Umowa przedwstępna sprzedaży działki to dokument, który pozwala zarezerwować nieruchomość. Przedstawienie dokumentu w placówce banku przez zainteresowaną osobę zwiększa szansę na otrzymanie kredytu. Co warto wiedzieć o takiej umowie? Sprawdź i pobierz wzór!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Umowa przedwstępna sprzedaży działki pozwala na zarezerwowanie gruntu. Często zawarcie umowy przyrzeczonej stanowi pierwszy krok ku finalizacji transakcji. Aby zabezpieczyć transakcję, do takiego dokumentu wpisuje się kwotę zaliczki. W niektórych przypadkach korzysta się również z pomocy notariusza, który sprawdza numer księgi wieczystej.

Sprzedaż działki rolnej czy budowlanej wymaga oczywiście zawarcia właściwej umowy, jednak zajmiemy się poniżej kwestią tego, czym jest umowa przedwstępna zakupu działki i tym, jakie informacje zawiera. Sprawdź i pobierz gotowy wzór dokumentu, zanim zdecydujesz się podpisać umowę przedwstępną kupna działki.

Umowa przedwstępna sprzedaży działki – kiedy się ją podpisuje?

Umowa przedwstępna sprzedaży działki poprzedza podpisanie umowy ostatecznej. Zanim transakcja dojdzie do skutku, czasami konieczne jest podpisanie takiej umowy, która pozwoli na upewnienie się, że strony są na nią zdecydowane. Przedmiotem umowy może być teren o różnym przeznaczeniu – zwykle przeprowadza się sprzedaż działki budowlanej lub rolnej. Przedwstępna umowa zawiera termin zawarcia umowy właściwej, a często uwzględnia także zaliczkę.

Zobacz także  Umowa komisowa

Dlaczego warto podpisać taką umowę przedwstępną?

Umowa przedwstępna sprzedaży działki często jest wymagana przez banki i stanowi zabezpieczenie transakcji. Dzięki temu można zweryfikować intencje osoby zaciągającej kredyt. Warto skorzystać również z pomocy notariusza. W takiej sytuacji dokument będzie mógł stanowić dowód w sprawie, na wypadek dochodzenia swoich praw.

Poniżej przedstawiamy przykład takiego dokumentu, dlatego już teraz możesz sprawdzić, co powinna zawierać umowa przedwstępna sprzedaży działki. Wzór możesz pobrać także w formie osobnego pliku do edytowania i wydrukowania (w formatach PDF i docx).

Umowa przedwstępna sprzedaży działki – wzór

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc
umowa przedwstępna sprzedaży działki