Porady

Jak interpretować sytuację na rynku aut używanych?


Ocena

Zastanawiasz się nad wymianą obecnego samochodu, ale obecna sytuacja rynkowa sprawia, że wolisz wstrzymać się z decyzją? Inwestowanie dużej ilości gotówki w auto to z jednej strony zabezpieczenie i wkład w środek trwały, z drugiej strony duży wydatek, który może zmniejszyć znacząco domowy budżet. Kredytowe, bądź leasingowe zobowiązanie na lata też do Ciebie nie przemawia? Jeśli tak właśnie jest, to sprawdź co możesz zyskać decydując się na wynajem długoterminowy samochodu.

Czym jest wynajem długoterminowy auta?

Wynajem długoterminowy samochodu to forma finansowania, która umożliwia użytkowanie fabrycznie nowego auta przez określony czas. Nie wymaga długofalowych zobowiązań ani znacznego wkładu gotówki na start. W zależności od naszych potrzeb wybieramy fabrycznie nowydostępny od ręki model samochodu i korzystamy z niego przez np. rok, opłacając miesięczny abonament.

W przypadku firmy Qarson z usługi wynajmu auta na abonament może skorzystać zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prowadząca działalność gospodarczą. W przypadku osób prywatnych, które nie mają możliwości odliczenia VAT-u opcja wynajmu auta, wypada znacznie korzystniej niż leasing. Dodatkowo w przypadku najmu otrzymujemy gwarancję stałej, niezmiennej raty, co również odróżnia wymienioną opcję od leasingu. Wybierając auto na abonament już na starcie, znamy pełny koszt wynajmu, który nie ulegnie zmianie w trakcie obowiązywania umowy

Pewne rozwiązanie

„W dzisiejszych czasach Klienci poszukują pewnych rozwiązań. Takich, które zagwarantują stabilność. Auto na abonament jest właśnie odzwierciedleniem takiego pewnego rozwiązania. Podpisując umowę Klient, otrzymuje gwarancję stałej ceny. Przez cały okres trwania umowy rata abonamentowa za wynajem auta pozostaje niezmienna. Nieodłącznym elementem wynajmu, jest również stała opieka Działu Obsługi Klienta na każdym etapie użytkowania samochodu. Wynajem auta na abonament pozwala zaplanować roczny budżet, nie martwić się o kwestie eksploatacyjne samochodu i po prostu, czuć, że wybrało się dobrze i pewnie” – mówi Marta Klaus-Włodarczak, Sales Manager w Qarson Polska. 

Nowe auta z gwarancją jakości 

Wzrost cen nowych samochodów oraz wydłużający się często czas oczekiwania na auto zniechęca kierowców do wizyt w salonach samochodowych. Nie inaczej jest jednak w przypadku aut używanych. “Pod koniec zeszłego roku byliśmy świadkami sytuacji, w której ogromny popyt na samochody używane wywindował ceny, tym samym ograniczając grono odbiorców. Wszystko rozpoczęło się oczywiście znacznie wcześniej, zaczynając od problemów produkcyjnych. Importerzy podnosząc się po pandemii, napotkali kolejny problem w postaci brakujących komponentów do samochodów produkujących się za naszą wschodnią granicą. Brak nowych aut wpłynął na wzrost cen, co automatycznie podniosło popyt na samochody używane, w konsekwencji tworząc idealną okazję do zwiększenia cen sprzedaży aut używanych.” – dodaje Marta Klaus-Włodarczak, Sales Manager w Qarson Polska. Jakie rozwiązanie ma więc sens w dzisiejszych czasach? Fabrycznie nowe auto na abonament z pełnym pakietem usług i gwarancją stałej ceny to bezpieczny wybór na niepewne czasy. 

Zakres usług dodatkowych 

Decydując się na auto w abonamencie, już na starcie otrzymujemy dodatkowy pakiet usług, który zdecydowanie ułatwia codzienne korzystanie z samochodu. Odbieramy zarejestrowany, przygotowany do jazdy pojazd i przez 12 miesięcy nie martwimy się niczym prócz tankowania, czy wymiany oleju. O wszystko zadba Dział Obsługi Klienta Qarson. W pakiecie podstawowym do samochodu otrzymujemy pakiet 10 tysięcy kilometrów do pokonania. To baza, którą otrzymuje każdy użytkownik. Jeśli jednak wiemy, że potrzebujemy więcej, to można go zwiększyć o kolejne 2,5, 5, 10 lub 15 tysięcy, ustawiając granicę limitu kilometrów na 25 tysięcy. 

Korzystnie wypada również kwestia związana z serwisem pojazdu. Wszystkie ewentualne naprawy serwisowe są już w cenie abonamentu. Decydując się na wynajem auta w abonamencie, możemy również zdecydować, jak chcemy ubezpieczyć nowy samochód. Możemy skorzystać z oferty ubezpieczenia z ramienia Qarson, gdzie zawsze otrzymujemy auto zastępcze w razie konieczności i pomoc assistance, lub wybrać ubezpieczenie własne. 

Auto na abonament – bezpieczny wybór 

Dynamiczna sytuacja na rynku aut i ich wysokie ceny sprawiają, że sama chęć posiadania to za mało, by zdecydować się na zakup. Wynajem pozwala myśleć praktycznie o tym, czego dziś potrzebujemy, dopasować swój wybór do aktualnych potrzeb. Korzystać wygodnie, bez niepotrzebnych zmartwień. Cały proces realizowany jest online, a modele dostępne od ręki umożliwiają stanie się użytkownikiem fabrycznie nowego auta, nawet w ciągu kilku dni od zamówienia. Może wynajem auta na abonament, to właśnie nowy, bezpieczny sposób na auto?


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news