Budżet domowy

Ekspres do kawy – w zabudowie czy wolnostojący?

2 minut(y) czytania

Kawa jest jednym z ulubionych napojów Polaków, a jej wyjątkowy aromat pozwala większości z nas dobrze zacząć dzień. Chcąc delektować się najlepszym smakiem „małej czarnej”, warto zainwestować w ekspres do kawy – na rynku znajdziesz wiele urządzeń, które różnią się funkcjami, parametrami oraz budową. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ekspres do kawy ma być zabudowany, czy wolnostojący. Czy różnią się oba rozwiązania i w które z nich warto zainwestować? 

Ekspres do kawy wolnostojący 

Zacznijmy od tych najbardziej klasycznych rozwiązań – ekspresów wolnostojących. Ich najważniejszą zaletą jest to, że możesz postawić je w dowolnym miejscu – na blacie kuchennym, półce czy stole w jadalni. Jest to o tyle wygodne, że urządzenie można w dowolnej chwili przestawić i dopasować je pod względem estetyki do pozostałych sprzętów AGD czy mebli kuchennych. 

Niestety, ekspresy do kawy wolnostojące, zwłaszcza te o wielu funkcjach, posiadają często spore gabaryty, dlatego też znalezienie dla nich miejsca w małej kuchni może okazać się problematyczne. Co więcej, musisz zadbać o łatwy dostęp do ekspresu z każdej strony, by móc swobodnie go obsługiwać. 

Ekspres do kawy do zabudowy 

Alternatywą dla modeli wolnostojących są ekspresy do kawy do zabudowy, które cieszą się rosnącą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że możesz idealnie wkomponować je w pozostałe elementy wyposażenia swojej kuchni. W ten sposób zabudowujesz ekspres w taki sam sposób, jak np. piekarnik czy zmywarkę, dzięki czemu urządzenie ma swoje stałe miejsce, a Ty oszczędzasz miejsce, np. na blacie roboczym i zyskujesz jednolity, elegancki wystrój pomieszczenia. 

Wpasowanie ekspresu w ciąg mebli jest rozwiązaniem polecanym, ale nie zawsze możliwym – zwłaszcza w mniejszych kuchniach albo aneksach połączonych z salonem.  

Kliknij!
Dopłata i refundacja okularów przez pracodawcę – jakie są warunki? Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do okularów korekcyjnych

Klucz do sukcesu, czyli odpowiednia ilość miejsca 

Ekspresy wolnostojące dostępne są w wielu wariantach – również tych najmniejszych. Przykładowo popularne dzisiaj modele kapsułkowe zajmują bardzo niewiele miejsca, jednak posiadają mniej funkcji niż rozbudowane ekspresy do zabudowy. Te ostatnie, choć zajmują zwykle więcej przestrzeni, pozwolą Ci na przygotowanie wielu rodzajów kawy. 

Szczególnie polecane są ekspresy do kawy do zabudowy ciśnieniowe, dzięki którym nie tylko przygotujesz swoją ulubioną kawę (od espresso, przez caffe latte, aż do cappuccino), ale również wybierzesz jej moc czy ilość mleka. Co więcej, nowoczesne urządzenia tego typu, np. marki Electrolux, umożliwiają zaparzenie dwóch filiżanek „małej czarnej” naraz (MultiCup), co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu. 

Które rozwiązanie wybrać? 

Jeżeli jesteś na etapie zakupu ekspresu do kawy, zwróć przede wszystkim uwagę na ilość dostępnego w kuchni miejsca. Urządzenia do zabudowy warto wkomponować w meble jeszcze na etapie projektowania wnętrza, zaś wolnostojące możesz zakupić w dowolnym momencie. Nie oznacza to oczywiście, że z ekspresu do zabudowy nie skorzystasz w gotowej kuchni – wymagać to jednak będzie nieco więcej pracy. 

Wybór urządzeń jest duży, dlatego sprawdź możliwości, z których możesz skorzystać, i znajdź rozwiązanie idealne dla siebie! 

Zobacz też:
Nasze propozycje
Budżet domowy

Odbiór mieszkania ze specjalistą

2 minut(y) czytania
Odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo ważny moment dla każdej osoby, która zmienia miejsce zamieszkania. Wiąże się to nie tylko z faktem…
Budżet domowy

Fotowoltaika, czyli darmowa i czysta energia dla każdego

1 minut(y) czytania
Zgodnie z definicją fotowoltaika to technologia, która umożliwia przetwarzanie promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zastosowanie krzemowych paneli pozwala wytwarzać prąd stały, który po przetworzeniu przez falownik może zostać wykorzystany do zasilania domowych urządzeń elektrycznych. Zastosowanie tej technologii jest opłacalne i korzystne dla środowiska naturalnego.
Budżet domowy

Dopłata i refundacja okularów przez pracodawcę – jakie są warunki? Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do okularów korekcyjnych

4 minut(y) czytania
Refundacja okularów przez pracodawcę przysługuje pracownikom, którzy muszą je nosić, pracując przy komputerze. Czy każdy może liczyć na zwrot za okulary? Komu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.