Największe firmy fotowoltaiczne w Polsce to te, które najwięcej skorzystały na intensywnym rozwoju rynku fotowoltaiki. Kto jest liderem w tej branży? Przygotowaliśmy dla ciebie ranking firm fotowoltaicznych. Sprawdź, kto znalazł się na czele listy!

Panele fotowoltaiczne pozwolą ci obniżyć koszty zużycia prądu. Jest jednak pewien warunek – muszą być odpowiednio dobrane i profesjonalnie zainstalowane. Komu powierzyć to zadanie? Jeśli liczy się dla ciebie jakość, postaw na największe firmy fotowoltaiczne w Polsce.

Czym zajmują się firmy związane z fotowoltaiką?

Korzystając z usług największych przedsiębiorstw na polskim rynku fotowoltaicznym, możesz liczyć na kompleksową obsługę. Taka firma zajmie się dla ciebie:

 • doradztwem w zakresie wyboru odpowiednich dla rozwiązań dla firm, gospodarstw rolnych, użytkowników prywatnych;
 • budową farm fotowoltaicznych – dużych skupisk modułów fotowoltaicznych produkujących ogromne ilości energii;
 • dostarczeniem elementów instalacji na miejsce i ich montażem;
 • pomocą w uzyskaniu dofinansowania – przygotowaniem wniosku, wyborem odpowiedniego programu;
 • wsparciem technicznym w ramach gwarancji.

Niektórzy instalatorzy zajmują się także innymi kwestiami związanymi z OZE, np. montażem pomp ciepła.

Lista największych firm fotowoltaicznych w Polsce

Kto znajduje się na czele rankingu największych firm fotowoltaicznych w Polsce?

 1. PGE Fotowoltaika – spółka powiązana z Polską Grupą Energetyczną, oferująca kompleksową obsługę inwestycji – dobór komponentów, wykonanie instalacji. Firma skupia się na świadczeniu usług dla klientów indywidualnych.
 2. Sunday Polska – istniejąca od 2017 roku firma dysponuje własnym zespołem projektowym, a także ekipami montażowymi. Dzięki temu wybrana przez ciebie instalacja będzie idealnie dobrana do warunków wokół twojego domu.
 3. Helio Expert – to jeden z liderów rynku odnawialnych źródeł energii, istniejący od 2011 roku. Na swoim koncie ma ponad 4000 zrealizowanych instalacji o łącznej mocy 13 MW. Firma jest autoryzowanym partnerem Viessmann, Enea Partner i PGNiG.
 4. Columbus Energy – należy do największych firm fotowoltaicznych w Polsce, jeśli chodzi o montaż mikroinstalacji PV. Ekipy Columbus Energy zainstalowały ich już ponad 15 tysięcy.
 5. E.ON. Foton – firma należąca do największej grupy energetycznej w Europie. Na terenie całej Polski firma zainstalowała ponad 280 tysięcy modułów PV. W 2020 roku zdobyła Laur Konsumenta.

Czy firmy zajmujące się montażem instalacji fotowoltaicznych nadal będą się rozwijały?

Branża fotowoltaiczna w ostatnich latach odnotowała bardzo dynamiczny rozwój. Jest to związane przede wszystkim z atrakcyjnymi dofinansowaniami dla klientów indywidualnych i firm. Większość z programów nadal obowiązuje, pewnym minusem, który może zniechęcić do montażu fotowoltaiki, jest jednak zmiana systemu rozliczeń na nieco mniej korzystny dla prosumentów.

Czy to oznacza, że oferty producentów i instalatorów modułów fotowoltaicznych będą cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem? Niekoniecznie. Argumentem na rzecz fotowoltaiki mogą być obecnie coraz wyższe ceny prądu, zwłaszcza dla firm, które nie są objęte programami pomocowymi rządu. Wszystko więc wskazuje na to, że pozycja największych firm fotowoltaicznych w Polsce nie jest zagrożona.

Chcesz zamontować panele na swoim dachu? Ranking firm fotowoltaicznych pomoże ci w znalezieniu profesjonalnego, godnego zaufania wykonawcy!

Znasz już największe firmy fotowoltaiczne w Polsce. A jacy są liderzy w innych branżach? Przeczytaj:

 • największe firmy budowlane w Polsce;
 • największe firmy transportowe w Polsce.
Archiwum: styczeń 2023
największe firmy fotowoltaiczne w polsce