Reklama biura podróży jest niezwykle istotna – odpowiedni marketing pozwala wyróżnić się na tle konkurencji i skutecznie pozyskiwać nowych klientów. Sprawdź, jak najefektywniej zdobyć rozgłos i zaufanie odbiorców.

Kto nie chciałby pojechać na urlop do egzotycznych krajów, by odpocząć od codzienności w cieniu palm? Jednakże perspektywa organizacji takiego wyjazdu dla całej rodziny potrafi przytłaczać. Tu właśnie jest miejsce na biuro turystyczne, które wyręczy w załatwieniu wielu problemów. Jak widzisz, zdecydowanie istnieje zapotrzebowanie na twoje usługi. Pojawia się jednak pytanie – jak dotrzeć do potencjalnych klientów i zachęcić ich do wybrania właśnie twojej oferty? Potrzebna ci profesjonalna reklama biura podróży w internecie!

Jak reklamować biuro podróży w internecie – metody

Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykorzystywanych form reklamy biura podróży w internecie:

 • profesjonalna strona internetowa;
 • social media dostosowane do twojej branży;
 • targetowana reklama na Facebooku;
 • Google Ads;
 • wizytówka Google Moja Firma i aktywność w Google Maps;
 • blog turystyczny na twojej stronie;
 • opinie klientów;
 • content marketing, link building i pozycjonowanie;
 • stałe pracowanie nad poszerzeniem oferty i dopasowywaniem jej do oczekiwań odbiorców, aby aktywnie wyróżniać się wśród konkurencji;
 • newsletter (e-mail marketing);
 • influencer marketing.

Jak napisać ofertę wycieczki biura turystycznego?

Zacznij od poznania potrzeb i wymagań swoich potencjalnych klientów. Twoja oferta i działania reklamowe powinny być dostosowane pod ich zainteresowania i oczekiwania. Tekst nie może być zbyt barwny ani przesadnie wychwalający twoje usługi. Nie powinien jednak pozostawiać u czytelnika żadnych wątpliwości na temat oferowanej przez ciebie wycieczki. Zawrzyj nawet te informacje, które wydają ci się oczywiste. Pamiętaj, aby uwzględnić:

 • zdjęcie obiektu;
 • opis standardu ośrodka – coraz częściej to właśnie on wpływa na podjęcie decyzji bardziej niż sama cena;
 • opcje wyżywieniowe;
 • parking, internet i wszelkie inne udogodnienia dostępne na miejscu;
 • możliwość pobytu ze zwierzęciem;
 • możliwości spędzenia czasu wolnego, czyli najbliższe atrakcje i zabytki;
 • cenę pobytu;
 • części wspólne obiektu;
 • odległości od morza, restauracji lub innych głównych atrakcji.

Pamiętaj, że dobrze napisana oferta to także reklama biura podróży. Jeśli ma się pojawiać na porównywarkach internetowych, warto, aby zawierała link do twojej witryny i nazwę firmy. Powinna być też zoptymalizowana pod kątem SEO.

Jakimi kanałami dotrzeć do klienta w branży turystycznej?

Niestety, klasyczna reklama offline może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Obecność informacji o biurze turystycznym w internecie jest niezbędna do efektywnego pozyskiwania klientów. Badania pokazują, że turyści kierują się głównie poleceniami innych bądź też własnymi wyszukiwaniami, aby wybrać idealną dla siebie destynację na wakacje. Obecnie konsumenci bardziej niż ceną oferty kierują się jakością i wiarygodnością firmy. Chcą widzieć pozytywne opinie i powierzyć swoje wakacje zaufanej marce.

Co prawda nad opiniami masz zdecydowanie mniejszą kontrolę. Więcej sprawczości masz w budowaniu wizerunku swojego biura podróży. Cennym narzędziem, które pozwoli ci to osiągnąć, jest content marketing.

Reklama biura podróży a content marketing

Twój content, czyli zawartość strony internetowej i wszelkich innych witryn, w których widnieją informacje na twój temat, jest niezwykle istotny w kwestii reklamy biura podróży. Content marketing opiera się na tym, aby przekazać twojej grupie docelowej wartościowe informacje. Może to być cokolwiek związanego z szeroko pojętą turystyką. Najlepiej, jeśli będą to treści jak najbardziej dopasowane do twojej oferty sprzedażowej. Bonusem takiej formy reklamy jest możliwość zawarcia w niej słów kluczowych, które pomagają promować cię w wyszukiwarce Google.

To jednak nie wszystko. Dla jak najbardziej efektywnego pozycjonowania potrzebujesz też tzw. backlinków. Są to odnośniki do twojej strony umieszczone w treści innych witryn. Link building ogromnie pomoże ci z promocją biura podróży. To jedno z najważniejszych narzędzi do tego, aby zapewnić, że twoja oferta znajdzie się w pierwszych wynikach wyszukiwania w Google.

Nie masz pomysłu na artykuły, czasu na ich pisanie lub wiedzy na temat SEO? Warto skorzystać z pomocy ekspertów, np. z platformy content marketingowej Contentation. Rejestracja i korzystanie z niej są całkowicie darmowe. Znajdziesz tam bogatą ofertę ze spisem stron, na których możesz opublikować swoje teksty. Oczywiście możesz też liczyć na pomoc profesjonalistów w pisaniu tekstów i wyborze najlepszych backlinków dla ciebie. Zarejestruj się i zacznij efektywną reklamę biura podróży.

W obecnych czasach marketing internetowy jest znacznie ważniejszy niż ulotki lub billboardy. Większość twoich potencjalnych klientów szuka informacji o wycieczkach online. Dlatego reklama biura podróży w internecie jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Powinna być prowadzona w sposób przemyślany, z zastosowaniem narzędzi SEO oraz uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań twojej docelowej grupy odbiorców.

Archiwum: grudzień 2022
reklama biura podróży