Materiał marketingowy.
Jak inwestować pieniądze? Nie tak, jak milionerzy-dłużnicy!
Najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów nie pozostawiają złudzeń. Jak podaje Polska Agencja Prasowa* obecna sytuacja rynkowa odczuwalna jest również dla tych, którzy teoretycznie nie powinni martwić się o pieniądze. Aż 373 polskich milionerów trafiła do rejestru KRD. Łączna kwota zaległości najbogatszych Polaków to dziś niespełna miliard złotych. Aż 70% z nich stanowią milionerzy-mężczyźni.
Nawet osoby, które zarobiły swój pierwszy milion, mogą podejmować błędne działania biznesowe, a ich efektem bywa wpadnięcie w spiralę długów. Mechanizm tego problemu jest podobny, niezależnie od zasobności portfela. Kilka błędnych decyzji czy zła inwestycja na giełdzie i zgromadzony majątek zaczyna się kurczyć.
Niektórzy, aby przeciwdziałać skutkom niewłaściwych postanowień, wnioskują o pożyczki gotówkowe na spłatę wierzycieli. W ten sposób nie pozbywasz się problemu, a jedynie go pogłębiasz – wraz ze wzrastającymi stopami procentowymi dług ciągle rośnie, zamiast maleć. Niezależnie od tego, ile pieniędzy znajduje się na Twoim koncie, strach przed ich utratą na rzecz wierzycieli i rosnących odsetek jest zawsze tak samo duży.
Jak inwestować pieniądze przy zmiennych warunkach?
Rosnąca inflacja sprawia, że niemożliwym jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to, jak inwestować pieniądze. Sytuacja zmienia się dynamicznie i konieczne jest szybkie reagowanie na to, jak zachowuje się rynek. Towarzysząca niepewność utrudnia podjęcie decyzji, gdzie ulokować kapitał. Co warto zrobić? Jednym z rozwiązań jest sięgnięcie po usługę doradztwa inwestycyjnego oferowanego przez bank. Mogą z niej skorzystać za darmo klienci posiadający 1 mln zł w aktywach przechowywanych w Banku Pekao S.A. Ekspert podczas spotkania przedstawi Ci potencjalny wachlarz rozwiązań inwestycyjnych.
Przed podpisaniem umowy o świadczenie usługi Doradztwa Inwestycyjnego przeprowadzana jest ocena odpowiedniości, w wyniku której klientowi zostaje przypisany jeden z pięciu profili inwestycyjnych. Charakteryzują się one różnym poziomem tolerancji ryzyka inwestycyjnego, oczekiwaną stopą zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz odpowiednio przypisanym Portfelem Wzorcowym. Wynikiem świadczenia usługi jest uzyskanie rekomendacji inwestycyjnej, a więc sugestii transakcji zbycia, nabycia bądź pozostawienia pozycji bez zmian w celu osiągnięcia portfela możliwie bliskiego do przypisanego Portfela Wzorcowego, z uwzględnieniem ograniczeń i preferencji klienta. Decyzję o zrealizowaniu rekomendacji inwestycyjnej, w szczególności o terminie i zakresie, podejmuje klient.
Sięgnij po eksperckie propozycje. Sprawdź, jak działa doradztwo inwestycyjne
Rynek inwestycyjny zmienia się w bardzo szybkim tempie, a nie każdy ma czas na jego śledzenie i poszerzanie wiedzy w tym zakresie. Istnieje znacznie prostsze rozwiązanie: wzięcie pod uwagę profesjonalnej pomocy. Rekomendacje, które otrzymasz w ramach usługi doradztwa inwestycyjnego w Banku Pekao S.A., pomogą stworzyć indywidualną strategię inwestycyjną. W trakcie rozmowy ekspert pozna Twoje potrzeby oraz sytuację finansową i przedstawi dostępne narzędzia.
Gdzie spotkasz się z tego rodzajem wsparcia w inwestowaniu? Bankowość prywatna to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, w ramach której możesz skorzystać również ze wspomnianej usługi doradztwa inwestycyjnego. Dedykowana jest ona dla osób, których aktywa w banku przekraczają 1 milion złotych.
Decydując się na współpracę z ekspertami, zyskujesz nie tylko wygodę i swobodę inwestowania, ale też dopasowanie produktów i usług do Twojej sytuacji finansowej, preferencji i celów. Klienci bankowości prywatnej korzystają ze wsparcia osób dysponujących odpowiednimi umiejętnościami, jednocześnie zachowując cały czas pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z ich majątkiem.
*Źródło: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1494206%2Cco-trzeci-milioner-jest-multidluznikiem.html
Zastrzeżenia prawne
Żadna część niniejszego opracowania nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego ani wzorca umownego, ogólnych warunków umów czy regulaminu, nie stanowi też usługi doradztwa inwestycyjnego ani podatkowego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych i służy wyłącznie celom marketingowym. Wszelkie dane zawarte w niniejszym opracowaniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie powinny być jedyną podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ryzyko jest nieodłączną częścią każdej inwestycji, a jego poziom jest zróżnicowany i zależny zarówno od usługi, jak i od rodzaju instrumentu finansowego. Podjęcie każdej decyzji inwestycyjnej wiąże się z koniecznością oceny wpływu ryzyka na wynik z inwestycji. Inwestowanie w instrumenty finansowe rodzi ryzyko utraty części lub całości zainwestowanych środków, a nawet konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Informacje na temat poszczególnych instrumentów finansowych oraz związanego z nimi ryzyka zamieszczone są na stronie https://www.pekao.com.pl/biuro-maklerskie/MIFID/ryzyka.html. Są one także udostępniane przez ich emitentów w prospektach emisyjnych, memorandach informacyjnych oraz warunkach obrotu i emisji. Informacje te przekazywane są również przez specjalistyczne serwisy informacyjne, Komisję Nadzoru Finansowego (www.knf.gov.pl) i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (www.gpw.pl).
- Czy warto inwestować w ETF?
- W jaki sposób najlepiej inwestować w surowce?
- IKE/IKZE w formie lokaty, w funduszu inwestycyjnym czy z rachunkiem inwestycyjnym?
- Jak inwestować w złote sztabki?
- Przedsiębiorco, czy lokata to dobry pomysł?