Seniorom przysługują szczególne przywileje ze względu na wiek. Przykładem jest karta seniora, dzięki której możesz cieszyć się zniżkami i rabatami na różnorodne produkty i usługi w wybranych punktach usługowo-handlowych w całej Polsce. Kartę może wyrobić każdy senior w wieku 60 lat i więcej. Co konkretnie daje karta seniora? Sprawdź! W naszym artykule znajdują się wszystkie szczegóły.
Co daje karta seniora?
Ogólnopolska Karta Seniora jest rodzajem bezpłatnego programu lojalnościowego, który umożliwia seniorom korzystanie z rabatów na usługi na terenie całej Polski. Jedynym warunkiem koniecznym do wyrobienia karty seniora jest ukończenie 60. roku życia. Program obejmuje:
- punkty usługowo-handlowe;
- sanatoria;
- przychodnie;
- gabinety rehabilitacji;
- uzdrowiska;
- instytucje związane z kulturą.
Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Program Ogólnopolska Karta Seniora to autorskim pomysł Stowarzyszenia MANKO. Grupa od blisko 20 lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. W tym celu realizuje projekty, takie jak karta seniora, które zapewniają dodatkowe benefity osobom starszym.
Skąd pozyskiwane są środki na program Ogólnopolska Karta Seniora?
Środki na zniżki karty seniora i obsługę programu OKS pochodzą bezpośrednio od sponsorów inicjatywy. Uzyskuje się je także w ramach współpracy z administracją okręgów partnerskich. Dopuszczalne jest także pozyskiwanie funduszy z darowizn od osób prywatnych, firm i organizacji.
Ogólnopolska Karta Seniora – do czego uprawnia w 2024 roku?
Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do skorzystania z atrakcyjnych upustów w wybranych punktach handlowo-usługowych. Obecnie program OKS umożliwia seniorom korzystanie z różnorakich promocji w blisko 2500 placówkach!
Ogólnopolską Kartę Seniora akceptują m.in.:
- hotele;
- restauracje;
- biura podróży;
- sanatoria;
- muzea;
- galerie i teatry;
- ośrodki szkoleń;
- przychodnie i lecznice;
- punkty fryzjerskie;
- ekipy remontowe.
To, co daje karta seniora, to także zniżki na przewozy komunikacją miejską oraz transport. Oto szczegółowa lista partnerów programu Ogólnopolska Karta Seniora. https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/
Jakie zniżki przysługują w programie OKS?
Zniżki karty seniora są różne w zależności od punktu usługowego. Ich wartość waha się między 2%, a nawet połową ceny! Inicjatywa funkcjonuje w aż stu sześćdziesięciu miejscach: powiatach, gminach i miastach na terenie Polski.
Karta seniora – gdzie wyrobić?
Wyrobienie karty seniora nie jest trudne. Miejscem, gdzie można wyrobić kartę seniora, jest siedziba główna Stowarzyszenia MANKO. Adres tej placówki to al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Możesz tam złożyć wniosek o wyrobienie karty OKS.
Wniosek o kartę seniora możesz także wysłać pocztą na wskazany powyżej adres. Aby wniosek został przyjęty, musisz załączyć do formularza pustą i zaadresowaną kopertę ze znaczkiem oraz plastikowe nakrętki po butelkach. Nakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.
Gdzie złożyć wniosek o Ogólnopolską Kartę Seniora?
Wniosek o ogólnopolską kartę seniora można pobrać tutaj: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/
O kartę seniora możesz także ubiegać się w uniwersytetach trzeciego wieku lub Klubach Seniora. Wiele z tych placówek działa jako partnerzy inicjatywy OKS. Zbierają wnioski o kartę seniora i wydają je. Ogólnopolską Kartę Seniora mogą także wydać gminy, które podpisały umowę partnerską w ramach programu.
Karta seniora a zniżki na przejazdy
Lubisz jeździć pociągami? Mamy dobrą informację! Obecnie Polskie Koleje Państwowe oferują posiadaczom karty seniora zniżki w wysokości 30% na zakup biletów w obu klasach przedziałów na dowolne połączenia kolejowe. Rabat potwierdza konduktor w trakcie podróży na podstawie dowodu tożsamości z datą urodzenia.
Ogólnopolską Kartę Seniora honorują także Przewozy Regionalne sp. z o.o. Karta seniora daje 25% upustu od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe w dowolnych relacjach dla osób powyżej 60. roku życia.
Najczęściej zadawane pytania
Jakie zniżki z Karta Seniora?
Z Ogólnopolską Kartą Seniora można otrzymać zniżki w wielu miejscach takich jak: przychodnie, hotele, sanatoria, kina, salony fryzjerskie, restauracje, teatry czy muzea.
Kto może otrzymać Kartę Seniora?
Wniosek o Kartę Seniora mogą składać osoby, które ukończyły 60. rok życia.
Gdzie złożyć wniosek o Kartę Seniora?
Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie już w 160 gminach i miastach, które przystąpiły do programu. O kartę można ubiegać się także na uniwersytetach trzeciego wieku lub w klubach zrzeszających seniorów.
- Karta debetowa czy karta płacowa: jaka jest różnica?
- Karta ratalna — czym jest? Jak działa karta kredytowa z równą spłatą?
- Karta ratalna VISA Comfort Plus ze stałą spłatą – karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty
- Jak przenieść numer z abonamentu na kartę?
- 6 korzyści z rejestracji firmowego znaku towarowego