Zarobki

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy i jakie są jego obowiązki?

2 minut(y) czytania

Czy praca w sektorze ubezpieczeń się opłaca? Sprawdź, ile zarabia agent ubezpieczeniowy i jakie obowiązki musi wykonywać każdego dnia. Co należy zrobić, aby zostać agentem ubezpieczeniowym?

Dbanie o swoją przyszłość i bezpieczeństwo to nie tylko zdrowe odżywianie i ostrożne życie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest polisa ubezpieczeniowa, którą podpisuje się m.in.: na życie, auto, nieruchomość, czy podróże. To sprawia, że potencjał pracy agenta ubezpieczeniowego jest bardzo duży i może on znaleźć zatrudnienie w wielu obszarach i firmach. W tym tekście sprawdzisz, ile zarabia agent ubezpieczeniowy i czy jest to zajęcie opłacalne.

Poznaj obowiązki agenta ubezpieczeniowego

Zanim dowiesz się, ile zarabia agent ubezpieczeniowy, najpierw poznaj specyfikę jego pracy. Jak sama nazwa wskazuje, agent ubezpieczeniowy zajmuje się przede wszystkim dopasowywaniem i sprzedawaniem klientom oferty ubezpieczeniowej. Do jego głównych obowiązków należą również: pozyskiwanie nowych klientów, zawieranie umów i budowanie renomy firmy, którą reprezentuje. Od jakości wykonywanych przez niego obowiązków zależą jego zarobki. Te można podzielić na płacę podstawową i ewentualne prowizje od podpisanych umów na polisy ubezpieczeniowe. Obecnie agenci decydują się na pracę dla jednego towarzystwa lub kilku z nich, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku. 

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Jednocześnie nie może być skazana pełnoprawnym wyrokiem sądu za popełnienie umyślnych przestępstw. W 2014 roku zawód agentów ubezpieczeniowych został zderegulowany, jednak wciąż wymagane jest ukończenie minimum szkoły średniej oraz zdanie egzaminu zawodowego. Ten ostatni uprawnia kandydata do pracy na stanowisku agenta ubezpieczeniowego oraz jest rękojmią poprawnego świadczenia oferowanych usług w ramach czynności agencyjnych. Spełnienie tych obowiązków umożliwia podjęcie pracy w zawodzie. 

Kliknij!
Prestiż i władza to nie wszystko. Ile zarabia prezydent USA?

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy – poznaj średnie zarobki 

Zarobki agenta ubezpieczeniowego w dużej mierze zależą od jego skuteczności. Mediana wynagrodzenia agentów w Polsce w 2021 roku wynosiła 4030 PLN brutto. Wydaje się, że ten wynik zaniżany jest przez osoby, które dopiero zaczynają pracę w zawodzie lub są nieskuteczne. Zarobki najbardziej efektywnych i doświadczonych agentów ubezpieczeniowych z powodzeniem przekraczają 10 000 PLN brutto miesięcznie. Na to, ile zarabia agent ubezpieczeniowy, składa się podstawa wynagrodzenia i prowizja od podpisanych polis. Doświadczeni agenci mogą liczyć na regularne wpływy od klientów powracających oraz z dużą skutecznością pozyskują nowych klientów indywidualnych i biznesowych.

Czym powinien cechować się skuteczny agent?

Dobry i skuteczny agent ubezpieczeniowy cechuje się łatwością nawiązywania kontaktów i dużą empatią. Osoba na tym stanowisku powinna posiadać charyzmę oraz budzić zaufanie, dzięki czemu łatwiej będzie jej pomagać klientom i dobierać dla nich optymalne polisy ubezpieczeniowe. Na to, ile zarabia agent ubezpieczeniowy, wpływają także pracowitość i regularność w wykonywaniu obowiązków i w podtrzymywaniu obecnych kontaktów. 

Wiesz już, ile zarabia agent ubezpieczeniowy. Praca na tym stanowisku w Polsce może być bardzo opłacalna, a doświadczeni pracownicy są w stanie zarabiać ponad 10 000 PLN brutto miesięcznie. Na niższe zarobki mogą liczyć początkujące osoby. Mediana wynagrodzenia wynosi 4030 PLN brutto.

Zobacz też:
Kliknij!
Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.