Weekend majowy to dla wielu osób okazja do zaplanowania urlopu i zorganizowania wyjazdu. W tym roku 1 maja przypada w poniedziałek, dlatego większość z nas będzie mogła skorzystać z wydłużonego wolnego bez konieczności wypisywania wniosku o urlop. Ci, którzy potrzebują kilku dodatkowych dni, mogą wziąć dodatkowo wolne 2, 4 i 5 maja, co daje aż 9 dni poza pracą. Pozostaje już tylko przygotować się do biesiady. Czy i które sklepy w weekend majowy 2023 będą otwarte? Sprawdź!

Sklepy otwarte w majówkę 2023

Weekend majowy już niebawem, dlatego wiele osób zaczyna planować wiosenny wypoczynek. Jak co roku pojawia się pytanie, gdzie zrobimy zakupy 1 i 3 maja? Czy w ogóle będzie to możliwe? Zarówno 1, jak i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy, dlatego większość sklepów będzie nieczynna. Zapomnij o zakupach w galeriach handlowych i dużych supermarketach. W dwa wolne majowe dni zakupy możesz zrobić w małych osiedlowych sklepikach lub sieci Żabka. Punkty te mogą być otwarte, jednak pod warunkiem, że stanie w nich właściciel.

Decyzję o ewentualnym otwarciu Żabki i godzinach pracy punktu podejmuje franczyzobiorca. Informacje te powinny być podane do publicznej wiadomości – znajdziesz je na stronie Żabki i w wybranym punkcie. Upewnij się wcześniej, czy twój osiedlowy sklep lub punkt znanej sieci będzie czynny i w jakich godzinach możesz do niego wyskoczyć. O tym, czy otworzyć sklep 1 i 3 maja zadecyduje również właściciel Lewiatana i Carrefour Express.

W dni wolne od pracy (1 i 3 maja) czynne będą również stacje benzynowe i funkcjonujące tam sklepy. W większości z nich zaopatrzysz się w napoje, alkohol, słodycze. W niektórych dostępne są również produkty spożywcze pierwszej potrzeby.

Sklepy w weekend majowy 2023

Choć w większości sklepy w weekend majowy 2023 będą zamknięte, nie musisz się martwić – zakupy zrobisz w niedzielę handlową, która wypada tuż przed majówką (30 kwietnia) oraz 2 maja, czyli pomiędzy wolnymi dniami. W tym czasie otwarte będą wszystkie duże sklepy, dodatkowo możesz liczyć na różnego rodzaju promocje, a nawet wydłużone godziny otwarcia (2 maja). Wiele sklepów traktuje 2 maja jako okazję do zachęcenia klientów, którzy mogą mieć więcej czasu na zakupy. 

Jeśli planujesz wyjazd na majówkę, zaopatrz się w niezbędne produkty w ostatnich dniach kwietnia – możesz odwiedzić nie tylko sklepy spożywcze, ale także wymienić garderobę, kupić nowe buty, czy sprzęt i akcesoria do ogrodu. Niedzielę handlową możesz wykorzystać do zrobienia większych zakupów.

Długi weekend majowy – czy sklepy będą otwarte?

Weekend majowy to czas odpoczynku, wyjazdów, grillowania. Nie daj się zaskoczyć i wcześniej przygotuj listę zakupów. Potrzebne produkty i akcesoria możesz nabyć przed weekendem lub pomiędzy dwoma wolnymi dniami. 1 i 3 maja skorzystaj z innych możliwości – wybierz się do restauracji, kawiarni, pubu lub kina. Wiele z nich będzie otwartych i gotowych na przyjęcie gości. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz, zaplanuj pobyt w mieście, sprawdzając wcześniej ofertę miejsc, które oferują ci liczne atrakcje.

W weekend majowy otwarte będą również wybrane apteki. Sprawdź wcześniej, do której będziesz mógł się udać w razie konieczności. 

Sklepy w weekend majowy 2023 będą w większości zamknięte. To jednak tylko dwa dni – zarówno bezpośrednio przed majówką, jak i pomiędzy dniami wolnymi bez problemu zrobisz zakupy. Już dziś zaplanuj swój wolny czas, a o zaopatrzenie postaraj się wcześniej.

Archiwum: kwiecień 2023
sklepy w weekend majowy 2023