Metoda SMART

Metoda SMART: jak skutecznie wyznaczać cele?

W pracy, jak i w życiu codziennym ciągle coś planujemy, ustalamy i w końcu zapisujemy cele. Niestety większość z nich pozostaje tylko na papierze. Jak sprawić, aby nasze działania były skuteczne? Metoda SMART to proste narzędzie, które może w tym pomóc.

Smartfon idealny jako telefon służbowy? Samsung Galaxy S23!

Dobry, szybko działający smartfon, to obecnie podstawowe narzędzie każdego przedsiębiorcy, ale także większości pracowników. Obsługa social mediów, robienie zdjęć, nagrywanie filmików reklamowych, odpowiadanie na maile czy prowadzenie rozmów z kontrahentami – wszystko to umożliwia telefon służbowy. Jaki model jest szczególnie polecany w roku 2023? Poznaj zalety najnowszego modelu Samsung Galaxy S23!

Czy pracodawca może sprawdzić pracownika alkomatem?

Czy pracodawca może badać pracownika alkomatem?

Od dnia 21.02.2023 weszły w życie nowe przepisy, pozwalające na badanie stanu trzeźwości pracowników przez pracodawcę. Zmiany zawarte są w Ustawie z dnia 1 grudnia 2022 roku (Ustawa o zmianie ustawy-Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw). W ustawie określone są zarówno przepisy dotyczące sposobów przeprowadzania badań, jak i wymogów, jakie muszą spełniać urządzenia, którymi będą wykonywanie kontrole.

Samochód elektryczny w firmie

Samochód elektryczny w firmie – jakie korzyści?

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, także wśród firm. Przejście na pojazdy o napędzie elektrycznym może przynieść wiele korzyści, zarówno ekologicznych, jak i finansowych. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na samochód elektryczny w firmie i jak przygotować infrastrukturę do ładowania.

pvpi fotowoltaika

PVPI Business – wskaźnik PV Profitability Index Business luty 2023

W lutym 2023 eksperci Da Vinci Green Energy szósty raz już raz opracowali indeks opłacalności instalacji fotowoltaicznej dla firm (PV Profitability Index Business). W skali ostatnich 6 miesięcy utrzymuje się on na poziomie niższym niż 3 lata i nieustannie jest bardzo optymistyczny dla polskich przedsiębiorstw. Z danych za styczeń, publikowanych w lutym 2023 r. wynika, że taka instalacja zwróci się w 2,66 roku.

Czy catering dietetyczny może być kosztem uzyskania przychodu

Czy catering dietetyczny może być kosztem uzyskania przychodu?

Jednym z aspektów prowadzenia działalności gospodarczej jest rozliczanie kosztów. Wszyscy przedsiębiorcy chcą maksymalizować swoje przychody i minimalizować koszty, ale czy dieta pudełkowa wegetariańska czy catering dietetyczny mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu? W tym artykule omówimy, jak rozliczyć koszty związane z cateringiem dietetycznym w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.

wirtualne biuro w warszawie na targówku

Kto może prowadzić wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na realnych oszczędnościach. Jak działa e-biuro i wirtualny sekretariat? Jakie ...

umowa zlecenie

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie należy do najpopularniejszych form współpracy. Nie jest to formalne zatrudnienie na etat, ale daje obu stronom pewne zabezpieczenia. ...