Potrzebujesz sporej kwoty pieniędzy i jesteś ciekaw, czy możesz otrzymać kredyt dla firm bez BIK? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Kredyt dla firm bez BIK to produkt finansowy, który interesuje wielu przedsiębiorców. Niestety jednak nie da się go uzyskać w banku, co wynika z faktu, że instytucje bankowe zobowiązane są do weryfikacji swoich klientów w bazach dłużników. Jeśli jednak bardzo potrzebujesz pomocy finansowej, to wiedz, że istnieje inne rozwiązanie, jakim są pożyczki dla firm bez BIK, proponowane przez firmy pożyczkowe. Przeczytaj, czym dokładnie jest pozabankowy kredyt dla firm bez BIK.

Czym jest pozabankowy kredyt dla firm bez BIK?

Mimo że kredyty i pożyczki to nie są takie same produkty finansowe, to jednak te pojęcia często stosuje się zamiennie. Jeśli chodzi jednak o kredyt dla firm bez BIK, to może być on oferowany przez sektor pozabankowy. Starając się o niego, nie musisz obawiać się, że instytucja pożyczkowa sprawdzi bazę BIK. Jest to jednoznaczne, z tym że jeśli masz tam negatywne wpisy, to nie ma ryzyka, że będzie to powodem negatywnej decyzji pożyczkowej. Pamiętaj jednak, że mimo wszystko otrzymanie takiego kredytu bez weryfikacji wymaga spełnienia określonych wymagań, lecz zwykle nie są one wygórowane. Dodatkowo warto podkreślić, że bardzo często kredyt dla firm bez BIK można uzyskać bez wychodzenia z domu (przez internet).

Dlaczego kredyt dla firm bez BIK jest popularny wśród przedsiębiorców?

Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na kredyt dla firm bez BIK. Jednym z najważniejszych jest to, że nie wymaga to posiadania wysokiej zdolności do zaciągania długów, a cała procedura nie wiąże się z koniecznością przedstawiania dokumentów i zaświadczeń z ZUS lub US. Biorąc kredyt w firmie pożyczkowej, nie kontroluje się również historii w Biurze Informacji Kredytowej i nie ma to żadnego wpływu na punktację w BIK. Osoby prowadzące własne biznesy wskazują również, to kredyty dla firm bez BIK są najlepszym i jednocześnie najszybszym sposobem na uzyskanie środków na rozwój działalności. 

Jakie zalety i wady ma kredyt dla firm bez BIK?

Zdecydowanie jedną z największych zalet kredytu dla firm bez BIK jest to, że można szybko uzyskać dużą kwotę pieniędzy. W zależności od instytucji pożyczkowej możesz otrzymać od 30 tysięcy do nawet 2 milionów złotych! Procedury uzyskania takiej pożyczki są bardzo uproszczone. Zwykle możliwa jest też negocjacja warunków, na których pożyczka dla firm bez BIK będzie funkcjonowała. Aczkolwiek kredyt dla firm bez BIK nie jest produktem idealnym. Decydując się na niego, trzeba wziąć pod uwagę wyższe oprocentowanie i dodatkowe opłaty, przez co warunki kredytowania mogą być dużo mniej korzystne. Pamiętaj: dobrze zapoznaj się z umową, zanim ją podpiszesz. 

Dowiedziałeś się już, czym jest kredyt dla firm bez BIK oraz jakie są jego plusy i minusy. Zanim się na niego zdecydujesz, to pamiętaj, aby dobrze to przemyśleć i przede wszystkim zastanów się, czy dasz radę regularnie spłacać zobowiązanie. Jedynie wtedy, gdy wiesz, że poradzisz sobie, powinieneś wybrać kredyt dla firm bez BIK w sprawdzonej instytucji pożyczkowej. 

Archiwum: październik 2022
kredyt dla firm bez bik