Dlaczego dziś każdy przedsiębiorca powinien zadbać o promocję firmy w sieci?

Żyjemy w dość niepewnych i dynamicznych czasach. Właściciele małych i średnich firm mierzą się z wieloma wyzwaniami. Aby przyciągnąć klientów, muszą śledzić to, co się dzieje i na bieżąco dostosowywać się do zachodzących na rynku zmian. Bycie elastycznym pozwala nie tylko przetrwać, ale też wyróżnić się na tle konkurencji i odnieść sukces.

Jak pokonywać przeszkody w niełatwych czasach i trudności przekuć w możliwości? Otóż absolutną koniecznością jest zadbanie o obecność w Internecie. Dlaczego? Jak pokazują badania Mediapanel liczba internautów w Polsce wynosi już prawie 30 mln. Użytkownicy codziennie szukają w sieci produktów i usług, opinii i rekomendacji oraz robią zakupy online. Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać swoje firmy i prowadzić skuteczną sprzedaż, powinni więc zadbać o promocję swojej oferty w Internecie.

Z pomocą przychodzi tutaj marketing internetowy, który dostarcza różne narzędzia i kanały online. Ważna jest dobrze zaplanowana strategia oraz odpowiednio prowadzone działania. Dzięki temu można budować wizerunek przedsiębiorstwa oraz zdobywać zaufanie odbiorców i dbać o dobre relacje z klientami.

Jak budować wizerunek i rozpoznawalność w Internecie?

Coraz więcej przedsiębiorców z sektora MŚP zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest obecność i promocja w Internecie. Potwierdza to badanie, które przeprowadziła firma WeNet na swoich klientach. Jak się okazało 82% właścicieli firm nie wyobraża sobie już prowadzenia własnej działalności bez obecności w świecie online.

Działania promocyjne w sieci są świetnym sposobem na rozwój firmy. Pojawia się jednak pytanie, jakie konkretnie kanały wykorzystać. Podstawą jest strona WWW, która jest wirtualną wizytówką biznesu i miejscem do prezentowania oferty. Istotne jest także prowadzenie działań SEO, które pomagają budować rozpoznawalność firmy w Internecie. Warto też prowadzić firmowe profile w Social Mediach oraz realizować kampanie reklamowe w Google.

Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele. Właściciele firm mogą docierać z ofertą do swojej grupy docelowej, wykorzystując różne narzędzia. Aby jednak działania przynosiły oczekiwane efekty, powinny być dobrze zaplanowane i umiejętnie realizowane. Przedsiębiorcy muszą dziś zawalczyć o klienta, dlatego powinni jak najlepiej wykorzystać Internet i jego możliwości.

Jak zdobyć rozpoznawalność na rynku i wyprzedzić liczną konkurencję? Nie jest to takie łatwe. Marketing internetowy jest dla przedsiębiorców z sektora MŚP dość skomplikowany. Pojawiają się innowacje. Trzeba nadążać za ciągłymi zmianami i nowymi trendami.

Samodzielne prowadzenie skutecznych działań promocyjnych w sieci wymaga doświadczenia i czasu. To dlatego właściciele małych i średnich firm coraz chętniej decydują się na współpracę ze specjalistami od marketingu online, którzy znają się na rzeczy i wiedzą, jak rozwijać się dzięki aktywności w Internecie.

Od wielu lat uświadamiamy przedsiębiorców, jak bardzo ważna jest aktywność biznesowa w Internecie. Świat nieustannie nas zaskakuje. Zmienia się sytuacja gospodarcza, regulacje i technologia, a śledzenie i podążanie za tymi zmianami to spore wyzwanie dla osób, które prowadzą swoją działalność gospodarczą. Wskazujemy naszym klientom obszary, które mają wpływ na sukces działalności online w tych dynamicznie zmieniających się czasach – tłumaczy Katarzyna Jezierska, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu WeNet. – Dostarczamy narzędzia i kompleksowe rozwiązania, które wspierają firmy na każdym etapie rozwoju, niezależnie od branży. Wsłuchujemy się w indywidualne potrzeby. Budujemy strony WWW, sklepy internetowe, zapewniamy widoczność i promocję w Internecie – dodaje Katarzyna Jezierska.

Strona WWW jako wirtualna wizytówka firmy

Jak już wspomnieliśmy, witryna internetowa to dzisiaj podstawa. Jest ona wizytówką firmy, miejscem budowania wizerunku i kanałem, który wspiera sprzedaż produktów lub usług. Dzięki niej można rozwinąć swój biznes.

Skuteczna strona internetowa:

  • w atrakcyjny sposób przedstawia firmową ofertę,
  • buduje wizerunek i rozpoznawalność w sieci,
  • pomaga docierać do klientów 24/7,
  • wpływa na wzrost sprzedaży,
  • jest narzędziem do komunikacji z odbiorcami.

Aby jednak strona WWW była skuteczna, powinna być prawidłowo zaprojektowana. Jej wygląd musi być dobrze przemyślany. Nowoczesność, responsywność, estetyczny design, funkcjonalność – to tylko niektóre cechy dobrej witryny.

Strona internetowa jest często pierwszym miejscem styczności potencjalnego klienta z firmą. Powinna więc być wygodna i intuicyjna w użytkowaniu, sprawiać dobre wrażenie na odwiedzających ją internautach oraz zachęcać do skorzystania z firmowej oferty.

Stworzenie profesjonalnej firmowej witryny wymaga wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Projekt i budowę warto więc oddać w ręce specjalistów, którzy znają się na aspektach technicznych oraz śledzą nowości i aktualne trendy.

SEO, czyli jak zwiększyć widoczność i rozpoznawalność

Firma, która jest rozpoznawalna w Internecie, zdobywa więcej klientów. Lepszą widoczność firmowej oferty w Google daje pozycjonowanie stron. Celem działań SEO (Search Engine Optimization) jest to, aby dana witryna zajmowała wyższe pozycje w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu więcej użytkowników będzie odwiedzać stronę.

Profesjonalne pozycjonowanie przynosi długotrwałe efekty i realne korzyści dla biznesu. Umiejętnie wdrożone działania SEO pomagają bowiem:

  • pozyskać większy ruch na stronie,
  • zwiększyć rozpoznawalność marki,
  • zdobyć więcej zainteresowanych klientów,
  • zwiększyć zyski.

Trzeba jednak pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem pracochłonnym i skomplikowanym. Nie jest to czynność jednorazowa – wymaga czasu i prowadzenia działań na bieżąco. Efekty może przynieść po kilku miesiącach, ale opłaca się czekać. Działania najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom SEO, którzy przygotują indywidualny plan działania dla danego biznesu.

Eksperci najpierw sprawdzą aktualną kondycję strony WWW i poprawią błędy, aby witryna internetowa stała się lepiej widoczna dla potencjalnych klientów. Zadbają o każdy aspekt działań SEO: od optymalizacji technicznej, przez linkowanie zewnętrzne, po optymalizację treści.

Profil Firmy w Google i prezentacja w internetowych katalogach firm

Jak jeszcze można budować widoczność, wizerunek i rozpoznawalność w Internecie? Otóż dobrym sposobem jest też stworzenie i prowadzenie wizytówki w Google Moja Firma, czy też inaczej Profilu Firmy w Google. To doskonałe narzędzie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy chcą promować się na lokalnym rynku i docierać do osób w okolicy. Umożliwia zwiększenie widoczności firmy na zapytania lokalne, które stanowią prawie 50% zapytań w Google.

Profil Firmy w Google pozwala na atrakcyjne wyświetlanie informacji o danym przedsiębiorstwie. Użytkownik może już z pozycji wyników szybko i wygodnie sprawdzić dane kontaktowe oraz zapoznać się z opiniami o danej firmie. To bardzo ważne, ponieważ ludzie, zanim zdecydują się na zakup, to najpierw szukają ocen i recenzji online. Dziś więc nawet firmy, które zdobywają klientów z poleceń, potrzebują widoczności w Internecie.

Kolejnym narzędziem są internetowe katalogi firm. Firmowe wizytówki w serwisach, takich jak panoramafirm.pl, biznesfinder.pl czy pkt.pl pomagają budować widoczność firmowej oferty w sieci. Interaktywna prezentacja biznesu w popularnym katalogu to też sposób na budowanie wizerunku i dotarcie do potencjalnych klientów.

Jak jeszcze rozwijać biznes dzięki obecności w Internecie?

Aby rozwijać firmę i trafiać do nowych osób, warto postawić na reklamę w Internecie. Jednym z przydatnych narzędzi, które umożliwia przygotowanie i publikację płatnych kampanii reklamowych, jest Google Ads. Reklamy stworzone w tym systemie mogą wyświetlać się internautom w sieci wyszukiwania, czyli wyszukiwarce Google oraz sieci reklamowej, czyli w odwiedzanych przez nich serwisach.

Jedną z mocnych stron reklamy w Google Ads jest efektywne targetowanie – można docierać tutaj do grupy docelowej, która jest zainteresowana ofertą firmy. Innymi zaletami są natychmiastowe rezultaty, mierzalne efekty i ogromny zasięg.

W promocji firmy pomagają także media społecznościowe. Social Media są przestrzenią, gdzie internauci szukają produktów i usług. Prowadzenie firmowego profilu na Facebooku, LinkedInie czy Instagramie to sposób na budowanie wizerunku, wiarygodności i rozpoznawalności w sieci. Dzięki dobrze zaplanowanej strategii można wypromować ofertę, zdobyć dodatkowy ruch na firmowej stronie, dotrzeć do nowych klientów i pogłębić relacje z obecnymi.

Skuteczny e-marketing – z czyjej pomocy warto skorzystać?

Jak widać, marketing internetowy daje dziś wiele możliwości. Aby wybrać najlepsze rozwiązania dla swojego biznesu, warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak doradcy internetowi WeNet. Dostarczają oni cyfrowe rozwiązania, które otwierają nowe możliwości oraz pomagają małym i średnim firmom zdobyć rozpoznawalność na rynku.

Budowanie pozytywnego wizerunku i rozpoznawalności w Internecie to dziś droga do sukcesu. Każdy przedsiębiorca, niezależnie od skali działania, powinien zapewnić swojej firmie widoczność w sieci. Wybór konkretnych narzędzi i rozwiązań zależy od strategii danego biznesu i branży, w której działa. Dodatkowo efektywne działania w sieci wymagają stałego dostosowania do zmieniającego się otoczenia, trendów konsumenckich, zmian technologicznych. Jeśli więc przedsiębiorcy brakuje czasu, żeby być „na bieżąco”, może skorzystać z profesjonalnej opieki i wsparcia internetowych doradców, aby szybciej i prościej pozycjonować się w Internecie i osiągać lepszą widoczność – mówi Katarzyna Jezierska, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Marketingu WeNet.

Podsumowując, aby w dzisiejszych dynamicznych i niełatwych czasach rozwijać własną działalność, trzeba bez wątpienia postawić na obecność i aktywność w Internecie. Najpierw należy opracować dokładną strategię, a następnie umiejętnie ją realizować. Trzeba też cały czas śledzić aktualne trendy i nadążać za zmianami. Przedsiębiorcy, którym brakuje czasu i umiejętności, powinni działania powierzyć ekspertom, którzy doskonale znają się na marketingu online.

Treść promocyjna

Archiwum: kwiecień 2023