Aktualności

„Nowy start” wesprze przedsiębiorców, którzy powrócili na rynek. Trwają nabory do programu

1 minut(y) czytania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór do programu „Nowy start”. Projekt jest skierowany do przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich firm, którzy w ciągu ostatnich 24 miesięcy zakończyli działalność gospodarczą, a następnie ją wznowili w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu. Celem inicjatywy jest pomoc przedsiębiorcom powracającym na rynek

„Nowy start” to projekt skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową, jednak postanowili wznowić działalność gospodarczą. Program ma do zaoferowania wiele warsztatów i szkoleń oraz zakłada konsultacje z ekspertami o czym mówi PARP:

„Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych”.

Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy z sektora MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Nowy start ma uodpornić firmy na skutki pandemii

Wpływ na stworzenie takiego projektu miał wybuch pandemii Covid-19, który zakończył działalność wielu firm do czego nawiązuje Sylwia Staniszewska z departamentu PARP zajmującego się rozwojem kadr w przedsiębiorstwach:

„Za nami ciężki rok dla wielu firm. Nowy Start wspiera tych przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu”.

Dodatkową zaletą programu jest dostosowanie modelu biznesowego firm do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Budżet projektu wynosi 15 mln zł i jest w całości finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *