Finanse

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora kredytowego?

2 minut(y) czytania
Ocena

Planując kredyt, jest wiele czynników, o których musimy pamiętać. Wysokość oprocentowania, marża, okres kredytowania i oczywiście wysokość miesięcznej raty. Kiedy już wpadnie nam w oko jakaś oferta, zastanawiamy się, ile będzie nas ona miesięcznie kosztować. W końcu od tego będzie zależeć, czy kredyt nie obciąży naszego budżetu domowego i czy uda się nam go bezproblemowo spłacać. Jak sprawdzić ile wynosi rata kredytu? To proste! Nie musisz siadać z kartą i kalkulatorem, wykonując skomplikowane obliczenia. Wystarczy, że skorzystasz w internetowego kalkulatora kredytowego. Jak działa to narzędzie i kiedy warto po nie sięgnąć?

Kalkulator kredytowy – co to jest?

Kalkulator kredytowy to internetowe narzędzie, które pozwala na obliczenie nie tylko rat kredytu, ale także jego całkowitego kosztu. To zaraz po ratach, najważniejszy czynnik, na który musimy zwrócić uwagę, wybierając ofertę. Koszt kredytu jest zależny od wielu czynników. Między innymi od kwoty, którą chcemy pożyczyć, okresu spłaty, marży banku i prowizji. Samodzielne sprawdzanie, czy dana oferta jest atrakcyjna i ile będzie nas kosztować, jest czasochłonnym i żmudnym zadaniem. Szczególnie jeżeli z matematyką nam nie po drodze. Żeby ułatwić sobie proces analizowania ofert, możemy skorzystać z internetowego kalkulatora online. Co ważne, skorzystanie z narzędzia jest darmowe. Gdzie możesz znaleźć kalkulator kredytowy? W sieci jest wiele ofert, z których możesz skorzystać. Warto jednak wybrać ten, który jest najbardziej zaawansowany.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy nie jest skomplikowanym narzędziem. Musisz wpisać odpowiednie dane, a narzędzie za Ciebie obliczy interesujące Cię wartości. Jak więc działa kalkulator kredytowy i co musisz uzupełnić? Przede wszystkim musisz wybrać, jaki kredyt Cię interesuje. Do wyboru masz konsolidację chwilówek, kredyt konsolidacyjny, gotówkowy oraz kredyt dla firm. Mimo że schemat działania kalkulatorów jest taki sam, to różni się maksymalna kwota zobowiązania, jaką możesz wybrać. Jak więc już wybierzesz interesujący Cię kredyt, to następnie suwakiem ustawiasz kwotę kredytu.

Kliknij!
Odwrócona hipoteka – plusy i minusy kredytu hipotecznego

W następnej kolejności określ czas, w jakim chcesz spłacić kredyt, oprocentowanie minimalne w skali roku oraz prowizję. Kiedy kalkulator będzie miał wszystkie dane, to na dole wyświetlą się wyniki obliczeń. Dzięki temu możesz zorientować się, ile będzie Cię wynosić miesięczna rata, jaki jest całkowity koszt kredytu i całkowita kwota do zapłaty.

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora kredytowego? 

Wybór oferty kredytu jest niełatwym zadaniem. Zobowiązanie będziemy spłacać przez lata, dlatego też kredyt musi być dopasowany do naszych możliwości. Z tego względu, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto ją dokładnie przeanalizować. Jednym z kroków jest obliczenie miesięcznej raty i całkowitego kosztu kredytu. Wtedy właśnie warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Narzędzie ułatwi nam obliczenie rat i wartości kredytu. Jest proste w obsłudze i efektywne. Co więcej, skorzystanie z niego jest darmowe.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Finanse

Krajowy Rejestr Zadłużonych – jak działa system prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości?

6 minut(y) czytania
5/5 – (1 vote) Krajowy Rejestr Zadłużonych to ogólnodostępny rejestr zawierający informacje na temat dłużników alimentacyjnych, postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Jest administrowany…
Finanse

Dodatek węglowy – dla kogo, ile wynosi? Wszystko, co należy wiedzieć o nowym świadczeniu!

5 minut(y) czytania
5/5 – (1 vote) Dodatek węglowy to odpowiedź rządu na rosnące ceny surowca. Świadczenie ma pomóc Polakom w radzeniu sobie z rosnącymi…
Finanse

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – jak uzyskać dotację?

5 minut(y) czytania
5/5 – (1 vote) Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 może być nieodzowne dla tych, którzy chcą przejść na odnawialne źródła energii i mieć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.