Aby otworzyć własną firmę, musisz mieć nie tylko doskonały pomysł na biznes, ale także odpowiedni kapitał. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt dla nowych firm. Czy warto go wybrać? Jakie zalety ma taki produkt? Dowiedz się!

Mimo że praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie kredyty dla firm, to jednak przedsiębiorcy, którzy dopiero ruszają z własnym biznesem, mogą mieć problem z uzyskaniem takiego finansowania. Wynika to głównie z tego, że nawet 80% firm zostaje zamknięta już po 2 latach. Nie oznacza to jednak, że kredyt dla nowych firm to produkt, który jest niemożliwy do otrzymania. Zakładając nową firmę warto oprócz kredytu dla nowej firmy zainteresować się zakupami na firmę i innymi czynnikami wpływającymi na rozwój firmy. Dlatego warto sprawdzić serwis Magazynmojafirma.pl

Kredyt dla nowych firm – czym jest?

Masz już gotowy idealny biznesplan i wiesz, jak prowadzić własną działalność, lecz wciąż nie masz środków, aby wystartować z działalnością? Bez obaw! Aktualnie znajdziesz na rynku wiele banków, które mogą udzielić ci pomocy finansowej. Jednym z produktów, które mogą one zaoferować, jest kredyt dla nowych firm. To popularny rodzaj dofinansowania, o który mogą się starać przedsiębiorcy na start i przyszły rozwój działalności. Zanim jednak się na niego zdecydujesz i udasz się do siedziby wybranego banku, to warto, abyś zapoznał się z dostępnymi w sieci rankingami, które pomogą ci wybrać najlepszą ofertę. 

Na co można przeznaczyć kredyt dla nowych firm?

Kredyt dla nowych firm możesz przeznaczyć na inwestycje, które musisz ponieść, by twoja firma mogła ruszyć. Możesz zatem kupić np. maszyny i urządzenia potrzebne do produkcji towarów lub wydać pieniądze na finansowanie bieżącej działalności firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te pieniądze zostały zainwestowane w wyposażenie czy nieruchomości. Generalnie możesz je wydać na to, co potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej

Jaki wybrać kredyt dla nowych firm?

Jeśli planujesz zdecydować się na kredyt dla nowych firm, to powinieneś wiedzieć, że banki proponują jego różne formy. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się m.in.:

  • kredyty obrotowe;
  • kredyty inwestycyjne;
  • linie kredytowe;
  • limity kredytowe w rachunku;
  • pożyczki gotówkowe na nową działalności.

Prawie wszystkie powyższe produkty pozwalają na uzyskanie pieniędzy na bieżące finansowanie działalności. Cechują się także dość dużą swobodą, jeśli chodzi o ich wydawanie. Wyjątkiem jest kredyt inwestycyjny dla nowych firm, który zwykle jest kredytem celowym. Może być on przeznaczony na konkretny cel taki jak np. zakup nieruchomości. 

Kredyt dla nowych firm – jakie dokumenty są wymagane?

Chcąc wziąć kredyt dla nowych firm, musisz nastawić się na wiele formalności. Przede wszystkim, aby go uzyskać, powinieneś zadbać o to, aby twoja firma już istniała, czyli była zarejestrowana w urzędzie. Podczas starania się o taki rodzaj dofinansowania będziesz musiał podać m.in.:

  • dane wpisu firmy do CEIDG;
  • numer NIP I REGON;
  • zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami;
  • zaświadczenie informujące o możliwości zabezpieczenia kredytu.

Istotnym elementem jest też załączenie przygotowanego biznesplanu.

Czy warto wziąć kredyt dla nowych firm?

Na kredyt dla nowych firm warto się zdecydować z kilku powodów. Nie da się ukryć, że każde przedsiębiorstwo potrzebuje sporego kapitału na start, aby móc odpowiednio rozkręcić biznes. Na początku przedsiębiorcę czeka wiele wydatków takich jak np. wynajęcie biura, pomieszczeń usługowych, a także zakup potrzebnych urządzeń. Niestety nie każdy ma na to własne środki lub może je pożyczyć od najbliższych. Kredyt dla nowych firm jest też ciekawym rozwiązaniem nawet wtedy, gdy przedsiębiorca ma odłożoną pewną sumę. Lepiej zostawić ją na później, ponieważ może się ona przydać na utrzymanie płynności finansowej, gdy dochody nie będą jeszcze stałe. 

Z powyższego tekstu dowiedziałeś się, czym jest kredyt dla nowych firm i jak możesz go otrzymać. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli brakuje ci środków, aby wystartować z biznesem. Pamiętaj jednak, aby nie spieszyć się z wyborem konkretnej oferty. Daj sobie czas, a dzięki temu uda ci się uzyskać pieniądze na najlepszych warunkach.

Archiwum: październik 2022
Kredyt dla nowych firm