Odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo ważny moment dla każdej osoby, która zmienia miejsce zamieszkania. Wiąże się to nie tylko z faktem otrzymania kluczy do własnego „M”, ale też momentem gdy można zweryfikować czy wszystkie instalacje, ściany, podłogi, okna i inne elementy wyposażenia zostały wykonane w sposób prawidłowy i bez wad. Dlatego też podczas przeprowadzki do nowego mieszkania warto skorzystać z oferty renomowanej firmy, która zajmuje się odbiorem mieszkań.

Odbiór techniczny mieszkania z inżynierem

Decydując się na skorzystanie z pomocy profesjonalisty, możesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ obecność inżyniera w trakcie odbioru gwarantuje, że wykryje on nawet najmniejsze usterki, których koszt naprawy, zgodnie z przepisami prawa, powinien ponieść deweloper. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób nie zna się dokładnie na przepisach budowlanych i nie jest w stanie wykryć nieprawidłowości podczas odbioru mieszkania ani skutecznie negocjować z deweloperem. Tylko pomoc specjalisty jest w stanie wyeliminować wszelkie usterki już przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania, dzięki czemu zyskujesz pewność, że jest ono wykonane w sposób rzetelny i profesjonalny.

Odbiór techniczny z fachowcem – dlaczego jest polecanym rozwiązaniem?

Odbiór mieszkania z doświadczonym inżynierem to dla Ciebie pewność, że współpracujesz z osobą znającą przepisy prawa oraz posiadającą profesjonalny sprzęt, która, co istotne, sprawdzi mieszkanie pod kątem zgodności z przepisami i wskaże ewentualne usterki.

Inżynierowie pomagają w negocjacjach, w sytuacji kiedy wystąpią jakiekolwiek problemy natury prawnej. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zostajesz sam z istotnymi problemami już na etapie przeprowadzki do nowego mieszkania.

Jak wygląda odbiór mieszkania w Warszawie ze specjalistą?

Jak wygląda odbiór mieszkania w Warszawie ze specjalistą? W trakcie odbioru technicznego specjalista sprawdza wszelkie tynki, wylewki oraz ocenia ewentualne zawilgocenie, odchylenia od płaszczyzny oraz ubytki. Sprawdza również stan okien i parapetów, w tym różnego rodzaju mocowania poziomu, uszkodzenia mechaniczne oraz zamontowane uszczelki. W przypadku domu miejsc do sprawdzenia jest zdecydowanie więcej.

W trakcie odbioru domów inżynierowie sprawdzają także części przynależne do domu. Zdarza się, że bardzo często w trakcie takiej kontroli na zewnątrz inżynier dostrzega liczne wady, które wynikają z nieprawidłowego montażu ogrodzenia

-czytamy na https://odbiór.pl/odbiory-mieszkan-warszawa

Wracając do mieszkania – jeśli posiada balkon, to również jest weryfikowany przez inżyniera w zakresie obróbki blacharskiej, spadków mocowań oraz stanów balustrad.

Istotne znaczenie w trakcie odbioru mieszkania ma również sprawdzenie oraz weryfikacja z rzutem. Ponadto ważną kwestią jest także sprawdzenie instalacji, ich rozmieszczenia, zgodności z umową oraz napięcia.

Specjaliści sprawdzają również kwestie przynależności jeśli chodzi o komórki, miejsca postojowe, garaże i piwnice – pod względem ewentualnych usterek lub też braku zgodności z projektem.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc inżyniera na rynku wtórnym?

Zakup nowego mieszkania jest często najważniejszą inwestycją w życiu wielu osób. Firmy sprawdzające mieszkania doskonale to rozumieją, dlatego zapewniają wsparcie podczas oględzin mieszkania oraz inspekcję. Dzięki temu będziesz miał pewność, że mieszkanie nie ma żadnych poważnych wad ani usterek.

Często firmy dostarczają również raport z inspekcji nieruchomości wraz z argumentami przemawiającymi za zbiciem ceny ze sprzedawcą, takimi jak np. niższy niż rzeczywisty metraż mieszkania.

Specjaliści sprawdzą także stan techniczny mieszkania, wskażą ewentualne elementy wadliwe oraz te, które nadają się do wymiany lub naprawy. Zweryfikują również bezpieczeństwo instalacji, co ma wpływ na bezpieczeństwo Twoje i innych lokatorów oraz przeprowadzą na Twoje życzenie termowizję – ze wskazaniem np. ogniska korozji biologicznej.

Odbiór mieszkania i inspekcja na rynku wtórnym – tylko z doświadczonym fachowcem!

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która zapewni profesjonalny odbiór mieszkania, to na rynku istnieje wiele firm, które świadczą tego typu usługi, ale nie każda będzie godna zaufania. Jedną z firm, z którą warto nawiązać współpracę jest Odbiór.pl. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie codziennego życia w kupionym mieszkaniu, skorzystaj z pomocy doświadczonych osób.

Archiwum: grudzień 2021
odbiór mieszkania od dewelopera klucze