Porady

Karta seniora – co daje? Na jakie promocje i rabaty mogą liczyć seniorzy, którzy wyrobią Ogólnopolską Kartę Seniora?

2 minut(y) czytania
Ocena

Seniorom przysługują szczególne przywileje ze względu na wiek. Przykładem jest karta seniora, dzięki której możesz cieszyć się zniżkami i rabatami na różnorodne produkty i usługi w wybranych punktach usługowo-handlowych w całej Polsce. Kartę może wyrobić każdy senior w wieku 60 lat i więcej. Co konkretnie daje karta seniora, przeczytasz w tym artykule!

Co daje karta seniora? 

Ogólnopolska Karta Seniora jest rodzajem programu lojalnościowego, który umożliwia seniorom korzystanie z rabatów na usługi na terenie całej Polski. Jedynym warunkiem, by wyrobić kartę seniora jest ukończenie 60. roku życia. Program obejmuje:

 • punkty usługowo-handlowe;
 • sanatoria;
 • przychodnie;
 • gabinety rehabilitacji;
 • uzdrowiska;
 • instytucje związane z kulturą.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Program Ogólnopolska Karta Seniora to autorskim pomysł Stowarzyszenia MANKO. Grupa od blisko 20 lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. W tym celu realizuje projekty, takie jak karta seniora, które zapewniają dodatkowe benefity osobom starszym. 

Skąd pozyskiwane są środki na program Ogólnopolska Karta Seniora?

Środki na zniżki karty seniora i obsługę programu OKS pochodzą bezpośrednio od sponsorów inicjatywy. Uzyskuje się je także w ramach współpracy z administracją okręgów partnerskich. Dopuszczalne jest także pozyskiwanie funduszy z darowizn od osób prywatnych, firm i organizacji.

Ogólnopolska Karta Seniora – do czego uprawnia?

Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do skorzystania z atrakcyjnych upustów w wybranych punktach handlowo-usługowych. Obecnie program OKS umożliwia seniorom korzystanie z różnorakich promocji w blisko 2500 placówkach!

Kliknij!
Czym są akcje uprzywilejowane?

Ogólnopolską Kartę Seniora akceptują m.in.:

 • hotele;
 • restauracje;
 • biura podróży;
 • sanatoria;
 • muzea;
 • galerie i teatry;
 • ośrodki szkoleń;
 • przychodnie i lecznice;
 • punkty fryzjerskie;
 • ekipy remontowe. 

To, co daje karta seniora, to także zniżki na przewozy komunikacją miejską oraz transport. Oto szczegółowa lista partnerów programu Ogólnopolska Karta Seniora. https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/

Ile wynoszą zniżki w programie OKS?

Zniżki karty seniora są różne w zależności od punktu usługowego. Ich wartość waha się między 2% a nawet połową ceny! Inicjatywa funkcjonuje w aż stu sześćdziesięciu miejscach: powiatach, gminach i miastach na terenie Polski.

Karta seniora – gdzie wyrobić?

Wyrobienie karty seniora nie jest trudne. Miejscem, gdzie można wyrobić kartę seniora jest siedziba główna Stowarzyszenia MANKO. Adres tej placówki to al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Możesz ta złożyć wniosek o wyrobienie karty OKS.

Wniosek o kartę seniora możesz także wysłać pocztą na wskazany powyżej adres. Aby wniosek został przyjęty, musisz załączyć do formularza pustą i zaadresowaną kopertę ze znaczkiem oraz plastikowe nakrętki po butelkach. Nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne. Wniosek o ogólnopolską kartę seniora można pobrać tutaj: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/

O kartę seniora możesz także ubiegać się w uniwersytetach trzeciego wieku lub Klubach Seniora. Wiele z tych placówek działa jako partnerzy inicjatywy OKS. Zbierają wnioski o kartę seniora i wydają je. Ogólnopolską Kartę Seniora mogą także wydać gminy, które podpisały umowę partnerską w ramach programu.

Karta seniora a zniżki na przejazdy

Lubisz jeździć pociągami? Mamy dobrą informację! Obecnie Polskie Koleje Państwowe oferują w ramach karty seniora zniżki w wysokości 30% na zakup biletów w obu klasach przedziałów na dowolne połączenia kolejowe. Rabat potwierdza konduktor w trakcie podróży na podstawie dowodu tożsamości z datą urodzenia.

Ogólnopolską Kartę Seniora honorują także Przewozy Regionalne sp. z o.o. Karta seniora daje 25% upustu od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe w dowolnych relacjach dla osób powyżej 60. roku życia.

Kliknij!
Umowa deweloperska - co to jest, kto ją przygotowuje?
Zobacz też:
Nasze propozycje
Porady

Jaki sklep internetowy wybrać: SaaS vs. Open Source

6 minut(y) czytania
5/5 – (1 vote) Jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podjąć przed założeniem sklepu internetowego, jest wybór odpowiedniej platformy. Dopasowanie najlepszego rozwiązania…
Porady

Czy KSEF jest obowiązkowy?

3 minut(y) czytania
Ocena Ksef, czyli Krajowy System e-faktur nazywany jest również centralną bazą fakturowania. Opiera się ona na systemie teleinformatycznym, którego administratorem jest krajowa…
Porady

Czy to już odpowiedni moment na wymianę firmowej strony internetowej? Oceń samemu.

5 minut(y) czytania
Ocena Rozmowy na temat przeprojektowania strony internetowej mogą ciągnąć się w firmie miesiącami. Trudno się dziwić, ponieważ każdy z zespołu patrzy na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.