Finansowanie

Kredyt dla firm na start – czy warto się na niego zdecydować?

Masz świetny pomysł na biznes i chcesz otworzyć własną firmę, lecz brakuje ci na to pieniędzy? Rozważ zatem kredyt dla firm na start. Na jaki warto się zdecydować? Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Sprawdź!

Wiele osób, zwłaszcza młodych marzy o tym, aby móc prowadzić własną działalność. I choć dzisiaj założenie firmy jest bardzo proste, ponieważ można to zrobić praktycznie bez wychodzenia z domu, to jednak wiąże się z ogromnymi kosztami. Ci przedsiębiorcy, którzy nie mają samodzielnie zaoszczędzonych funduszy, często decydują się na kredyt dla firm na start. Przeczytaj, jak działa kredyt dla firm na start.

Czym jest i jak działa kredyt dla firm na start?

Kredyt dla firm na start to produkt finansowy, który znajdziesz w ofercie wielu banków. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców. Środki uzyskane z takiego źródła finansowania możesz przeznaczyć na otwarcie własnej firmy. Jest to rewelacyjna opcja dla osób, które dopiero zaczęły prowadzić działalność lub dopiero mają w planach ją założyć. 

Co potrzebujesz, aby uzyskać kredyt dla firm na start?

Zanim zaczniesz starać się o kredyt dla firm na start, to powinieneś wiedzieć, że potrzebnych ci będzie kilka dokumentów. Do najważniejszych zalicza się:

 • zaświadczenie z ZUS i US informujące o niezaleganiu ze składkami;
 • biznesplan przedsięwzięcia;
 • wpis do rejestru działalności gospodarczej;
 • zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu, np. poręczenie osoby trzeciej. 

Aby otrzymać kredyt dla firm na start, będziesz musiał złożyć wniosek kredytowy i dołączyć do nich załączniki wymagane przez dany bank. Pamiętaj jednak, że warunki, które musisz spełnić, aby dostać pieniądze, mogą być różne w zależności od kredytodawcy. 

Kredyt dla firm na start – na jaką formę się zdecydować?

Powinieneś wiedzieć, że banki oferują różne kredyty dla firm na start. Do wyboru masz mnóstwo form finansowania takich jak np.:

 • limit kredytowy w rachunku bieżącym – gdy na twoim koncie zabraknie odpowiedniej ilości środków, to będziesz mógł skorzystać z tego rozwiązania. Jego zaletą jest to, że możesz korzystać z niego wielokrotnie;
 • kredyt inwestycyjny – środki uzyskane z takiego kredytu możesz przeznaczyć na przedsięwzięcia inwestycyjne;
 • kredyt obrotowy – umożliwia finansowanie bieżącej działalności firmy;
 • linia kredytowa.

Kredyt dla firm na start – na co można przeznaczyć otrzymane pieniądze?

Kredyt dla firm na start zapewni ci środki, dzięki którym uda ci się ruszyć z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Uzyskane pieniądze możesz przeznaczyć m.in. na:

 • zakup niezbędnych maszyn i urządzeń;
 • prace remontowe w budynku, w którym będziesz prowadzić działalność;
 • zakup materiałów i różnego rodzaju produktów potrzebnych do prowadzenia firmy;
 • promocję firmy.

Czy warto zdecydować się na kredyt dla firm na start?

Okazuje się, że kredyt dla firm na start może być jedynym rozwiązaniem, aby firma zaczęła zarabiać. Jeśli nie posiadasz niezbędnych narzędzi, maszyn, czy też potrzebnej ilości pracowników, to niestety trudno będzie być lepszym niż konkurencja. Jednakże wiele osób obawia się pożyczek czy kredytów. Sądzą one, że zaciąganie takich zadłużeń może szybko doprowadzić do finansowej ruiny. Zatem czy kredyt dla firm na start to dobra opcja? Jak najbardziej, jeśli masz świetny biznesplan i jesteś przekonany, że osiągniesz sukces. Pamiętaj jednak, aby wszystko dokładnie zaplanować, a dopiero później starać się o kredyt na start działalności gospodarczej. 

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się, czym jest kredyt dla firm na start i jak możesz go otrzymać. Decydując się na niego, możesz szybko uzyskać sporą ilość pieniędzy i ruszyć z własną firmą. Nie zapominaj jednak, że to rozwiązanie ma pewne wady, do których zaliczamy m.in. dużą ilość formalności. Ponadto co istotne: niezależnie od tego, czy  osiągniesz sukces, czy też nie, musisz spłacić kredyt.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: