Zbliżający się nowy rok to doskonała okazja, by złożyć życzenia bliskim, a także współpracownikom i kontrahentom. Jak powinny wyglądać życzenia noworoczne firmowe? Czy istnieją jakieś zasady ich tworzenia? Przeczytaj, dlaczego warto kultywować tradycję składania życzeń!

Życzenia szczęśliwego nowego roku składamy sobie w gronie rodzinnym, przesyłamy przyjaciołom i znajomym. W tym przełomowym momencie chcemy im pokazać, że pamiętamy, pragniemy, by spotkało ich wszystko, co najlepsze. Zwyczaj ten został przeniesiony także na grunt zawodowy, co oznacza, że wszelkiej pomyślności życzy się także klientom, kontrahentom, partnerom biznesowym. Trzeba jednak pamiętać, że mają one nieco inną formę – życzenia biznesowe są oficjalne, grzeczne, często dotyczą życia zawodowego i sukcesów na tym polu. Idea życzeń jest bardzo prosta – nadawca ma nadzieję, że to, czego życzy, ziści się, że słowa mają wielką moc urzeczywistniania się, materializowania. Jak powinny wyglądać oficjalne życzenia noworoczne biznesowe?

Życzenia noworoczne biznesowe – co warto wiedzieć?

Noworoczne życzenia biznesowe mają oficjalną formę. Są sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, służą zacieśnianiu więzi pomiędzy kontrahentami, współpracownikami. To okazja do podziękowania, wyrażenia wdzięczności i pokazania, jak ważne są dobre relacje międzyludzkie. Najczęściej są one łączone z życzeniami składanymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu firmy zaczynają je przygotowywać dużo wcześniej – wybierając odpowiednie kartki, tworząc listę adresatów. Ciepłe słowa do klientów i zespołu warto zamieścić również na oficjalnej stronie internetowej oraz w social mediach – to sposób, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Sposobów na złożenie życzeń jest mnóstwo. Mogą to być tradycyjne świąteczne kartki pocztowe, wirtualne kartki, ogłoszenia zamieszczane w prasie, w gazetkach pracowniczych, życzenia emitowane w radio. Składanie życzeń noworocznych można uznać również za zabieg marketingowy służący pokazaniu się firmy z jak najlepszej strony.

Życzenia noworoczne firmowe – czego życzyć?

Czego życzyć partnerom biznesowym? Przede wszystkim powodzenia w kolejnym, nowym roku, realizacji planów, sukcesów zawodowych, awansu, czyli wszystkiego, co w życiu firmowym jest ważne. Oczywiście również w takich życzeniach może znaleźć się wzmianka o szczęściu w życiu osobistym – życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, spokoju, uśmiechu. Układając życzenia firmowe na nowy rok, trzeba pamiętać o powściągliwości, minimalizmie, profesjonalizmie, elegancji. Liczy się nie tylko to, co napisane, ale również cała oprawa graficzna. Lepiej unikać przepychu, nadmiaru ozdób, a postawić na klasyczną prostotę, niewielki akcent świąteczny. Kartkę warto ozdobić logo firmy – personalizowany papier firmowy, czy przygotowywane na zamówienie kartki z różnych okazji to droga, którą podąża coraz więcej przedsiębiorstw. Takie postępowanie świadczy o dobrym smaku i szacunku do adresata. Życzenia wysyłane są do osób o różnym wyznaniu, poglądach, kulturze, dlatego dobrze jest unikać motywów religijnych. Niech życzenia na święta i nadchodzący rok będą piękne, ale zwięzłe, neutralne i oczywiście poprawne stylistycznie.

Życzenia biznesowe na nowy rok – propozycje dla firm

Jak ułożyć biznesowe życzenia noworoczne na 2023 rok? Czego życzyć na nadchodzący nowy rok? Jeśli zdecydujesz się wysłać kartki i wybrałeś już formę, pora na przygotowanie treści. Zrezygnuj ze śmiesznych wierszyków, zostawiając je na inną okazję. Jeśli nie masz pomysłu, poszukaj inspiracji wśród naszych propozycji. Przedstawiamy kilka przykładów życzeń noworocznych biznesowych, które możesz wykorzystać.

Nowy Rok często oznacza zmiany, nowe pomysły

i trudne decyzje.

Życzymy Wam, aby były to tylko zmiany na lepsze,

a decyzje pomagały przeć wciąż do przodu.

Niech Wasze działania zmieniają się w sukcesy,

a podejmowanie kolejnych wyzwań daje mnóstwo satysfakcji.

Wszystkiego dobrego!

***

W imieniu całej firmy chcemy złożyć najlepsze życzenia

w tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia

i Nowy Rok. Życzymy Państwu wiele radości z dalszej współpracy z naszą firmą.

Realizacji planów zawodowych i wytrwałości w dążeniu do sukcesu.

Niech kolejny rok przyniesie wszystko, co najlepsze!

***

Niech nadchodzący nowy rok 2022 przyniesie

zadowolenie z podejmowanych wyzwań,

energię do realizacji nowych pomysłów.

Niech będzie okresem radości, sukcesów w pracy

i życiu prywatnym.

Wszystkiego najlepszego!

***

Z okazji Zbliżającego się Nowego Roku

pragniemy złożyć najlepsze życzenia od całego zespołu.

Niech będzie to okres tylko trafnych decyzji

i dobrych pomysłów.

Niech nie braknie wiary w siebie i odwagi

do podążania wyznaczoną drogą.

Życzymy wielu okazji do uśmiechu

i owocnych przedsięwzięć realizowanych wraz z naszą firmą.

Życzenia noworoczne firmowe – dlaczego warto je składać?

Życzenia noworoczne składane przez firmy są odbierane bardzo pozytywnie. Świadczy to o zaangażowaniu, szacunku, systemie wartości danego przedsiębiorstwa. Z jednej strony to doskonały pomysł na ocieplenie wizerunku, wzmocnienie pozycji, z drugiej na zacieśnienie więzi z dotychczasowymi kontrahentami, ale też na zdobycie nowych klientów i partnerów biznesowych. Osoby, do których kierujesz życzenia wiedzą, że musiałeś poświęcić czas na ich przygotowanie, co oznacza, że nie są ci obojętne. Umiesz docenić swoich współpracowników i kontrahentów, dziękować za wspólne działania. Przygotowanie kartek z życzeniami jest więc sposobem na prezentację firmy i pokazanie jej innym. To drobny gest, który może mieć ogromne znaczenie.

Noworoczne życzenia dla firm – kiedy mniej oficjalne?

Nadchodzący rok jest też okazją do składania sobie życzeń przez kolegów i koleżanki w pracy. W tym przypadku nie chodzi o wysyłanie kartek, ale np. wspólne spotkanie i przekazanie życzeń osobiście. Tu możliwa jest znacznie większa swoboda w wyrażaniu myśli – życzymy sobie realizacji planów na nadchodzący rok, samych słonecznych dni, udanego sylwestra. Mamy nadzieję, że każdemu spełnią się wypowiedziane na głos słowa.

Czy wypada wysłać sms z życzeniami? Taką formę składania życzeń pozostawmy raczej dla znajomych, osób, z którymi żyjemy w przyjaźni. Życzenia dla firm niech zawsze mają formę oficjalną – spersonalizowanej kartki wysłanej tradycyjną pocztą lub mailem.

Archiwum: wrzesień 2022
życzenia noworoczne biznesowe