Składanie życzeń świątecznych ma długą tradycję i niemałe znaczenie. Dziś życzenia bożonarodzeniowe składamy sobie nie tylko w gronie rodziny, ale także współpracowników. Jak mogą wyglądać życzenia świąteczne biznesowe? Czemu warto kultywować ten zwyczaj?

Biznesowe życzenia świąteczne – propozycje życzeń

Dzięki odpowiednio skonstruowanym życzeniom możesz podziękować za dotychczasową współpracę, życzyć sukcesów, powodzenia w dalszych działaniach, udanych inwestycji, zacieśniania relacji biznesowych itp. Jak mogą wyglądać przykładowe życzenia świąteczne biznesowe?

Życzenia bożonarodzeniowe firmowe są zazwyczaj krótkie i treściwe, a jednocześnie pozwalają przekazać to, co najważniejsze. Przy okazji układania życzeń świątecznych nasuwa się pytanie, czy w tej sytuacji odpowiedni będzie wierszyk? Taka forma firmowych życzeń bożonarodzeniowych będzie dozwolona w przypadku, gdy pracownicy mają bardziej zażyłe relacje z szefostwem i odrobina luzu jest dobrze widziana. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów.

Życzymy Państwu, aby w nadchodzącym roku udało się zrealizować

wszystkie plany i zamierzenia, które mogą przynieść profity.

Aby udało się przewidzieć to, co może przeszkodzić w osiągnięciu celu

i zapobiec wszystkiemu, co wcale nie musi się wydarzyć.

Życzymy dużo sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

***

W tym szczególnym czasie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia

wszystkim naszym Klientom i Współpracownikom.

Życzymy zdrowia, pomyślności, nadziei na jeszcze lepsze jutro.

Wraz z najpiękniejszymi życzeniami przyjmijcie nasze podziękowania

za okazane zaufanie i korzystanie z naszych usług.

***

Dziękując za wybór naszej firmy pragniemy złożyć Państwu

najlepsze życzenia bożonarodzeniowe.

Życzymy spokojnych świąt spędzonych w gronie najbliższych,

a w kolejnym roku realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń.

***

Najserdeczniejsze życzenia

radosnych i szczęśliwych świąt,

zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Ponadto pragniemy złożyć Państwu serdeczne podziękowania

za dotychczasową współpracę.

***

Wesołych Świąt!

Pełnych ciepła i spokoju

oraz pomyślności i sukcesów

w nadchodzącym roku!

***

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

siły i energii do realizowania planów

w kolejnym roku.

Niekończącego się pasma sukcesów

i satysfakcji z podejmowanych działań.

Życzenia składane z okazji Świąt Bożego Narodzenia mają charakter podarunku, to, co powiedziane bądź napisane ma się ziścić. Tak, jak niegdyś życzono sobie urodzaju i dostatku, tak i dziś chcemy, by naszym najbliższym dopisywało zdrowie, aby doświadczyli wszelkiej pomyślności. Gdy obecny rok zbliża się do końca, wszystkim towarzyszą myśli o tym, co może przynieść kolejny. To doskonała okazja, by życzyć sobie wzajemnie, by był udany i szczęśliwy. Dziś wychodzimy poza krąg rodziny i znajomych, wykorzystując moc słowa, by dobrą myślą obdarować także współpracowników, klientów, szefów. Choć to bardziej oficjalne życzenia świąteczne, wciąż mają takie samo znaczenie – są formą daru i wyrazem szacunku do obdarowywanych.

Życzenia świąteczne biznesowe – dlaczego warto składać?

Czy wiesz, że obyczaje zakorzenione w naszej tradycji możesz wykorzystać w biznesie? Piękny zwyczaj składania świątecznych życzeń warto przenieść na grunt zawodowy. To jeden ze sposobów na budowanie pozytywnego wizerunku, okazanie szacunku dalszym i bliższym współpracownikom. Tak niewielki z pozoru gest pomaga zacieśniać więzi pomiędzy pracownikami a szefostwem, czy między partnerami biznesowymi. W XIX wieku pojawił się zwyczaj wysyłania kartek świątecznych, które dziś zastąpiły życzenia w wersji elektronicznej. Który sposób składania życzeń biznesowych wybierzesz, zależy tylko od ciebie. Każdy dar w postaci życzeń jest wyrazem pamięci o adresacie, a przy okazji sporo mówi o nadawcy. Z całą pewnością pokazuje, że dużą wagę przykłada do relacji międzyludzkich.

Życzenia świąteczne firmowe – zasady tworzenia

Biznesowe życzenia świąteczne mają nieco inną formę niż życzenia składane najbliższym. Przede wszystkim muszą być oficjalne, warto też szukać nawiązań do branży, czy wspólnych przeżyć. Jak przesłać życzenia firmowe? Możesz zdecydować się na tradycyjną kartkę pocztową, wysłać kartkę elektroniczną mailem, a także umieścić ogólne życzenia na stronie internetowej lub w firmowych social mediach. O wysyłaniu życzeń na święta warto pomyśleć nieco wcześniej, zdecydować się na formę, wybrać odpowiednią oprawę graficzną, przygotować listę osób, do których będą przesłane. Życzenia świąteczne firmowe są najczęściej połączeniem życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych, dlatego warto poświęcić chwilę na ich ułożenie. Słowa kierowane do świata biznesu to najczęściej życzenia sukcesów w interesach, zawodowych awansów czy radzenia sobie z kolejnymi wyzwaniami. Życzenia z okazji świąt to także okazja to podziękowania za współpracę i wyrażenie nadziei na jej kontynuowanie.

Biznesowe życzenia bożonarodzeniowe – kto i komu składa?

W wielu firmach praktykuje się zwyczaj urządzania krótkich spotkań wigilijnych, podczas których kierownictwo składa życzenia osobiście. Nie sposób jednak spotkać się z każdym partnerem biznesowym, czy kontrahentem, dlatego warto zastanowić się nad inną formą przekazania życzeń. Najważniejszym partnerom w interesach warto podarować drobny upominek wraz z kartką zawierającą świąteczne życzenia biznesowe. To doskonały sposób na okazanie zadowolenia ze współpracy i podziękowanie za zaufanie. Firmowe życzenia świąteczne dla klientów warto umieścić w internecie. Wiele firm korzysta z możliwości ich przekazania przez radio czy wykupienia rubryki w lokalnej gazecie. Taka praktyka to także forma reklamy, działanie marketingowe – umocnisz swoją pozycję w dotychczasowych relacjach i pokażesz się potencjalnym klientom.

Życzenia świąteczne firmowe to też te składane przez pracowników szefostwu. Jaką powinny mieć formę? Wszystko zależy od charakteru relacji pomiędzy podwładnymi a zwierzchnikiem. Czasem są one na tyle luźne i przyjacielskie, że można sobie pozwolić na większą swobodę, a nawet sporą dawkę humoru. Bywa jednak i tak, że relacje są bardzo oficjalne – w takim przypadku składając życzenia również należy zachować oficjalną formę.

Jak złożyć życzenia? Liczy się treść i oprawa graficzna

Chcesz złożyć bożonarodzeniowe życzenia, a jednocześnie pokazać się z jak najlepszej strony? Wykorzystaj okazję, by przygotować spersonalizowaną kartkę – wybierz projekt, który np. będzie pasował do charakteru działalności twojej firmy, nie zapomnij też o zamieszczeniu logo. Staraj się unikać motywów religijnych, a także zbyt wielu zdobień. Kartka z życzeniami ma świadczyć o twoim profesjonalizmie, dlatego zadbaj, aby była elegancka, gustowna. Właściwa kartka wymaga zamieszczenia w niej odpowiednich życzeń, zrezygnuj ze sztampowych, oklepanych formułek i postaraj się stworzyć idealne życzenia świąteczne biznesowe. Czasem to prawdziwe wyzwanie, jednak warto poświęcić nieco czasu na stworzenie oryginalnych życzeń.

Wierszyk jako życzenia biznesowe?

W internecie można znaleźć mnóstwo przykładów życzeń bożonarodzeniowych w formie zabawnych wierszyków. Czy to dobry pomysł, by takie życzenia słać kontrahentom lub klientom? Raczej nie. Życzenia biznesowe powinny zachować formę oficjalną. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wierszyk znalazł się na kartce kierowanej do współpracownika, z którym łączą cię koleżeńskie relacje. We własnym gronie możecie pozwolić sobie na nieco więcej swobody. Jeśli także z szefem jesteście na przyjacielskiej stopie, możecie podarować sobie kartki z zabawnymi wierszykami w miejsce życzeń.

Okres bożonarodzeniowy to czas gorączki zakupów, przygotowywania upominków dla najbliższych i doskonała okazja, by pokazać, że współpracownicy, kontrahenci, klienci są dla ciebie ważni. Wystarczy naprawdę niewielki gest – gustowna kartka z pięknymi życzeniami.

Archiwum: wrzesień 2022
życzenia świąteczne biznesowe