Zarobki

Ile zarabia stylistka paznokci w 2022 roku? Co wpływa na osiągane przez nią zarobki?

1 minut(y) czytania
Ocena

Stylistka paznokci zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług kosmetycznych. Jesteś zainteresowany/a tym, ile zarabia stylistka paznokci? Jeśli tak, to lektura naszego artykułu jest świetnym pomysłem.

Jeszcze niedawno zawód stylistki paznokci nie cieszył się prestiżem. W ostatnich latach jednak zaczęło się to zmieniać. Według powszechnej opinii stylistki to specjalistki, które wyróżniają się zmysłem estetycznym oraz zdolnościami manualnymi. W ostatnich latach to, ile zarabia stylistka paznokci, przestało być tematem tabu.

Ile zarabia stylistka paznokci?

Jeśli chodzi o to, ile średnio zarabia stylistka paznokci na szeregowym stanowisku, to niestety wynagrodzenie w tej branży nie należy do najwyższych. Początkujące przedstawicielki w zawodzie mogą liczyć na dochody niewiele wyższe od minimalnego wynagrodzenia ustawowego. Zazwyczaj jest to nie więcej niż około trzech i pół tysiąca złotych brutto. Z taką pensją można spotkać się szczególnie w mniej renomowanych salonach urody.

Sytuacja poprawia się wraz ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Ile zarabia stylistka paznokci, która pracuje w branży co najmniej pięć lat? Oczywiście, wszystko wciąż zależy od renomy pracodawcy, położenia lokalu itp. Zasadniczo jednak doświadczone stylistki paznokci mogą liczyć na wynagrodzenie nawet na poziomie nawet pięciu-sześciu tysięcy złotych brutto.

Stylistka nie musi pracować na etacie

Niewątpliwym atutem pracy w branży stylizacji paznokci jest możliwość założenia własnego biznesu. Co ciekawe, działanie w ramach działalności gospodarczej nie musi oznaczać wysokich nakładów finansowych. Wręcz przeciwnie — szczególnie w czasie pandemii koronawirusa dużym zainteresowaniem cieszyły się mobilne usługi fryzjerskie czy kosmetyczne (w tym również w zakresie stylizacji paznokci).

W przypadku działania pod własną marką można liczyć nawet na kilkukrotnie wyższe dochody, niż ma to miejsce w przypadku pracy etatowej. Oczywiście trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami wynikającymi m.in. z konieczności opłacania składek ZUS oraz korzystania z usług księgowości.

Kliknij!
Ile zarabia barber? Czy warto założyć własny barber shop? Jakie są koszty utrzymania salonu fryzjerskiego dla mężczyzn?
Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.