Stylistka paznokci zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług kosmetycznych. Jesteś zainteresowany/a tym, ile zarabia stylistka paznokci? Jeśli tak, to lektura naszego artykułu jest świetnym pomysłem.

Jeszcze niedawno zawód stylistki paznokci nie cieszył się prestiżem. W ostatnich latach jednak zaczęło się to zmieniać. Według powszechnej opinii stylistki to specjalistki, które wyróżniają się zmysłem estetycznym oraz zdolnościami manualnymi. Wraz ze zmianą tego powszechnego mniemania, rosną zarobki artystów wykonujących manicure.

Ile zarabia stylistka paznokci?

Jeśli chodzi o to, ile średnio zarabia stylistka paznokci na szeregowym stanowisku, to niestety wynagrodzenie w tej branży nie należy do najwyższych. Początkujące przedstawicielki w zawodzie mogą liczyć na dochody niewiele wyższe od minimalnego wynagrodzenia ustawowego. Zazwyczaj jest to nie więcej niż około trzech i pół tysiąca złotych brutto. Z taką pensją można spotkać się szczególnie w mniej renomowanych salonach urody.

Sytuacja poprawia się wraz ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Ile zarabia manikiurzystka, która pracuje w branży co najmniej pięć lat? Oczywiście, wszystko wciąż zależy od renomy pracodawcy, położenia lokalu itp. Zasadniczo jednak doświadczone stylistki paznokci mogą liczyć na wynagrodzenie nawet na poziomie nawet 5-6 tysięcy złotych brutto, czyli około 4 tysięcy złotych netto.

Czym zajmuje się stylistka paznokci?

Czego klientka może spodziewać się po stylistce paznokci? Oczywiście przede wszystkim będzie to wykonywanie manicure i pedicure, zajmowanie się pielęgnacją dłoni i stóp, malowaniem i przedłużaniem paznokci, a także wykonywaniem manicure hybrydowego i żelowego.

Stylistka nie musi pracować na etacie

Niewątpliwym atutem pracy w branży stylizacji paznokci jest możliwość założenia własnego biznesu. Co ciekawe, działanie w ramach działalności gospodarczej nie musi oznaczać wysokich nakładów finansowych. Wręcz przeciwnie — szczególnie w czasie pandemii koronawirusa dużym zainteresowaniem cieszyły się mobilne usługi fryzjerskie czy kosmetyczne (w tym również w zakresie stylizacji paznokci).

W przypadku działania pod własną marką, można liczyć nawet na kilkukrotnie wyższe dochody, niż ma to miejsce w przypadku pracy etatowej. Oczywiście trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami wynikającymi m.in. z konieczności opłacania składek ZUS oraz korzystania z usług księgowości.

Archiwum: styczeń 2023
ile zarabia stylistka paznokci