W życiu każdego przedsiębiorcy zajmującego się sprzedażą przychodzi czas, w którym należy rozważyć zmianę. Jedną z nich może być rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. Od czego najlepiej zacząć? Czy sprzedaż w zagranicznych sklepach internetowych to dobry pomysł? Między innymi na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.
Otwórz swój biznes na nowe możliwości
Jeśli chcemy osiągnąć długoterminowy sukces w biznesie musimy dostosowywać ofertę m.in. do zmieniających się potrzeb klienta, a także do czasów w których przyszło nam żyć i prowadzić działalność. Jednym z dobrych pomysłów może być podbicie nowych rynków, również tych zagranicznych. W dobie Internetu, który pozwala przełamać bariery fizyczne, istnieje możliwość łatwego kontaktu z potencjalnymi klientami w większości zakątków świata. Dlaczego nie skorzystać z tego medium i nie umiędzynarodowić swojej działalności? Internetowa sprzedaż za granicę to jedna z najwygodniejszych opcji, która nie wiąże się też z dużym ryzykiem, bowiem nie musimy ponosić kosztów związanych z fizycznym osiedleniem części firmy na nowym terytorium lub związanych z ewentualnym pośrednictwem. Jedną z opcji na zagraniczną sprzedaż jest po prostu stworzenie e-sklepu. Należy przy tym pamiętać ,aby dostosować wersję językową strony www do języka potencjalnych odbiorców. Ponadto bardzo ważną kwestią jest konfiguracja bramki płatności do transakcji międzynarodowych, a także wprowadzenie takich popularnych metod płatności jak np. PayPal. Przyda się też optymalizacja strony internetowej w międzynarodowych wyszukiwarkach.
Warto skorzystać z popularnych serwisów
Sprzedaż za granicę można też prowadzić za pośrednictwem popularnych, międzynarodowych platform sprzedażowych. Z pewnością słyszałeś/aś o takich gigantach jak eBay czy Amazon. Wprowadzenie na nie swoich produktów to świetny pomysł na zapoznanie zagranicznych klientów z ofertą naszej firmy. Dużym atutem sprzedaży na takich platformach jest fakt, iż od początku otrzymujemy dostęp do ogromnej bazy potencjalnych klientów, którzy mogą skorzystać z naszej oferty. Sprzedażowi giganci oferują nam też sporo dodatkowych funkcji, np. Amazon umożliwia skorzystanie z opcji związanych z prowadzeniem analiz sprzedaży oraz marketingiem. W sieci istnieją też sklepy stworzone specjalnie z myślą o konkretnych branżach. Jeśli działalność naszego sklepu obejmuje sprzedaż rękodzieła czy też wyrobów tradycyjnych (np. ręcznie wytwarzanej biżuterii, świeczek czy innych elementów dekoracyjnych) warto zainteresować się sprzedażą online w sklepie Etsy. Minusem sprzedaży za pośrednictwem popularnych serwisów internetowych może być jednak to, że od każdej transakcji pobierana jest prowizja.
Kwestie podatkowe? Żaden problem!
Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na sprzedaż za granicę miewają często wiele wątpliwości dotyczących kwestii podatkowych. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy doradców podatkowych specjalizujących się właśnie w transgranicznej działalności gospodarczej. Jednym z takich podmiotów jest Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, które zapewnia swoim klientom rzetelną pomoc w zakresie indywidualnych spraw podatkowych. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy osób doświadczonych w tym zakresie, tak, aby kwestie podatkowe i ewentualne problemy z nimi związane nie hamowały nas przed rozszerzeniem działalności firmy i jej rozwojem. Zdecydowanie warto otworzyć się na nowe możliwości, które daje sprzedaż e-commerce!
- Burza mózgów – wykorzystaj metodę do rozwiązywania problemów i generowania pomysłów
- Zawieszenie działalności a ZUS. Składki ZUS w czasie zawieszenia działalności gospodarczej. Czy przedsiębiorca musi opłacać składki zdrowotne w trakcie zawieszenia działalności?
- Polski Ład – najważniejsze zmiany w polskim krajobrazie gospodarczym w 2024 roku. Co się zmieni dla podatnika?
- Akcelerator biznesu – szansa dla startupów
- Jak założyć firmę? Od własnej działalności dzieli cię już tylko 6 prostych kroków!