Dynamiczny rozwój e-commerce sprawia, że coraz ciężej wyróżnić się na tle konkurencji. Właściciele sklepów internetowych często myślą, że wystarczy poinformować społeczność o otwarciu sklepu i poskutkuje to natychmiastowymi i stałymi zakupami. Jednak to zdecydowanie nie wystarczy, dlatego chcielibyśmy podzielić się kilkoma radami, które można wykorzystać w swojej działalności. Chcesz, by twoja platforma e-commerce z sukcesem sprzedawała produkty? Czytaj dalej!

Opracuj wyjątkową koncepcję witryny

Na samym początku najważniejsza jest witryna. Oryginalny i przemyślany koncept sklepu pozwala zakorzenić się w świadomości klientów. Ta oryginalność może przybierać różne formy takie jak niepowtarzalna kolorystyka, ciekawie poprowadzone copy czy innowacyjna prezentacja produktu. Wszystko to może pokazać osobowość sklepu i sprawić, że będzie on wyróżniać się na tle konkurencji. O czym warto pamiętać?

Przejrzysta nawigacja

Przede wszystkim staraj się zachować czytelność nawigacji. Niech będzie ona maksymalnie prosta, by potencjalny klient nie tracił czasu na odnalezienie się na stronie. Proces transakcji powinien być szybki, uwzględniający niewiele etapów, by odwiedzający z niego nie zrezygnował.

Responsywny projekt strony

Ułatw użytkownikom mobilnych kupowanie tego, co sprzedajesz. W tym celu zadbaj o responsywność platformy e-commerce. Może wydawać się to oczywiste, jednak liczba źle zoptymalizowanych witryn pod kątem smartfonów czy tabletów jest ogromna. Liczba użytkowników korzystających z Internetu mobilnego to ponad 50%, dlatego niezadbanie o tę część użytkowników oznacza zamknięcie się na klientów.

Zainwestuj w wysokiej jakości multimedia

Mówi się, że jemy oczami i to określenie można także dopasować do tego, jak postrzegane są produkty w sklepie online. Biorąc pod uwagę, jak ważny jest wygląd, oczywistym jest, że inwestowanie w wysokiej jakości zdjęcia czy filmy będzie mieć znaczny wpływ na odwiedzających witrynę. Niezależnie od oferowanego asortymentu, dołączaj do stron produktowych porządne zdjęcia, które odzwierciedlą, jak rzeczywiście wygląda produkt.

Wybierz odpowiedni CMS

Sklep internetowy to nie tylko odpowiedni projekt, ale też właściwy system CMS. Oprogramowanie e-commerce ułatwia zarządzanie stroną, produktami czy analizami. Rynek oferuje wiele narzędzi e-commerce jednak najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest wybór spośród platform open source, które są dostępne dla każdego i można dopasowywać je do swoich potrzeb. Jednym z takich systemów jest Magento, czyli lider rynku, który ze swoimi funkcjonalnościami już w podstawowej wersji jest wystarczającą opcji dla większości projektów.

Pochwal się opiniami klientów

Zadowoleni klienci są często bardziej wpływowi niż najlepsze kampanie reklamowe, dlatego dodaj ich opinie na stronę sklepu. Recenzje mogą pojawić się przy zakupionych produktach lub na stronie głównej, wybór zależy od ciebie – umocni się wtedy wiarygodność marki w oczach potencjalnego klienta. Pozytywne referencje klientów mogą dostarczyć ci kolejnych klientów, przekazując pozytywne doświadczenia z zakupów. Podobnie, doskonałym sygnałem na zwiększenie sprzedaży online, mogą być wszelkie akredytacje czy certyfikaty, ale też lista rozpoznawalnych klientów.

Bądź otwarty na różne opcje płatności

Posiadając sklep internetowy, musisz być w stanie zapewnić klientom różne warianty płatności. Jest ich wiele, jeśli nie ograniczasz się wyłącznie do tradycyjnych przelewów bankowych i za pobraniem. Możliwość wyboru spośród kilku opcji, może przyciągnąć odbiorców, ponieważ każdy z nich ma inne preferencje. Oferując więcej metod płatności, w tym nowe usługi, które stają się coraz bardziej popularne na urządzeniach mobilnych, ułatwiasz potencjalnym klientom dokonanie transakcji. Pamiętaj, że co rusz pojawiają się nowe trendy i jakiś czas temu nikt nie słyszał np. o Apple Pay, a teraz ten rodzaj płatności mocno zyskuje na popularności. Proces płatności musi być wygodny dla wszystkich, a im więcej klientów zobaczy, że ich ulubiona metoda jest dostępna, tym większą faktyczną sprzedaż uzyskasz.

Użyj remarketingu, aby domknąć rozpoczęte oferty

Jeśli nie korzystasz z remarketingu, liczysz na to, że potencjalny klient dokona natychmiastowej konwersji, co nie zdarza się zawsze. Remarketing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie sprzedaży online, ponieważ zapewnia dodatkowe możliwości konwersji. Biorąc pod uwagę przerywaną podróż klienta trwającą kilka dni i z różnych urządzeń, to właśnie remarketing jest rozwiązaniem.

Tak naprawdę, taktyk na zwiększenie sprzedaży jest wiele. My przekazaliśmy Ci tylko kilka z nich, ale na pewno warto wypróbować je w swoim sklepie online i przetestować, która z nich jest najbardziej skuteczna. Pamiętaj, że warto eksperymentować i sprawdzać, co przynosi najlepsze efekty. Nie zapominaj, że wybór odpowiedniego systemu ma duży wpływ na późniejsze możliwości sklepu, dlatego zweryfikuj funkcjonalności CMS-ów jak np. Magento. By mieć pewność swojej decyzji, zaplanuj dokładnie wdrożenie z profesjonalnym partnerem – https://smartbees.pl/uslugi/magento/wdrozenia-platformy-magento-2 .

Archiwum: grudzień 2021