Multimedia Polska to jedna z polskich sieci kablowych. Obecnie w jej zasięgu znajduje się niespełna dwa miliony Polaków. Część abonentów szuka możliwości zakończenia umowy z operatorem. Podpowiadamy, jak napisać wypowiedzenie umowy Multimedia!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Multimedia Polska jest polską siecią kablową, która została utworzona w Kaliszu w 1991 roku. Zasięgiem obejmuje niespełna 2 miliony abonentów. W ostatnich latach Multimedia przeszła kilka zawirowań. Przede wszystkim straciła dostęp do emisji kanałów Cyfrowego Polsatu. Kolejną kwestią było połączenie z Vectrą, na którą UOKiK nałożył warunek wydzielenia części infrastruktury i przeniesienia części umów z abonentami do oddzielnych spółek.

Wypowiedzenie umowy Multimedia

Jeżeli jest to dla ciebie przesłanka do rezygnacji lub masz inny powód, który sprawił, że chcesz rozwiązać umowę z operatorem, to ten artykuł jest dla ciebie! Sprawdź, jak się tym zająć. Podpowiadamy, jak napisać wypowiedzenie umowy z Multimedia Polska i załączamy darmowy wzór wypowiedzenia!

Jak nie zapłacić kary umownej za wypowiedzenie

Zbyt wczesne wypowiedzenie umowy terminowej będzie skutkowało naliczeniem kary umownej. Dlatego, zanim zdecydujesz o złożeniu wypowiedzenia umowy Multimedia Polska, dokładnie zweryfikuj informacje dotyczące tego, do kiedy masz zawartą umowę.

Okresy wypowiedzenia umowy w Multimedia Polska

Usługi Multimedia Polska to te z zakresu telewizji, Internetu i telefonu. Dla poszczególnych usług przewidziano różne okresy wypowiedzenia:

  • dla Internetu okres wypowiedzenia wynosi minimum 1 pełny miesiąc przed zakończeniem umowy;
  • dla Telefonu okres wypowiedzenia wynosi minimum 1 pełny miesiąc przed zakończeniem umowy;
  • dla Telewizji okres wypowiedzenia wynosi minimum 3 pełne miesiące przed zakończeniem umowy.

Wypowiedzenie umowy najlepiej złożyć w takim terminie, aby data końca umowy pokrywała się z okresem wypowiedzenia. Jedynie w ten sposób unikniesz konieczności zapłacenia podwyższonych stawek za korzystanie z usług nieobjętych promocją.

Wypowiedzenie umowy Multimedia

Gdzie złożyć wypowiedzenie?

Planujesz wypowiedzenie umowy? Multimedia Polska prowadzi swoje Biura Obsługi Klienta, gdzie możesz osobiście dopełnić formalności. Pełna lista punktów znajduje się na stronie internetowej operatora. Można również wybrać drogę pocztową i wysłać wypowiedzenie na adres:

Multimedia Polska S.A.

ul. T. Wendy 7/9

81-341 Gdynia.

W drugim przypadku warto wybrać formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.

Darmowy wzór wypowiedzenia umowy z Multimedia Polska do pobrania w formacie PDF

Przeczytałeś poradnik i jesteś przekonany, że chciałbyś zrezygnować z umowy świadczenia usług przez firmę dostarczającą usługi telekomunikacyjne? Pobierz nasz bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy Multimedia Polska w formacie PDF. Załączamy go poniżej!

Wypowiedzenie umowy z Multimedia Polska będzie niezwykle proste, gdy posłużysz się gotowym dokumentem do uzupełnienia. Skorzystaj z naszego bezpłatnego wzoru wypowiedzenia w formacie PDF!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy w Multimedia?

Występuje 1-miesięczny okres wypowiedzenia dla Usługi Telefonicznej i Internetowej oraz 3-miesięczny okres wypowiedzenia dla Usługi Telewizyjnej.

Jak zrezygnować z umowy z Multimedia?

Poprzez wysłanie wypowiedzenia na adres siedziby Dostawcy Usług (ul. Tadeusza Wendy 7/9, 81-341 Gdynia) lub Biura Obsługi Klienta.

Jak rozwiązać umowę z kablówką bez dodatkowych kosztów?

Rozwiązać umowę z kablówką bez dodatkowych kosztów można, kiedy posiadamy do tego uzasadnioną przyczynę, na przykład umowa zmieniła się w sposób, którego nie akceptujemy.

Jak oddać sprzęt Multimedia?

Sprzęt Multimedia można oddać jedynie osobiście, w dowolnej placówce.

Archiwum: wrzesień 2022
Wypowiedzenie umowy Multimedia