Ethereum – prognozy 2023 przewidują stopniowy wzrost wartości Ethereum. Według niektórych z nich w 2023 roku ETH może sięgnąć nawet 3 450 USD. Sprawdź, jak wygląda prognoza Ethereum na najbliższe lata.

Co do kryptowaluty Ethereum, prognozy 2023 pokazują, że tradycyjnie spadek wartości ETH z czasem przynosi wzrost kursu. W ciągu 2023 roku ETH osiągnie akceptowalne wartości, które dają nadzieje na przyszłość rozwoju tej kryptowaluty. Co więcej, analitycy przewidują, że w latach 2030 i kolejnych kurs ETH wynosił będzie nawet ponad 12 485 USD, a Ethereum przeniknie z usług finansowych i gier do nieruchomości, opieki zdrowotnej czy edukacji.

Kurs Ethereum na 2023 rok – kryptowaluta ETH a bitcoin

Jako cyfrowa platforma umożliwiająca budowanie zdecentralizowanych aplikacji Ethereum jest obecnie drugą co do wielkości kryptowalutą. Trzeba jednak pamiętać, że sama platforma Ethereum to nie kryptowaluta – nazwa tokenów to ETH (ether) i to właśnie do nich odnoszą się wszelkie transakcje czy kursy kryptowalutowe. Blockchain Ethereum przypomina technologię Bitcoina. Różnica polega na tym, że Bitcoin to system kasowy pozwalający na dokonywanie płatności, a ETH nie tylko śledzi waluty cyfrowe, ale jednocześnie prowadzi szereg aplikacji.

Spadek średniej ceny Ethereum można było zaobserwować już od 2021 roku. Dotychczasowe wyniki jasno pokazały, że każdy spadek kursu ETH oznaczał późniejszy wzrost ceny. Jak wyglądała sytuacja Ethereum w 2022 r. i jakie będzie Ethereum na koniec 2023 roku?

Przegląd Ethereum (lata: 2022, 2023, 2024, 2025) – najnowsze prognozy cen ETH a inwestycje

Prognozy Ethereum na 2022 rok zdominował upadek giełdy FTX i Terry, który spowodował spadki notowań. Nawet rewolucja znana jako „The Merge”, która pozwoliła stworzyć ekosystem Ethereum, nie przyniosła oczekiwanego ożywienia na rynku. Jednak koniec 2022 r. przyniósł dobre wieści. Długoterminowe prognozy przewidują, że w roku 2023 cena Ethereum wzrośnie nawet do 5 tysięcy dolarów.

Rok 2024 wydaje się przełomowy. To wtedy monety ETH zaczną notować wzrost wartości, a cena Ethereum osiągnie poziom 5 800 USD. Jednak dopiero lata 2025 i 2026 będą okresem, gdy cena Ethereum przekroczy 6 tysięcy dolarów.

Ethereum – prognozy 2023 dla ceny ETH

Wartość Ethereum na początku 2023 roku wynosi zaledwie jedną trzecią wartości z początku 2022 roku. Według prognoz pod koniec 2023 roku będzie to minimalnie nieco poniżej 996 USD, a maksymalnie cena ETH osiągnie trochę powyżej 1 464 USD. Niektóre prognozy zakładają, że wraz z końcem roku ETH może sięgnąć nawet 3 450 USD.

Cena Ethereum – czy inwestycja w Ethereum się opłaca?

Wbrew pozorom, zarówno doświadczeni, jak i początkujący traderzy uważają, że ETH to wciąż dobra inwestycja. Mają o tym świadczyć działania platformy w przestrzeni kryptowalutowej oraz rewolucja „The Merge”, które w niedalekiej przyszłości powinny odczuwalnie podnieść wartość Ethereum. Paliwem dla cyfrowych walut są też podwyżki stóp procentowych, dlatego polscy inwestorzy powinni znać temat: „WIBOR prognozy 2023” i śledzić poczynania FED.

Chociaż cyfrowa moneta ETH nadal jest poniżej swojej wartości wewnętrznej, prognozy kursu Ethereum wskazują na ogromny potencjał tej kryptowaluty. Analitycy są w tej sprawie jednogłośni: w ciągu kilku lat cena Ethereum osiągnie oczekiwane wartości, jest to więc długoterminowy projekt na udane inwestycje.

Sprawdź też: inflacja 2023 prognozy.

Archiwum: styczeń 2023
ethereum prognozy 2023