Zarobki

Ile zarabia manager? Czy zarządzanie zespołem to dobry pomysł na karierę zawodową?


Ocena

Zastanawiasz się, ile zarabia manager? Jak można scharakteryzować to stanowisko? Na czym polega jego praca i jakie ma obowiązki? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Manager to bardzo ogólne pojęcie. To stanowisko dla osób zarządzających np. produkcją, zespołem, sprzedażą albo opiekujących się klientami. Dlatego w zależności od branży i profilu zarządzania, wyróżnia się: sales managerów, account managerów, product managerów, IT managerów itd. W związku z tym zarobki na tych stanowiskach też mocno się różnią, choć ich wysokość bywa imponująca. Ile zarabia manager w zależności od tego, czym konkretnie się zajmuje? Dlaczego to jedno z najlepiej opłacanych stanowisk pracy? Sprawdź!

Kto może zostać managerem?

Zanim dowiesz się, ile zarabia manager, przeczytaj, kto może ubiegać się o to stanowisko. W tej pracy sprawdzi się osoba, która świetnie zna swoją branżę, ale ma też zdolności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole i potrafi szybko podejmować decyzje. Przyda się też odporność na stres i znajomość technik negocjacyjnych i motywacyjnych. Manager, zależności od specyfiki stanowiska, odpowiada za wyniki pracy swojego zespołu, za wyniki sprzedaży, budowę marki firmy i jej opinie wśród klientów. Jednym słowem od zdolności menadżerskich zależy pozycja firmy na rynku. Dlatego pensje managerów są wysokie.

Ile zarabia manager?

To, ile zarabia manager, różni się w zależności od branży i specyfiki pracy. Spójrz, jak wyglądają kwoty średnich miesięcznych zarobków na kilku wybranych stanowiskach kierowniczych. Dane pochodzą z Raportu Płacowego 2021, sporządzonego przez Hays Poland:

  • kierownik ds. produktu w branży ubezpieczeń – 13 tys. zł brutto;
  • product manager w dziale innowacji w branży farmaceutycznej – 18 tys. brutto;
  •  public relations manager w branży farmaceutycznej – 15 tys. zł brutto;
  •  residential sales manager w branży nieruchomości – 12 tys. zł brutto’
  •  kierownik produkcji w zakładzie zatrudniającym ponad 100 osób – 18 tys. zł brutto;
  • manager ds. sprzedaży flotowej w branży motoryzacyjnej – 18 tys. zł brutto.

Wiesz już, ile zarabia manager. Wysokość średniego wynagrodzenia managerów może imponować i budzić zazdrość. Jednak składa się ona często z wynagrodzenia podstawowego i dodatku, uzależnionego od wyników sprzedaży. Wprawdzie na stanowiskach kierowniczych można stosunkowo szybko zarobić duże pieniądze. Praca ta wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością, stresem i brakiem wolnego czasu.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Avatar photo
417 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Zarobki

Ile zarabia kierowca karetki w Polsce? Zarobki na stanowisku ratownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *