Wielu potencjalnych inwestorów interesuje przyszły kurs Ethereum. Prognozy dla tej kryptowaluty są podobne jak w przypadku innych walut cyfrowych. Obecnie ich wartość spada. Dlaczego tak się dzieje?

Obecnie inwestorzy na rynku kryptowalut nie mają najlepszego czasu. Najbardziej popularne waluty cyfrowe spadają. Wielu inwestorów zastanawia się, jak w przyszłości będzie kształtował się kurs Ethereum. Prognozy nie są jednoznaczne, ale część ekspertów uważa, że ta kryptowaluta ma szansę na wzrosty.

Czym jest Ethereum?

Ethereum to otwarta platforma oprogramowania, która działa w technologii blockchain. Blockchain ten jest hostowany na komputerach na całym świecie. Tworzy on zdecentralizowany system. Każdy komputer ma kopię tego łańcucha, a każda zmiana musi zostać zaakceptowana przez wszystkich.

Samo Ethereum nie jest kryptowalutą, ale platformą cyfrową. Tokeny wykorzystywane do płatności nazywane są eterami. Można powiedzieć, że etery to kryptopaliwo używane w tej sieci. Wiele osób używa jednak nazwy „Ethereum” w kontekście cyfrowej waluty.

Ethereum przypomina Bitcoina, ale jest kilka różnic pomiędzy tymi technologiami. Bitcoin korzysta tylko z jednej konkretnej aplikacji blockchain, Ethereum dodatkowo koncentruje się na prowadzeniu kodu wielu zdecentralizowanych aplikacji.

Kurs Ethereum – prognozy

Kurs Ethereum to obecnie około 1200 dolarów. Przez pewien czas obserwowano kilkuprocentowe wzrosty i wartość waluty podnosiła się. Ostatecznie jednak w ciągu 24 godzin kurs spadł do obserwowanego obecnie. Nie wiadomo obecnie, jak będzie kształtowała się wartość tej kryptowaluty w przyszłości, ale w przeszłości po każdym większym spadku przychodziło znaczne odbicie. 

Kilka dni temu Ethereum osiągnęło rekord aktywnych adresów, które dokonały transakcji w ciągu 24 godzin, w sieci. Wskazuje to na wzrost zainteresowania łańcuchem. 

Niektórzy eksperci są zdania, że Ethereum może podążać drogą z lat 2017-2021. Miałoby to gwarantować odbicie wartości tej waluty.

Nie do końca wiadomo, jak zachowa się kurs Ethereum. Prognozy ekspertów są bardzo zróżnicowane. Dużo zależy tutaj od sytuacji na rynkach światowych.

Archiwum: grudzień 2022
kurs ethereum prognozy