Inea jest operatorem świadczącym usługi z zakresu usług internetowych, telewizyjnych oraz telefonicznych na terenie województwa wielkopolskiego. Podpowiadamy, jak rozwiązać umowę zawartą z operatorem i udostępniamy darmowy wzór wypowiedzenia umowy INEA w PDF!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

INEA Sp. z o.o. jest operatorem usług multimedialnych. Przedsiębiorstwo rozpoczynało działalność od świadczenia usług telewizji kablowej w roku 2006. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 pracowników, a z jej oferty korzysta ponad 260 tysięcy abonentów. Jeśli jesteś jednym z nich, ale nie do końca zadowala cię jakość usług świadczonych przez INEA, wypowiedzenie umowy, którego wzór prezentujemy poniżej, będzie ci bardzo przydatne. Zanim go pobierzesz, poznaj cały proces rozwiązywania współpracy z operatorem. Zapraszamy do lektury!

Jak wypowiedzieć umowę z INEA?

Istnieją trzy sposoby na rozwiązanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przez INEA Sp. z o.o.:

  • złożenie wypowiedzenia osobiście poprzez wizytę w salonie;
  • złożenie wypowiedzenia listownie;
  • złożenie wypowiedzenia poprzez wysłanie wiadomości przez internetowe konto klienta w przeglądarce lub aplikacji mobilnej.

Pamiętaj, że po rozwiązaniu umowy będziesz miał 14 dni na zwrot sprzętu udostępnionego ci przez operatora. Niedochowanie tego terminu będzie skutkowało naliczeniem kary umownej.

Zobacz także  Wypowiedzenie umowy na okres próbny

INEA – wypowiedzenie umowy. Okresy wypowiedzenia

Przed podjęciem decyzji o wypowiedzeniu umowy warto sprawdzić, czy zawarłeś umowę terminową, czy bezterminową. To ważne, ponieważ w przypadku umowy zawartej na czas określony jej wcześniejsze rozwiązanie może się wiązać z koniecznością uiszczenia kary umownej na rzecz operatora. Wysokość kar została opisana w umowie, ale praktyka pokazuje, że swoją wysokością przekraczają one wartość pozostałego do zapłaty do końca trwania umowy abonamentu. Jeżeli masz umowę terminową, najlepiej będzie, gdy ze złożeniem wypowiedzenia umowy poczekasz do końca okresu jej trwania. Jeśli jednak zależy ci na jak najszybszej rezygnacji, to pamiętaj, że okres wypowiedzenia trwa 30 dni.

Sytuacja wygląda korzystniej w sytuacji umów zawieranych na czas nieokreślony. Tutaj okres wypowiedzenia trwa 30 dni i jest liczony od dnia, w którym operator przyjął wypowiedzenie. Po jego upływie usługa zostaje wyłączona, a abonent nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych wynikających z ewentualnych kar umownych.

INEA – wypowiedzenie umowy osobiście

Jeśli zdecydowałeś się na osobiste zrezygnowanie z umowy usług świadczonych przez operatora, to udaj się do jednego z Punktów Obsługi Klienta. Ich pełną listę znajdziesz na stronie internetowej INEA. Wypowiedzenie umowy w ten sposób wymaga przybycia wtedy, gdy placówka jest czynna, więc koniecznie sprawdź godziny pracy danego punktu. Jeśli chcesz, aby sprawa przebiegła sprawniej, uprzednio pobierz i wypełnij załączony poniżej druk wypowiedzenia. Dzięki temu unikniesz konieczności wypełniania go przy konsultancie.

INEA – wypowiedzenie umowy listownie

Jeśli pobierzesz nasz druk, wypełnisz go i osobiście podpiszesz, a potem chciałbyś wysłać go do operatora, to najlepiej wybierz formę listu poleconego z potwierdzeniem odbioru. Przesyłkę wyślij na adres:

INEA Sp. z o.o.

Wysogotowo

ul. Wierzbowa 84

62-081 Przeźmierowo

INEA – wypowiedzenie umowy za pośrednictwem internetu

INEA daje również możliwość wypowiedzenia umowy drogą internetową. W tym celu musisz się zalogować na własne konto abonenckie w Moja INEA lub w aplikacji mobilnej. Tam wybierasz opcję ,,Kontakt”, a następnie: ,,Zgłoś sprawę”. Tematem sprawy będzie: ,,Oferta”, a kolejno: ,,Rezygnacja usług”. W treści wiadomości należy wpisać dyspozycję rozwiązania umowy. Możesz ją stworzyć własnoręcznie lub przepisać treść wypowiedzenia, które załączamy powyżej.

Zobacz także  Wypowiedzenie umowy Plus

INEA Sp. z o.o. – wypowiedzenie umowy. Pobierz darmowy wzór PDF!

Jesteś zdecydowany zrezygnować z usług świadczonych przez firmę INEA? Wypowiedzenie umowy nie sprawi ci problemu, ponieważ udostępniamy darmowy wzór w formacie PDF. Wystarczy, że go pobierzesz, uzupełnisz o swoje dane i dane umowy oraz własnoręcznie podpiszesz, a później zaniesiesz do oddziału operatora lub wyślesz na jego adres korespondencyjny. Proste, prawda?

Rozwiązanie umowy z INEA jest naprawdę proste. Wystarczy, że skorzystasz z naszego darmowego wzoru!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
inea wypowiedzenie umowy