Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jednak nie warto na nim przepłacać. Zakres ochrony będzie zawsze taki sam. Kalkulatory OC to bardzo wygodne i proste narzędzia, które ułatwiają znalezienie najkorzystniejszej oferty. Każdy poradzi sobie z ich obsługą, a oszczędność może wynieść nawet kilkaset złotych lub więcej. Sprawdź, jak płacić mniej za ubezpieczenie OC!

Jakie są zalety korzystania z kalkulatora ubezpieczenia OC?

Takie narzędzia są dostępne w pełni za darmo. Ich obsługa nie wymaga zbyt wiele – jedynie kilka minut wolnego czasu. Warto wiedzieć, że ceny ubezpieczenia OC między towarzystwami ubezpieczeniowymi mocno się różnią. Najczęściej to po prostu wewnętrzna polityka biznesowa firmy. Jeżeli weźmiesz pod uwagę większą liczbę ofert, znajdziesz najtańsze dostępne OC. Zakres ochrony jest taki sam, ponieważ reguluje go ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Kalkulator OC bierze pod uwagę bardzo dużo towarzystw ubezpieczeniowych. Nie trzeba tego robić samodzielnie. To duża oszczędność czasu, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. Dodatkowo porównywarki zapewniają gwarancję uzyskania najniższej ceny. Samodzielne poszukiwania dają gorszy efekt oraz zajmują znacznie więcej czasu. Aby przekonać się do korzystania z kalkulatora OC, wystarczy zwrócić uwagę na różnice cen między towarzystwami. Często wynoszą one od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – gdy posiadasz więcej samochodów, stawka się kumuluje.

Dość duża zaleta kalkulatora OC to po prostu wygoda. Można szybko porównać wiele ofert towarzystw ubezpieczeniowych oraz od razu zakupić polisę online – bez wychodzenia z domu. To niezwykle komfortowe rozwiązanie w porównaniu z samodzielnym poszukiwaniem oferty oraz odwiedzaniem towarzystwa ubezpieczeniowego, by podpisać umowę.

Plusem, jeśli chodzi o porównywarki OC, są także rabaty i promocje. Dzięki nim można dodatkowo zaoszczędzić. Niektóre kalkulatory posiadają także pewną formę systemu poleceń – otrzymywanie zniżki za to, że twój znajomy wykupi polisę na stronie.

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia OC?

Porównywarki są naprawdę prostymi narzędziami. Warto również wiedzieć, że to darmowe programy. Aby skorzystać z kalkulatora OC, najpierw należy uzupełnić formularz na stronie internetowej. Są tam zawarte pytania, których wymagają towarzystwa ubezpieczeniowe. Należy podać swoje dane osobowe (oraz ewentualnego współwłaściciela) i podstawowe informacje o samochodzie. Zwykle wymagany będzie model pojazdu, rodzaj paliwa, pojemność silnika czy też rok produkcji. Najczęściej uzupełnienie całego formularza nie zajmuje więcej niż kilka minut. Pytania są proste – wszystko ma służyć tylko i wyłącznie znalezieniu najlepszej oferty. Dane osobowe są odpowiednio szyfrowane, a dostęp mają towarzystwa ubezpieczeniowe.

Po uzupełnieniu formularza kalkulator automatycznie wyszukuje oferty. Na liście będą najkorzystniejsze propozycje. W tym etapie można już zdecydować się na zakup konkretnej polisy. Taka transakcja online jest znacznie szybsza, niż wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Podsumowanie

Kalkulatory OC są obecnie najprostszym i najpopularniejszym sposobem na obniżanie kosztów ubezpieczenia. Polisa jest obowiązkiem, lecz nie warto przepłacać. Zawsze otrzymamy ten sam rodzaj oraz zakres ochrony, więc porównywarka pomoże znaleźć najkorzystniejszą, najtańszą ofertę. Kalkulator OC to oszczędność gotówki i czasu kierowcy.

Archiwum: styczeń 2022