Aktualności

Najmniejsze firmy przewozowe odetchnęły z ulgą. Od teraz będą mogły zabierać więcej pasażerów

1 minut(y) czytania

Od 15 maja rząd rozluźnił restrykcje w kwestii transportu publicznego. Niestety obostrzenia nadal uderzały najmocniej w mniejsze firmy przewozowe oferujące transport od 7 do 9 osób (łącznie z kierowcą), które nadal mogły zapełniać swoje pojazdy zaledwie w połowie. Dzięki interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adama Abramowicza Ministerstwo Zdrowia zniosło ten limit. Od teraz mniejsze busy mogą przewozić tyle osób ile udostępniają miejsc siedzących.

Mimo luzowania obostrzeń w komunikacji zbiorowej skutki pandemii wciąż odczuwały małe przedsiębiorstwa przewozowe. Kierowca w sytuacji jeśli miał do dyspozycji 9 miejsc siedzących, mógł zabrać maksymalnie 5 pasażerów. Do panujących ograniczeń krytycznie podszedł Adam Abramowicz. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w piśmie skierowanym do Ministerstwa Zdrowia napisał:

„Najmniejsi przewoźnicy są zmuszani do przewożenia kilku osób podczas, gdy większe podmioty w ramach jednego przejazdu mogą przewozić zdecydowanie większą liczbę osób. Stan taki należy ocenić negatywnie”.

Abramowicz wspomniał także o konsekwencjach jakie dotkną nie tylko przedsiębiorstwa, ale także budżet państwa jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie:

„Nie można zapominać o ekonomicznych skutkach ograniczeń. Straty, jakie każdego dnia ponoszą polscy przedsiębiorcy, odbijają się na sytuacji budżetu państwa, nie tylko przez zmniejszenie wpływów podatkowych, ale też zwiększenie wydatków”.

Ministerstwo Zdrowia przychyliło się do argumentacji Abramowicza i w związku z tym unieważniło panujące ograniczenia. Obecnie wszystkie dostępne miejsca siedzące w busach mogą zostać zajęte przez pasażerów.

Zobacz także:  12 dni dodatkowego urlopu dla urzędników. Uprzywilejowani pracownicy PIP
Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *