Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zgłosił wniosek o przedłużenie o kolejny miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla branż, które nie mogły zarabiać w maju. Mowa tu m.in.: o klubach nocnych i dyskotekach. Postulat trafił do Wicepremiera Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina.
Rzecznik MŚP w piśmie skierowanym do Wicepremiera Jarosława Gowina sugeruje o przedłużenie o kolejny miesiąc wypłat zadośćuczynienia z tarczy branżowej w sektorach, które nie mogły osiągać przychodów w maju. Mowa tu chociażby o klubach nocnych, które w dobie luzowania obostrzeń nadal pozostawały zamknięte:
„W dalszym ciągu istnieje kilka działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów, funkcjonujących pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec” – napisał Adam Abramowicz, który we wniosku skierowanym do Wiceprezesa Rady Ministrów dodał następującą treść:
„W czerwcu stan prawny pozwala już na prowadzenie działalności gospodarczej zdecydowanej większości firm ale w dalszym ciągu istnieje kilka takich działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów. Nalezą do nich m.in. kluby nocne i dyskoteki, działające pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec. Mam nadzieję, że w miesiącu lipcu wszystkie branże będą mogły już działać i rekompensaty nie będą potrzebne”.
Rzecznik MŚP wraz z 300 organizacjami zrzeszonymi w Radzie Przedsiębiorców apelował o zniesienie restrykcji już w kwietniu. Rząd jednak zdecydował inaczej i rozpoczął luzowanie obostrzeń w połowie maja.
- Rzecznik MŚP apeluje do premiera RP. Chodzi o odszkodowania dla firm, które najbardziej ucierpiały na skutek lockdownu
- Najmniejsze firmy przewozowe odetchnęły z ulgą. Od teraz będą mogły zabierać więcej pasażerów
- Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS
- Od piątku właściciele sklepików szkolnych będą mogli ubiegać się o wsparcie z tytułu tarczy antykryzysowej
- Ogłoszono wyrok TSUE w sprawie kredytów we frankach