Aktualności

BGK przywraca Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności MŚP. Pożyczki będą dostępne już w lipcu

1 minut(y) czytania

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przywrócił odnowiony Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności MŚP. Budżet wynosi 1,2 mld zł, a pierwsze pożyczki będą dostępne już w lipcu. W czasie pandemii łączna pula przeznaczona na ten fundusz wyniosła już 2 mld zł.

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty działające w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, środki mogą być przeznczone na wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy, które pomogą w zapewnieniu płynności finansowej i powrót na ścieżkę rozwoju. O idei projektu mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej:

„Wiele firm wyszło z kryzysu z dużymi stratami. Działalność wielu z nich została wstrzymana na wiele miesięcy. Aby wesprzeć je w powrocie na ścieżkę wzrostu i pomóc odpowiedzieć na rosnący popyt, oferujemy dostęp do prostego i taniego finansowania z przeznaczeniem na cele obrotowe”.

Oświadczenie wydał również Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

„Ze względu na duże zainteresowanie antykryzysowymi pożyczkami płynnościowymi, przeprowadziliśmy trzy zwiększenia puli środków na ten produkt do łącznie ponad 2 mld zł. Mimo to zapotrzebowanie firm na te pieniądze przekraczało podaż. Kolejne 1,2 mld złotych z pewnością ułatwi przedsiębiorcom gospodarczy restart aktywności”.

Do tej pory z dofinansowania skorzystało ponad 4,5 tysiąca przedsiębiorców. Szacuje się, że z kolejne tysiąc przedsiębiorstw będzie beneficjentami Funduszu Pożyczkowego.

Okres spłaty pożyczki może potrwać nawet do sześciu lat.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *