Aktualności

Grant relokacyjny – 10 tys. zł dofinansowania na pracownika dla przedsiębiorców z sektora MŚP

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorcy z segmentu MŚP z województwa pomorskiego mogą ubiegać się o grant relokacyjny. Pracodawca może otrzymać 10 tys. zł na pracownika jeśli ten zdecyduje się na przeprowadzkę do tego regionu. Inicjatywa ma na celu pozyskać specjalistów spoza tego rejonu. Świadczenie jest przewidziane dla wybranych branż, a kwota w całości trafia na konto osoby zatrudnionej, która może wydać pieniądze zgodnie ze swoimi potrzebami. Wnioski należy składać w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza. Nabór będzie trwał do wyczerpania środków.

Pomorskie firmy działające w sektorze MŚP mogą składać wnioski o grant relokacyjny. Kwota dotacji na jednego pracownika wynosi 10 tys. zł. Spółki mogą otrzymać wsparcie na zatrudnienie maksymalnie 80 osób spoza województwa, które zdecydują się na przeprowadzkę na Pomorze. Warto podkreślić, że dofinansowanie co prawda otrzymuje przedsiębiorstwo, aczkolwiek pracodawca jest zobowiązany do wypłaty całości środków na konto nowozatrudnionej osoby.

Grant relokacyjny – jakie warunki należy spełnić

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba spełnić pewne warunki. Przede wszystkim projekt obejmuje przedsiębiorstwa, które działają w branżach: technologii offshore, portowo-logistycznej, IT (technologii interaktywnych w środowisku nasyconym informacyjnie) lub w technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia. Ponadto środki na relokacje pracownika dotyczą jedynie specjalistycznych stanowisk, które są związane bezpośrednio z wyżej wymienionymi specjalizacjami. Dodatkowo osoba musi być zatrudniona z tytułu umowy o pracę, a wynagrodzenie musi wynosić co najmniej 6 tys. zł brutto.

Nabór wniosków prowadzi Agencja Rozwoju Pomorza. Na program przeznaczono 1,5 mln zł. Obowiązuje zasada taka sama jak w przypadku dotacji unijnych na kapitał obrotowy – czyli „kto pierwszy, ten lepszy”. Nabór wniosków zakończy się po wyczerpaniu środków. Maksymalnie przedsiębiorcy mają czas na obsadzenie nowych stanowisk pracy do 31 grudnia 2022 r.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *