Aktualności

Pracodawcy w Polsce proponują więcej ofert pracy oraz lepsze warunki zatrudnienia

1 minut(y) czytania

Według statystyk zaprezentowanych przez firmy Grant Thornton oraz Element pracodawcy w Polsce zamieścili w kwietniu przeszło 282 tys. nowych ofert pracy, co stanowi niemal 100% więcej ogłoszeń niż miało to miejsce rok temu. Wynik ten jest zbliżony do tego sprzed czasów pandemii. Co więcej, nie tylko zwiększyła się ilość ofert pracy, ale także ich atrakcyjność.

Liczba nowych propozycji pracy będąca w kwietniu br. na poziomie 282 tys. jest niemal identyczna, gdy zestawimy ją z danymi z kwietnia 2019 roku. Ofert nie tylko przybyło, ale są również bardziej interesujące. Oprócz pensji, przedsiębiorstwa oferują coraz więcej benefitów. Według danych z raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19” na jedno ogłoszenie przypada 6,4 benefitów. To najwyższy wynik w dwuletniej historii analiz.

Smulewicz: Kryzys minął i wyszliśmy na prostą

Partner outsourcing płac i kadr Grant Thornton Monika Smulewicz deklaruje, że pracodawcy nie tylko przestali obawiać się skutków koronawirusa, ale także, jak pokazuje ilość ofert pracy, patrzą z optymizmem w przyszłość i chętnie się rozwijają. Specjalistka kontynuuje ten optymistyczny ton w dalszej części wypowiedzi:

„To już drugi miesiąc z rzędu, w którym nasze badanie przynosi bardzo pozytywne wieści. Trudno mówić o całkowitym powrocie rynku pracy do stanu sprzed pandemii, bo to prawdopodobnie nie nastąpi nigdy, ale z pewnością można uznać, że kryzys minął i wyszliśmy na prostą”.

Według Smulewicz dalsze miesiące powinny być nadal pomyślne:

„Spodziewam się, że kolejne, letnie miesiące nie będą pod tym względem gorsze, a mam cichą nadzieję, że poprawa będzie postępować, bo część pracodawców będzie nadrabiać czas, który stracili w czasie pandemii i będą wracali do realizacji pomysłów na inwestycje i rozwój swoich biznesów”.

Największy popyt zanotowano w segmencie prawniczym, marketingu i sprzedaży oraz zawodach związanych z kadrami. Najmniejszy wzrost natomiast widoczny jest w finansach, lecz wynika to z faktu, że branża ta była i jest stosunkowo odporna na pandemię.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *