Prowadzisz małą, jednoosobową firmę i przyszedł czas, gdy przydałyby ci się dodatkowe pieniądze na rozwój? Rozwiązaniem w takiej sytuacji są pożyczki dla firm jednoosobowych. Dowiedz się więcej!

Gdy prowadzisz własną, jednoosobową firmę, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że prędzej czy później może dojść do sytuacji, gdy nie będziesz miał funduszy na bieżące wydatki. Wówczas warto rozważyć oferowane na rynku pożyczki dla firm jednoosobowych. Są one dobrym rozwiązaniem również wtedy, gdy chcesz pozyskać środki na nowe inwestycje, które pomogą rozwinąć twój biznes. Przeczytaj, czym dokładnie są wspomniane produkty, czyli pożyczki dla firm jednoosobowych. 

Czym są pożyczki dla firm jednoosobowych?

To popularne produkty finansowe, które obecnie oferują głównie instytucje pozabankowe, ale również same banki. Przedsiębiorcy nierzadko decydują się na pożyczki dla firm jednoosobowych, co wynika z ich licznych zalet. Doceniają je oni przede wszystkim za minimum formalności przy składaniu wniosku. Poza tym pozyskane w ten sposób środki mogą być przeznaczone na dowolny cel. Nie musisz obawiać się, że bank czy instytucja udzielająca finansowania będzie kontrolowała, na co wydajesz pieniądze. Jest to jednoznaczne z tym, że taka pożyczka może być udzielona na start prowadzenia działalności. 

Jakie są inne rozwiązania finansowe dla jednoosobowych firm?

Mimo że pożyczki dla firm jednoosobowych to najprawdopodobniej najpopularniejszy sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy podczas prowadzenia niedużej firmy, to wiedz, że istnieją także inne rozwiązania. Możesz skorzystać np. z różnego rodzaju dofinansowań, które proponują m.in. lokalne urzędy pracy. Interesującą propozycją mogą być też kredyty bankowe – te udzielane są również na start! Możliwości jest sporo – kredyt inwestycyjny, w rachunku, czy chociażby obrotowy. Jednakże wówczas musisz nastawić się na dość chaotyczne procedury bankowe i do tego wysokie koszty kredytu.

Pożyczka dla firmy jednoosobowej – jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Najważniejszym kryterium, jeśli chodzi o pożyczki dla firm jednoosobowych, jest zdolność kredytowa. Starając się o uzyskanie dodatkowych pieniędzy, możesz mieć pewność, że bank czy inna instytucja dokładnie prześwietli twoje finanse. Sprawdzi również, czy nie masz jakichś długów. Gdy prowadzisz biznes już od pewnego czasu, to na pewno bank skontroluje sytuację finansową firmy z ostatnich miesięcy (w szczególności przyjrzy się temu, czy nie zalegasz z podatkami lub składkami do ZUS-u). Gdy w przeszłości miałeś tego typu problemy, to uzyskanie pożyczki w banku może być trudniejsze. Wówczas warto rozważyć oferty instytucji pozabankowych. 

Ile pieniędzy można dostać, decydując się na pożyczkę dla firmy jednoosobowej?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w zależności od firmy masz możliwość uzyskania od 1000 zł do nawet kilku milionów złotych! Zwykle instytucje pozabankowe są hojniejsze niż banki. Jeśli chodzi o pożyczki dla firm jednoosobowych oferowane przez banki, to możesz uzyskać maksymalnie 100–150 tysięcy złotych. 

Wiesz już, czym dokładnie są pożyczki dla firm jednoosobowych. Pamiętaj jednak, aby rozważnie sięgać po tego typu produkty finansowe – jedynie wtedy, gdy musisz zrobić pilnie zakupy dla firmy lub twoja firma ma gorszy czas.

Archiwum: wrzesień 2022
Pożyczki dla firm jednoosobowych