Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy — na czym polega?

Teoretycznie każda firma, nawet dopiero co otwarta, może ubiegać się o finansowe wsparcie ze strony banku. Pewne jest jednak, że nie każda instytucja bankowa wyda takiej działalności biznesowej decyzję pozytywną i udzieli potrzebnych środków. Najczęściej warunkiem dla firm jest właśnie to, aby działała ona co najmniej od roku, a potwierdzeniem tego jest wymagane roczne rozliczenie PIT.

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy to wyjątkowa oferta niektórych banków, zgodnie z którą finansowe wsparcie mogą otrzymać nowe działalności gospodarcze, które na rynku działają znacznie krócej. Takie zobowiązanie może być udzielone na dowolny cel i przy minimum formalności, ogromną popularnością cieszą się także celowe kredyty dla firm poniżej 12 miesięcy, ale banki najczęściej wymagają wtedy dodatkowego zabezpieczenia.

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy — jakie warunki musi spełnić firma?

Działalność gospodarcza, która chce wziąć kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy, nie może być zadłużona i musi generować dochody. Biznes musi również wykazywać pozytywną historię kredytową i mieć wystarczającą zdolność kredytową. Oznacza to, że bank sprawdzi, czy firmę stać na miesięczną spłatę rat.

Firma, która działa mniej niż rok, nie może przedstawić rocznego rozliczenia PIT. W takiej sytuacji wymaga się najczęściej wyciągów bankowych, rekomendacji kontrahentów, a nierzadko biznesplanu czy dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku celowych kredytów dla firm poniżej 12 miesięcy już sam cel staje się dodatkowym zabezpieczeniem, na przykład samochód firmowy czy maszyny, na które zostało wzięte zobowiązanie.

Pamiętaj, że każdy bank stawia własne warunki swoim klientom, a każda oferta dla firm jest indywidualna.

Wymagane dokumenty przy składaniu wniosku o kredyt dla firm z krótkim stażem

Kredyt dla firm to specjalny produkt bankowy, który udzielany jest na wyjątkowych warunkach. Podstawą są dokumenty potwierdzające otwarcie i prowadzenie firmy oraz wyciąg bankowy, który weryfikuje generowane przez biznes koszty oraz dochody. Co ciekawe, coraz częściej wniosek o kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy można wysyłać do banków drogą elektroniczną bez konieczności udawania się do oddziału wybranej instytucji bankowej.

Jak wybrać odpowiednią ofertę kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy?

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy musi być opłacalny, aby działalność gospodarcza zyskała finansowe wsparcie, a nie utraciła płynność finansową. Właśnie dlatego przed wybraniem konkretnej oferty zawsze warto porównać co najmniej kilka bieżących propozycji konkurencyjnych względem siebie banków. Firmy mogą zrobić to w bardzo prosty sposób. W sieci dostępne są bezpłatnie:

  • rankingi kredytów dla firm poniżej 12 miesięcy,
  • kalkulatory kredytów dla firm poniżej 12 miesięcy.

Pierwsze narzędzie porówna kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania parametry, drugie oszacuje opłacalność kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy.

Dopiero wtedy firmie udaje się dopasować ofertę kredytową wedle indywidualnych potrzeb i warunków dogodnej spłaty. Pamiętaj, aby zarówno ranking kredytów dla firm poniżej 12 miesięcy, jak i kalkulator kredytowy uwzględniał bieżące dane.

Jakie są korzyści z wyboru kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy?

Nowe firmy nierzadko borykają się z brakiem funduszy na rozwój, a ten jest wymagany, aby działalność gospodarcza mogła przetrwać, wybić się na tle konkurencji i generować coraz większe dochody. Zewnętrzne wsparcie finansowe nierzadko okazuje się jedynym kołem ratunkowym. Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy to ogromna pomoc, która może zasilić podstawowy budżet firmy czy wdrożyć konieczne inwestycje. Cieszy również fakt, że tego rodzaju zobowiązanie udzielane jest bardzo często online i przy minimum formalności, a środki młoda firma może otrzymać nawet w ciągu jednego dnia.

Do wyboru są kredyty dla firm poniżej 12 miesięcy na dowolny cel albo celowe. Każda firma powinna dopasować ofertę do własnych oczekiwań i możliwości spłaty bez utraty płynności finansowej.

Materiał partnera.

Archiwum: sierpień 2023