Lider Agrounii – Michał Kołodziejczak zapowiedział kolejne blokady dróg w przyszłym tygodniu. Celem demonstracji są rozmowy rolników z rządem, a sam Kołodziejczak domaga się bezpośredniej dyskusji z premierem RP Mateuszem Morawieckim. Jeśli do tego nie dojdzie rolnicy przestawią swoje postulaty podczas zaplanowanych protestów.

Agrounia wymieniła miejsca, na których przeprowadzone zostaną demonstracje

Agrounia w ostatnich tygodniach kilkukrotnie blokowała drogi w Polsce. Tak było chociażby w miniony wtorek, kiedy to zatarasowali drogę krajową nr 15 w miejscowości Sampława w województwie warmińsko-mazurskim czy rondo będące skrzyżowaniem S8 z drogami krajowymi nr 12 i 91 w województwie łódzkim. Teraz Michał Kołodziejczak przedstawił kolejne odcinki, na których rolnicy będą strajkować.

  • województwo kujawsko-pomorskie – droga krajowa nr 5;
  • województwo lubelskie – droga krajowa nr 19 (Radzyń Podlaski) oraz droga krajowa nr 76 (Wólka Zastawska);
  • województwo małopolskie – droga krajowa nr 79 (Wawrzeńczyce) + plan na kolejne dwie blokady (bez wskazanych miejsc);
  • województwo wielkopolskie – droga krajowa nr 11 (nowe miasto nad Wartą i Ostrów Wielkopolski);
  • województwo mazowieckie – Kozietuły;
  • województwo podkarpackie – droga krajowa nr 79 (Rzeszów);
  • województwo łódzkie – droga krajowa nr 12 (okolice Srocka);
  • województwo warmińsko-mazurskie – droga krajowa nr 15 (okolice Sampławy i Lubawy).

Agrounia: Kołodziejczak zarzuca PiS lekceważenie rolników

Michał Kołodziejczak zarzuca PiS zaniedbania oraz lekceważenie rolników. Oskarżył także Mateusza Morawieckiego, że podczas wizyty w warmińsko-mazurskim na potrzeby medialnego wystąpienia wypożyczono nowoczesne maszyny rolnicze. Oto co powiedział lider Agrounii podczas ostatniego protestu:

„Premier jak turysta jeździ po kraju i odwiedza kolejne gospodarstwa, a rolnicy szukają stryczka. Na drodze stoją rolnicy, którzy przez 60 dni nie mogą w normalny sposób sprzedać swoich świń. Potężna epidemia ASF dziesiątkuje gospodarstwa będące ważnym elementem łańcucha produkcji żywności. Dziś wielu rolników jest tak załamanych, że nie wierzy, że rząd może cokolwiek dobrego zrobić”.

Co ciekawe sam zainteresowany w przeszłości reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. Kołodziejczak jest określany mianem „nowego Leppera”.

Archiwum: sierpień 2021
Agrounia zapowiada kolejne protesty