się z ośmiu lub jedenastu znaków.

Kod SWIFT (BIC) dla Getin Banku: BIGBPLPW,

Numer IBAN: PL+numer rachunku klienta,

Dane do przelewu:

Bank Millennium S.A.

ul. Stanisława Żaryna 2A

02-593 Warszawa

Bank Millennium S.A. został utworzony jeszcze w 1989 roku (jego pierwotna nazwa to BIG S.A., czyli Bank Inicjatyw Gospodarczych S.A.). Millennium, które oferuje produkty dla osób prywatnych oraz biznesu, jest jednym z większych podmiotów tego typu w Polsce.

Archiwum: październik 2022
IBAN Millennium